studenci

Dobre studia, niesamowity czas, najlepsze wspomnienia

Studia to niesamowity okres. Czas nauki, świetnej zabawy, samodzielności i pierwszych poważnych obowiązków. W czasie studiów możesz rozwinąć skrzydła i świadomie kształtować swoją osobowość. Na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu zrobisz to z łatwością i skupisz się na tym co naprawdę ważne. 

Na uczelni:

 • połączysz się z siecią Wi-Fi
 • w czasie przerw i okienek zrelaksujesz się w specjalnie zaaranżowanych do wypoczynku strefach
 • znajdziesz automaty z przekąskami i kawą oraz bistro, w którym zjesz ciepły i smaczny posiłek w dobrej cenie
 • zrobisz kopię ważnych notatek lub zeskanujesz je w przeznaczonych do tego miejscach dostępnych dla wszystkich.
   

Harmonogram zjazdów

Pobierz harmonogram zjazdów na studia niestacjonarne I i II stopnia.

Bez barier

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnościami i chcesz rozpocząć studia, możesz skorzystać z wielu ułatwień:

 • indywidualnego toku studiów, zmiany warunków uczestniczenia w zajęciach oraz ich zaliczania
 • możliwości nagrywania zajęć
 • możliwości wykorzystania posiadanych przez uczelnię dodatkowych urządzeń lub wykorzystania urządzeń własnych, np. powiększalnika, dyktafonu
 • stypendium dla osób z niepełnosprawnościami
 • indywidualnych warunków korzystania z zasobów biblioteki.

Ponadto możesz korzystać z: 

 • przystosowanych dla osób niedowidzących stanowisk komputerowych w bibliotece i czytelni
 • syntezatorów mowy Ivona.

Sprawdź na mapie gdzie znajdują się budynki, w których odbywają się zajęcia. 

 

Uniwersytet WSB Merito mieści się w 5 budynkach zlokalizowanych w centrum Poznania. W pobliżu znajduje się wiele biurowców, galerii handlowych, restauracji i pubów, oraz obiektów kulturalnych. W najbliższym otoczeniu budynków znajduje się znane na arenie międzynarodowej Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. W tym miejscu możesz dobrze zjeść, zrobić zakupy, obejrzeć film w kinie lub w sezonie letnim na dziecińcu, zobaczyć wystawę lub też uczestniczyć w zajęciach jogi.


Jeśli masz wątpliwości – skorzystaj z aplikacji jakdojade.pl i sprawdź, jak dojechać lub dojść na piechotę z miejsca, w którym się znajdujesz.
 

Jako uczelnia mamy wiele do zaoferowania i wspieramy nawet najbardziej szalone, studenckie inicjatywy. Nasi studenci spędzają czas aktywnie - zajęcia sportowe, imprezy, wycieczki, warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi w ramach kół naukowych, praktyki zagraniczne, kursy językowe to tylko niektóre z atrakcji, w które możesz się zaangażować po zajęciach. 


Pamiętaj, aby często sprawdzać aktualności na www i w intranecie – dzięki temu nie ominie Cię nic ciekawego!

Zobacz co dla Ciebie mamy:

Monitor
Extranet to wewnętrzny system komunikacji z uczelnią. Sprawdzisz tutaj wszystkie stany swoich płatności, odpowiedzi na podania, plany zajęć, oceny, programy studiów, informacje dotyczące praktyk i stypendiów, godziny dyżurów władz oraz działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
Laptop
Na platformie e-learningowej Moodle zamieszczamy materiały zarówno te niezbędne na zajęciach, jak i te, które dodatkowo rozwiną Twoje kompetencje. Ponieważ masz do nich nieprzerwany dostęp, pomogą Ci w zdobywaniu wiedzy i rozwoju umiejętności, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz.
Książki
Już podczas pierwszej sesji zrozumiesz, jak ważne w życiu każdego studenta są doskonale wyposażone i dobrze zorganizowane biblioteka oraz czytelnia!
Monitor
Biblioteka Cyfrowa to miejsce w którym masz dostęp online do zasobów naukowych takich jak podręczniki, case study, czyli studium przypadku, wideo z ekspertami takimi jak m.in. Natalia Hatalska czy Dorota Zawadzka oraz inne materiały dydaktyczne i edukacyjne Wyższych Szkół Bankowych i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.
Krawat
W Biurze Karier pomożemy Ci w wyborze ścieżki zawodowej, umożliwimy odbycie praktyki lub stażu w firmach współpracujących z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu, oraz wesprzemy w poszukiwaniach stałej pracy.
Dziekanat to niezwykle ważne dla studenta miejsce. To tutaj otrzymujesz indeks i legitymację studencką.
Chcesz na bieżąco wiedzieć o tym jak wygląda życie studenckie, śledzić ciekawe inicjatywy kolegów i wykładowców, złożyć życzenia urodzinowe ulubionemu portierowi, przeczytać artykuły, zobaczyć stream z absolutorium?
Jeśli marzysz o studiach w innym kraju, znasz języki obce i kochasz podróżować przyjdź do nas, do Centrum Współpracy Międzynarodowej, postaramy się znaleźć najlepszą propozycję dla Ciebie.
Organizacja
Organizacje studenckie są dużą szansą na zdobycie nowego doświadczenia i realizację dodatkowych, często bardzo dużych, projektów. Chcesz się dodatkowo rozwijać w przyjaznym gronie kolegów? Zobacz, jakie koła naukowe i inne organizacje działają na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu!
Stowarzyszenie Absolwentów to inicjatywa, dzięki której nasi byli studenci integrują się i wspierają wzajemnie swój rozwój zawodowy.