Opis kierunku

Studia odbywają się w salach dydaktycznych.

 

W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami osobiście. W przypadku decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, zajęcia dydaktyczne będą prowadzone zdalnie. 

 

Ten kierunek możesz też studiować w trybie online:

SPRAWDŹ

tradycyjny

Marnotrawstwo – zasobów, czasu, materiałów, potencjału  – to dziś refren narzekań właścicieli przedsiębiorstw niezależnie od wielkości. Gdy dołożyć do tego problemy jakością produktów i z komunikacją i brak świadomości pracowników na temat funkcjonowania firmy – jej celów i strategii – pewne jest, że nadszedł czas na odchudzone zarządzanie, czyli Lean Management. Specjalista w tej dziedzinie zbada, zmierzy, obliczy i dojdzie do źródeł marnotrawstwa, wskaże drogę do efektywnej komunikacji i realnie wpłynie na poprawę kondycji przedsiębiorstwa. Tylko najpierw pokona opór kadry… 

kierunek www sp1

Przed specjalistami LM w codziennej pracy stoją wielkie wyzwania, a pokonać je można tylko małymi krokami. Studia z zakresu Lean Management są doskonałą wprawką i solidną podstawą do samodzielnego wpływania na dobrostan przedsiębiorstw i treningiem w skutecznym dochodzeniu do celu.

Naszym celem jest przekazanie Ci praktycznej i innowacyjnej wiedzy z zakresu Lean Management, rewelacyjnej metodologii, która pozwoli Ci na osiągnięcie doskonałych wyników operacyjnych oraz wypracowanie przewagi konkurencyjnej. Dla chętnych możliwe jest również zdobycie Certyfikatu Lean Management Green Belt (za dodatkową opłatą).

Chcesz skorzystać z dofinansowania Bazy Usług Rozwojowych?

Sprawdź nasze usługi w BUR: Wyszukiwarka usług - Baza Usług Rozwojowych - PARP 


Jeśli nie możesz znaleźć usługi, która Cię interesuje, skontaktuj się z nami, a wprowadzimy ją specjalnie dla Ciebie!

Napisz: rekrutacja-sp@poznan.merito.pl

 

Dowiedz się więcej o BUR

nauka

W sprawach związanych z rekrutacją (np. ilości dostępnych miejsc czy terminy składania dokumentów) skontaktuj się z naszym biurem rekrutacji, do którego kontakt uzyskasz na dole strony.

 

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek i chcesz dowiedzieć się więcej w kwestiach merytorycznych (np. planu zajęć czy programu studiów) skontaktuj się z nami bezpośrednio - dsp@poznan.merito.pl

Skontaktuj się z nami

Cel studiów?

Lean Management to sposób zarządzania wykorzystywany w codziennej pracy oraz w procesie restrukturyzacji firm. Jego istotą jest usprawnianie procesów dotyczących zarządzania majątkiem firmy oraz personelem. Stosowanie koncepcji Lean prowadzi do uzyskania wysokiej produktywności i jakości produktów. Celem studiów jest dostarczenie Ci wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do wdrażania usprawnień w firmach produkcyjnych i usługowych za pomocą metodyki Lean tak, aby osiągnąć trwały sukces tych organizacji.

Korzyści?

Zajęcia prowadzić będą wieloletni praktycy Lean z renomowanych firm z branży produkcyjnej i usługowej, co daje Ci możliwość konfrontacji teorii z rzeczywistością oraz stanowi szeroką platformę wymiany wiedzy. Układ programu w pierwszej fazie wyposaża Cię w praktyczne narzędzia metodyki Lean, a następnie sprawia, że zostajesz wyposażony w niezbędne umiejętności potrzebne do osiągnięcie sukcesu w trakcie jej wdrażania usprawnień w firmach. 

 

Dla kogo?

Studia kierowane są do wszystkich osób zainteresowanych zwiększeniem kompetencji w zakresie doskonalenia procesów i polepszania wyników organizacji. Grupę docelową stanowią przede wszystkim specjaliści i inżynierowie zajmujący się wsparciem bądź optymalizacją procesów, a także kadra kierownicza średniego i wyższego szczebla. Studia dają również możliwość poszerzenia wiedzy i zdobycia bardzo poszukiwanych na rynku pracy umiejętności studentom studiów magisterskich. 

 

Co zyskujesz?

 •  Intensywne, dobrze przygotowane, narzędziowe zajęcia z praktykami, na co dzień wdrażającymi Lean Management w dużych, międzynarodowych korporacjach.
 •  Współpracę, dyskusje i szeroko zakrojony wspólny, grupowy projekt w rzeczywistości biznesowej, czyli Case Day.
 • Samodzielną pracę nad  arkuszem A3 i projektem wdrożenia Lean Management przygotowywanym pod okiem specjalistów praktyków.
 • Solidne podstawy do samodzielnego wdrażania odchudzonego zarządzania w przedsiębiorstwach.

Bezpłatne szkolenia

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych dajemy możliwość uzyskania dodatkowych umiejętności przez uczestnictwo w bezpłatnych szkoleniach z różnych obszarów, np. psychologii, biznesu, marketingu i nowych technologii.

Szkolenia realizowane są w II semestrze. Szczegółowe informacje przekazywane są przez koordynatora kierunku.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

Do 31 lipca
czesne już od
230 zł
207 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 800 zł, dzięki:

 • 400 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej 1000 zł:

 • 600 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 185 zł/mies.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Lean Management w WSB w Poznaniu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Krzysztof Firlik
Zdjęcie wykładowcy
Rafał Lewandowsk
Dominika Płudowska
Krzysztof Firlik

Prezes zarządu i właściciel Perfectus Group sp. z o.o.
Ekspert Zarządzania Procesowego i Lean Management od ponad 12 lat wspierający Klientów w poprawie efektywności, budowaniu kultury firmy opartej o Lean czy wdrożeniach Zarządzania Procesowego.Wieloletnie doświadczenie współpracy...

Bożena Kačíková Zaczek

Bożena Maria Kačíková Zaczek
Konsultant i Trener skupiony na budowaniu kultury, adaptacyjnego procesu, szkoleń i usprawnianiu produkcji.
Pracownik firmy DMC management consulting s.r.o.
Certyfikowany Trener TWI Institute Poland i TWI Institute Central Europe
Ma wieloletnie...

Rafał Lewandowski

Rafał Lewandowski - ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uzyskał tytuł magistra zarządzania procesami rozwojowymi oraz EMBA, jest Master Black Beltem metodologii Six Sigma, Coachem metody KANBAN, Audytorem, Certyfikowaniem Coachem oraz Certyfikowanym...

Dominika Płudowska

Kierowniczka Działu Technologii w Ikano Industry Sp. z o.o, z blisko 10 letnim doświadczeniem z metodami, technikami i narzędziami Lean Manufacturing w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Uszczuplanie i upraszczanie procesów to jej konik; w pracy lubi szukać niestandardowych rozwiązań dla...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych

Budynek RR, parter
ul. Ratajczaka 1-3
61-891 Poznań

Godziny otwarcia:
 • pn-wt: 09:00 - 16:00
 • śr: 10:00 - 15:00
 • cz-pt: 09:00 - 16:00
 • so: 10:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF