Organizacje studenckie i koła naukowe

Jako uczelnia staramy się wspierać Wasze pasje i pomagamy Wam się realizować. Zobaczcie jakie koła naukowe, stowarzyszenia i organizacje działają u nas. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Grupa budynek WSB zajęcia

Koło Naukowe Icebreaker

Koło Naukowe Icebreaker to grupa pasjonatów, którzy skutecznie popularyzują wiedzę w dziedzinie logistyki. Studenci należący do koła:

  • przeprowadzają na terenie Dolnego Śląska warsztaty logistyczne w szkołach ponadgimnazjalnych i uczą swoich młodszych kolegów, m.in.: jak zapisać swoje imię jako kod kreskowy lub jak przedstawić graficznie proces produkcji,
  • przekazują wiedzę logistyczną poprzez organizację ciekawych wydarzeń biorą udział w konferencjach i są tam gdzie dzieją się ciekawe wydarzenia.

Koło powstało w 2009 r., a autorem idei jest prof. nadzw. dr hab. inż. Andrzej Bujak.

Zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych logistyką. Niepowtarzalna atmosfera gwarantowana.

 

Koło Naukowe Rynków Kapitałowych „KoNaRK”

Koło Naukowe Rynków Kapitałowych powstało w roku 2002 r. Nasza organizacja skupia osoby zainteresowane zagadnieniami teoretycznymi i przede wszystkim praktycznymi, związanymi z inwestowaniem na rynkach kapitałowych. Zajmujemy się szerzeniem wiedzy o rynku kapitałowym oraz promowaniem czynnego inwestowania na giełdzie papierów wartościowych. Interesuje nas zarówno analiza techniczna jak i analiza fundamentalna. Spotykamy się z ludźmi, którzy mają doświadczenie związane z giełdą. Bierzemy udział w konferencjach naukowych. Sami również organizujemy debaty i konferencje. Zapraszamy do zwiedzania naszej strony i kontaktu z nami.

Koło Naukowe Key Visual Business and Research Group (KIWI)

Koło naukowo-biznesowe KIWI (Key Visual Business and Research Group) założone przez studentów kierunku zarządzanie. Koło działa we współpracy z wieloma przedsiębiorstwami i instytucjami, organizuje warsztaty m.in. z design thinking, z technologii druku 3D oraz szkolenia z obsługi programów graficznych. Koło zajmuje się analizą trendów w marketingu, działań oraz kampanii reklamowych różnych firm. W ramach działalności koła studenci wykorzystują w praktyce:

  • tworzą treści na fanpage Koła Naukowego KIWI na Facebooku, przygotowują grafiki, analizują statystyki strony;
  • wprowadzili projekt pomocowy dla Fundacji „Formuła Dobra” – zajęli się analizą treści oraz elementów graficznych.

Koło Naukowe KIWI współpracuje aktywnie z praktykami biznesu, będącymi członkami Rady Biznesu przy kierunku zarządzanie.

 

Koło naukowe SAP-port

Koło naukowe SAP-PORT działające na Uniwersytetcie WSB Merito we Wrocławiu powstało w maju 2015 roku z inicjatywy mgr. inż. Sebastiana Sobczyka i mgr. inż. Pawła Woźniaka (konsultantów SAP z zakresu modułów logistycznych i wykładowców na studiach podyplomowych z zakresu SAP).

KN SAP-PORT to coraz większa grupa, która zdobywa wiedzę z zakresu obsługi różnych modułów SAP zarówno z obszaru logistyki (MM, SD, PP, WM, QM) jak również finansów oraz controllingu (FI, CO). Celem działalności koła jest przede wszystkim swobodne poruszanie się studentów w wybranych modułach.

 

Zajęcia dzielimy na 3 typy: spotkania tematyczne prowadzone przez opiekunów koła, prowadzone przez członków koła i certyfikowane warsztaty/szkolenia prowadzone przez konsultantów z partnerskich firm zewnętrznych. Firmy partnerskie koła to Hicron i SI Consulting, firmy konsultingowe z wrocławskim rodowodem,  czołowi przedstawiciele konsultingu systemów SAP na rynku. W planach jest także nawiązanie współpracy z kolejnymi firmami konsultingowymi.

 

Studenci biorą aktywny udział w konferencjach naukowych, a zamysłem opiekunów i zarządu są także wyjazdy studyjne do firm z całej Europy pracujących na systemie SAP.

Koło naukowe SAP-PORT jest wyjątkowe dlatego, że skupia studentów z różnych kierunków, stopni i trybów studiów – jest to możliwe ze względu na zróżnicowany poziom warsztatów i szkoleń organizowanych przez koło, a także różnorodną tematykę tych szkoleń i warsztatów, obejmującą wiele różnych modułów systemu SAP.

 

 

Więcej informacji:

Klub Uczelniany AZS

Do klubu mogą należeć wszyscy studenci i pracownicy uczelni. Obecnie w klubie funkcjonują następujące sekcje: piłka koszykowa mężczyzn, piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, lekkoatletyka, tenis stołowy.

 

 

Więcej informacji:

Koło SafeITNet

Koło Naukowe sieci, systemów i bezpieczeństwa IT SafeITNet to grupa pasjonatów administrowania infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstw. Spotkania koła odbywają się w nowocześnie wyposażonym laboratorium Cisco Networking Academy, gdzie ich uczestnicy, pod okiem praktyków, realizują ćwiczenia z zakresu sieci i systemów IT.

 

 

Więcej informacji:

Koło Naukowe Prawa WSB Merito Wrocław

Misja Koła - „Non scholae sed vitae discimus” Seneka M. - (łac. - nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia) - Praktycznie o prawie w Koke Naukowym Prawa WSB Merito Wrocław

 

Koło Naukowe Prawa skupia studentów kierunku prawo w biznesie oraz prawo jednolite studia magisterskie - jest także otwarte na każdego studenta Uniwersytetu WSB Merito, który interesuje się praktycznym zastosowaniem regulacji prawa administracyjnego, cywilnego i karnego. Podczas warsztatów, seminariów i wykładów otwartych uczestnicy koła naukowego poznają praktykę stosowania prawa w wymiarze sprawiedliwości,  w kontaktach z administracją publiczną (stopnia samorządowego i rządowego) oraz w biznesie. Aktywna forma uczestnictwa umożliwi każdemu studentowi transparentne wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce rzeczywistych casusów. Misją Koła i jej opiekuna jest współpraca ze studentami dla osiągnięcie praktycznej wiedzy o prawie.

Nowoczesne technologie komunikacyjne

Koło naukowe Nowoczesne technologie komunikacyjne - powstało w 2019 r. jako odpowiedź na najnowsze trendy w informatyce i telekomunikacji. Na bazie zgromadzonego w Lab powered by Nokia sprzętu studenci mogą się poczuć jak w prawdziwym centrum R&D w jednej z wiodących na świecie firm telekomunikacyjnych. We współpracy z NOKIA studenci gromadzą praktyczną wiedzę z programowania wysoko i niskopoziomowego, uczą się programowania szybkiej transmisji danych, konfiguracji środowiska, a także automatyzacji testowania za pomocą ROBOT Framework.

 

Koło naukowe poszerza wiedzę w takim zakresie jak:

  • algorytmika
  • przetwarzanie sygnałów
  • programowanie w C++, Python, bash
  • testowanie - wszystkiego, co może przydać się absolwentowi podczas rozmowy rekrutacyjnej do centrum badawczego.

 

Więcej informacji:

Akademia Cisco

Koło naukowe:  Akademia Cisco -  Student Scientific Circle of Computer Networks - skupia pasjonatów z zakresu zarówno sieci, jak i systemów komputerowych. Aby podołać wyzwaniom, jakie stawiane są administratorom, niezbędne jest ich kompleksowe kształcenia i doskonalenie. Jedną z oczekiwanych kompetencji jest posiadanie wiedzy potwierdzonej posiadaniem niezbędnych certyfikatów z obszaru CCNA.

 

Koło Naukowe Inżynier 4.0

Koło Naukowe Inżynier 4.0 działa przy kierunku studiów inżynieria zarządzania. Poprzez działalność w kole studenci poszerzają wiedzę i umiejętności, uczestniczą w certyfikowanych szkoleniach, wizytach studyjnych w firmach polskich i zagranicznych oraz organizują spotkania z przedstawicielami branży produkcyjnej. Od listopada 2021 r. spotkania koła naukowego odbywają się w Centrum Lean Management na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

 

Studenckie Koło Naukowe LEADERSHIP

Studenckie Koło Naukowe LEADERSHIP na Wydziale Finansów i Zarządzania Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu to przede wszystkim ciekawi ludzie o rozmaitych pasjach, charyzmie i zainteresowaniach, których wspólnym celem jest nauka koncepcji i metod zarządzania oraz wymiana doświadczeń praktycznych.