budynek g skok bez nazwy nowe

Dobre studia, niesamowity czas, najlepsze wspomnienia

Studia to niesamowity okres. Czas nauki, świetnej zabawy, samodzielności i pierwszych poważnych obowiązków. W czasie studiów możesz rozwinąć skrzydła i świadomie kształtować swoją osobowość. Na Uniwersytecie WSB Merito zrobisz to z łatwością i skupisz się na tym co naprawdę ważne.

Na uczelni:

 • otrzymujesz bezpłatne konto pocztowe i możesz korzystać m.in. z usługi Microsoft Office 365 – całego pakietu Office oraz usług w chmurze
 • uczestniczysz w wykładach i ćwiczeniach, które odbywają się w wygodnych i dobrze wyposażonych salach
 • skorzystasz z licznych pracowni komputerowych i specjalistycznych laboratoriów, tj. np. Centrum Lean Management, RFID, CISCO, SAP Next-Gen, iMAC, Technologii LTE i 5G powered by Nokia, w tym wirtualnych laboratoriów (VDI)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LABORATORIACH

 • wypożyczysz książki i czasopisma lub skorzystasz z nich na miejscu w czytelni
 • zrobisz kopię notatek w punktach ksero na terenie uczelni
 • połączysz się z siecią Wi-Fi
 • znajdziesz sklepiki, automaty z przekąskami i kawą oraz bistro, w którym zjesz ciepły i smaczny posiłek w dobrej cenie
 • w czasie przerw pomiędzy zajęciami zrelaksujesz się w specjalnie zaaranżowanych do strefach studenta, a w cieplejsze dni – w zielonej części kampusu.
Grupa uczelnia uśmiech komputer

Program rabatowy

"Wiele Studenckich Bonusów" to program rabatowy, który powstał specjalnie dla studentów i uczestników studiów podyplomowych naszego uniwersytetu, aby uatrakcyjnić im życie studenckie we Wrocławiu. 

 

Wystarczy, że u naszych partnerów okażesz ważną legitymację studencką Uniwersytetu WSB Merito (dotyczy studentów) lub specjalną kartę rabatową (dotyczy uczestników SP),a otrzymasz obowiązujący w danych czasie rabat.

 

Sprawdź swoje zniżki

Program rabatowy WSB

Gdzie nas znajdziesz?

Kampus Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu obejmuje 4 budynki zlokalizowane przy ul. Fabrycznej:

 • budynek A - główny gmach WSB Merito, w którym znajduje się m.in. Biuro Rekrutacji i Biblioteka wraz z czytelnią.
 • budynek B, C
 • budynek G - jeden z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych na Dolnym Śląsku, oddany do użytku w 2020 r. To tutaj mieszczą się działy administracyjne uczelni, które zajmują się bezpośrednią obsługą studentów. Są to m.in. Dziekanaty, Dział Obsługi Finansowej Studenta, Biuro Karier, Dział Praktyk, gabinety Dziekana i Prodziekanów oraz Biuro Obsługi Osób z Niepełnosprawnością. Dowiedz się więcej.
2

W pobliżu kampusu znajduje się wiele biurowców, budynków przemysłowych i fabryk obejmujących obszar Wrocławskiego Parku Przemysłowego, Wrocławskiego Parku Biznesu oraz Wrocławskiego Parku Technologicznego.

 

Dla ponad 25 000 osób ta część miasta jest miejscem pracy i nauki. Drugiej takiej przestrzeni, przenikania się wielu inicjatyw i aktywności, nie znajdziesz we Wrocławiu

 

Skorzystaj z aplikacji jakdojade.pl i sprawdź, jak dojechać lub dojść na piechotę do WSB Merito z miejsca, w którym się znajdujesz.

Mapa kampusu WSB Merito_08.2023

Zobacz co dla Ciebie mamy:

Monitor
Extranet to wewnętrzny system komunikacji z uczelnią. Sprawdzisz tutaj wszystkie stany swoich płatności, odpowiedzi na podania, plany zajęć, oceny, programy studiów, informacje dotyczące praktyk i stypendiów, godziny dyżurów władz oraz działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
Na platformie e-learningowej Moodle zamieszczamy materiały zarówno te niezbędne na zajęciach, jak i te, które dodatkowo rozwiną Twoje kompetencje. Ponieważ masz do nich nieprzerwany dostęp, pomogą Ci w zdobywaniu wiedzy i rozwoju umiejętności, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz.
Książki
Już podczas pierwszej sesji zrozumiesz, jak ważne w życiu każdego studenta są doskonale wyposażone i dobrze zorganizowane biblioteka oraz czytelnia!
Monitor
Biblioteka Cyfrowa to miejsce w którym masz dostęp online do zasobów naukowych takich jak podręczniki, case study, czyli studium przypadku, wideo z ekspertami takimi jak m.in. Natalia Hatalska czy Dorota Zawadzka oraz inne materiały dydaktyczne i edukacyjne Uczelni WSB Merito i Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW.
Krawat
W Biurze Karier pomożemy Ci w wyborze ścieżki zawodowej, umożliwimy odbycie praktyki lub stażu w firmach współpracujących z Uniwersytetem WSB Merito oraz wesprzemy w poszukiwaniach stałej pracy.
Dziekanat to niezwykle ważne dla studenta miejsce. To tutaj np. otrzymasz legitymację studencką.
Chcesz na bieżąco wiedzieć o tym jak wygląda życie studenckie, śledzić ciekawe inicjatywy kolegów i wykładowców, złożyć życzenia urodzinowe ulubionemu portierowi, przeczytać artykuły, zobaczyć stream z absolutorium?
Jeśli marzysz o studiach w innym kraju, znasz języki obce i kochasz podróżować przyjdź do nas, do Centrum Współpracy Międzynarodowej, postaramy się znaleźć najlepszą propozycję dla Ciebie.
Organizacja
Organizacje studenckie są dużą szansą na zdobycie nowego doświadczenia i realizację dodatkowych, często bardzo dużych, projektów. Chcesz się dodatkowo rozwijać w przyjaznym gronie kolegów? Zobacz, jakie koła naukowe i inne organizacje działają w WSB Merito!
Puchar
Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością i chcesz rozpocząć studia na naszej uczelni, możesz skorzystać z wielu ułatwień tj. przystosowane dla osób niedowidzących stanowiska komputerowych w bibliotece, indywidualny tok studiów, wsparcia w aktywizacji zawodowej i wiele innych.
kobieta komputer kawa
Laptop
VDI (ang. Virtual Desktop Infrastructure) czyli wirtualna infrastruktura desktopowa, dzięki której możesz uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych online i realizować program kształcenia zgodnie z wybranym przez siebie kierunkiem studiów.
WSB Wrocław, stojąca kobieta w okularach i marynarce.
Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu z dnia 12 października Rektor powołał Panią Inez Pomorską-Jarząb na funkcję Rzecznika Praw Studenta.
Microsoft
Studenci studiów wyższych naszej uczelni dostają licencję A3, która obejmuje popularne aplikacje, m.in.: Outlook, Teams, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, SharePoint, Sway, Forms, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpra- cować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.