W dniach 24-26 maja br. odbyła się kolejna edycja Szkoły Liderów, programu rozwojowego organizowanego przez Biuro Karier Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu.


Jest to bezpłatne szkolenia wyjazdowe dla studentów i studentek, którzy pragną zdobywać i rozwijać swoje kompetencje przywódcze. Nasi studenci spędzili intensywne 3 dni szkoleniowe pod opieką trenerki Joanny Gawinek ze Strefy Energii oraz Katarzyny Likus doradcy zawodowego i coacha kariery z Biura Karier. Miejscem szkolenia był malowniczy Folwark Leszczynówka w okolicach Srebrnej Góry.

 

- Szkoła Liderów to program rozwojowy o jasno określonym celu - kształtowania kompetencji liderskich. Przez 3 dni 14. ambitnych studentów rozwijało w sobie postawę autentycznego, kompetentnego lidera zgłębiając wiedzę z tematu samoświadomości, komunikacji, efektywności osobistej, motywowania, stylów przywódczych, zarządzania pracą zespołową, projektami i celami. Nie zabrakło też czasu na budowanie więzi i aktywnego odpoczynku na łonie natury. Spływ pontonowy w Bardzie pokonali trasą 15 km w pięknej słonecznej pogodzie. Wyjazd szkoleniowy dobiegł końca, ale Szkoła Liderów trwa nadal. Nasi liderzy pracują nad projektami na rzecz społeczności akademickiej - mówi Katarzyna Likus, koordynatorka tegorocznej edycji Szkoły Liderów.

 

Nad czym pracowali nasi studenci?

Majowy wyjazd to I etap udziału w Szkole Liderów. W jego programie znalazły się m.in.:

 

  1. Lider, za którym podążają ludzie. Kształtowanie postawy dobrego lidera, w tym autentyczność, samoświadomość mocnych stron, umiejętność budowania dobrych relacji w oparciu o autorytet, autoprezentacja. 

  2. Skuteczna komunikacja. Rozwijanie liderskiej umiejętności budowania komunikacji i porozumienia z zespołem. Ćwiczenie aktywnego słuchania oraz udzielania i przyjmowania informacji zwrotnej. 

  3. Elastyczność i przedsiębiorczość liderska. Style przywództwa, wpływ społeczny, proaktywność i sprawczość. 

  1. Zarządzanie zespołem. Wiedza i praktyka z zakresu budowania efektywnego zespołu oraz specyfiki współpracy zespołowej, w tym rozpoznawanie potencjału członków zespołu, delegowanie zadań, rozwiązywanie konfliktów, konstruktywne podejście do problemów. 

  1. Efektywność osobistaOrganizacja pracy własnej i zarządzanie sobą w czasie. 

  1. Motywowanie. Motywacja wewnętrzna i zewnętrzna oraz jej znaczenie w kontekście zarządzania zespołem. Odkrywanie potrzeb i motywacji członków zespołu. 

  1. Zarządzanie celami. Rozwijanie umiejętności strategicznego myślenia. Wyznaczanie celów oraz ich skuteczna realizacja. 

  1. Zarządzanie projektami. Definicja i etapy pracy projektowej. Metody i narzędzia pracy projektowej. Rozwijanie umiejętności 

Drugi etap to realizacja projektów w zespołach stworzonych podczas wyjazdu szkoleniowego w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024.

Życzymy naszym studentom sukcesów w ich realizacji!

 

Więcej informacji i kontakt
Czytaj więcej