Opis kierunku

Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.

Przygotujemy Cię do publicznego zabierania głosu w wielu sytuacjach zawodowych i pełnienia roli lidera w swojej organizacji. W czasie zajęć przełamiesz strach przed publicznym zabieraniem głosu, nauczysz się przemawiać pewnie i przekonująco, a także rozwiniesz umiejętności przywódcze.  Program studiów został stworzony przez praktyków i ludzi biznesu, którzy wiedzą, że występowania publicznego i przywództwa możesz nauczyć się jedynie w praktyce, dlatego czekają Cię zajęcia, w których wielokrotnie staniesz przed audytorium i pod opieką naszych ekspertów zdobędziesz umiejętności, których potrzebujesz.

 

Zapoznaj się z opiniami absolwentów III edycji studiów oraz oceną zajęć:
 

OPINIE ABSOLWENTÓW 2022/2023

 

OCENA ZAJĘĆ 2022/2023

Mężczyzna kartki papier

Studia realizowane w formie niestacjonarnej (tradycyjnej), czyli w salach wykładowych w weekendy.
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w murach uczelni podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

sposób realizacji tradycyjny nowy

Co zyskujesz?

 • Przygotujesz się do publicznego zabierania głosu w wielu sytuacjach zawodowych i pełnienia roli lidera w swojej organizacji. W czasie zajęć przełamiesz strach przed publicznym zabieraniem głosu, nauczysz się przemawiać pewnie i przekonująco, a także rozwiniesz umiejętności przywódcze.  
 • Będziesz uczestniczyć w symulacjach wystąpień publicznych i wygłaszać przemówienia informacyjne, okolicznościowe, motywacyjne, improwizowane, kryzysowe, inspirujące i sprzedażowe.
 • Dostaniesz nagrane przy użyciu kamery ćwiczenia/treningi/symulacje. Będzie to materiał do analizy własnej pracy i monitorowania własnych postępów. 
 • Podczas zajęć będziesz miał możliwość wymiany doświadczeń z praktykami mającymi wieloletnie doświadczenie w konkretnych obszarach związanych z wystąpieniami publicznymi i przywództwem. 100% naszej kadry regularnie występuje publicznie, ponad 50% naszego zespołu jest lub było liderami w swoich organizacjach.
   

Dla kogo?

Studia skierowane są do:

 • menedżerów średniego i wyższego szczebla,
 • prezesów i właścicieli firm,
 • dyrektorów regionalnych i sprzedawców,
 • doradców klienta,
 • negocjatorów,
 • trenerów biznesu i liderów,
 • nauczycieli i wykładowców,
 • dziennikarzy i prezenterów,
 • polityków,
 • konferansjerów i aktorów.

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Bezpłatne szkolenia biznesowe

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).

 

Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Dużym atutem kierunku jest fakt, że wybrane ćwiczenia i symulacje z wystąpień publicznych będą nagrywane przy użyciu kamery i przekazywane uczestnikom studiów jako materiał do analizy własnej pracy i monitorowania własnych postępów. Kadra kierunku regularnie występuje publicznie, a ponad 50% naszego zespołu to byli lub obecni liderzy w swoich organizacjach, co znacząco wpłynie na poziom przekazywanej wiedzy. Dodatkowo, w celu ugruntowania zdobytych umiejętności, na ostatnim zjeździe odbędzie się symulacja konferencji biznesowej, na której uczestnicy wygłoszą przygotowane przez siebie wystąpienia. 

Patryk Kleczkowski

Kierownik merytoryczny kierunku | Zaawansowany mówca i lider w Toastmasters International

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku wystąpienia publiczne i przywództwo w biznesie na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 168
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Patryk Kleczkowski
Robert Umpirowicz
Barbara Gańcza-
Mirosław Tarasiewicz_new
Artur Jóskowiak
Cyril Junior Dim
Aleksandra Szczepaniak
Adam Pioch
Katarzyna Rzemyszkiewicz
Artur Makieła - Zdjęcie (29.01.2023)_nowe
Patryk Kleczkowski

Kierownik merytoryczny kierunku. Nauczyciel języka polskiego. Absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku filologia polska. Od 2013 roku pracuje w Publicznej Szkole Gastronomicznej HO-GA Technikum we Wrocławiu. Ukończył studia menedżerskie...

Robert Umpirowicz

Certyfikowany trener Dale Carnegie Training w obszarach: wystąpienia publiczne, sprzedaż i komunikacja w biznesie, coach biznesu i  mówca w Toastmasters  International.  Wicemistrz Polski  w  2018  roku  w  konkursie  ewaluacji  przemówień  w Toastmasters  International. Absolwent Akademii...

Barbara Gańcza

Certyfikowany trener II stopnia (rozwój osobisty i umiejętności miękkie), ukończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych i własności intelektualnej. Ponadto absolwentka  studiów podyplomowych z kierunków:...

dr Mirosław Tarasiewicz

Doktor  ekonomii  w  dyscyplinie  nauk  o  zarządzaniu.  Absolwent  Politechniki Wrocławskiej  i  studiów  MBA  na Uniwersytecie Ekonomicznym  we  Wrocławiu. Zajmuje  się  zagadnieniami  przywództwa,  motywacji  wewnętrznej  menedżerów, 
motywacji zewnętrznej oraz problemami budowy...

Artur Jóskowiak

Improwizator, nauczyciel, trener improwizacji oraz technik teatralnych w biznesie, komik. Wykładowca Improwizacji Aktorskiej we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Dyrektor artystyczny Dolnośląskiego Festiwalu Improwizacji Teatralnej DOLi. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie...

Cyril Junior Dim

Urodzony w Wielkiej Brytanii, ale wychowany w Zimbabwe, Cyril jest międzynarodowym mówcą i trenerem z 13-letnim doświadczeniem w wystąpieniach publicznych. Cyril spędził 2 lata wspierając inicjatywy w Zimbabwe, aby oferować bezpłatne szkolenia z wystąpień publicznych, komunikacji i...

Aleksandra Szczepaniak

Zawodowo zajmuje się wystąpieniami publicznymi i komunikacją w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Uczęszczała do Szkoły Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu o profilu teatralnym. Pracowała jako reporterka i prezenterka w Radio Wrocław, w radiowroclove.com oraz w...

Adam Pioch

Ekspert z zakresu storytellingu. Przez wielu uznawany za pasjonata i mistrza opowieści grozy. Wykłada m.in. na studiach Executive MBA na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Posiada certyfikaty:

 • DTM – najwyższy możliwy do osiągnięcia poziom w Toastmasters International.
 • Train...
Katarzyna Rzemyszkiewicz

Przedsiębiorca związany z branżą szkoleniową i dofinansowaniami europejskimi. Certyfikowany Facylitator APMG International.  Mówca i lider w Toastmasters International. Z wykształcenia Mediator – ukończyła Dialog i Doradztwo Społeczne (specjalizacja Mediacja i Aktywizacja Potencjału...

Artur Makieła

Nauczyciel wystąpień publicznych, trener mentalny i hipnotyzer. Przez media określany jako najbardziej znany hipnotyzer w Polsce. W 2018 roku występował w czołowym programie wiosennej ramówki TVN. Ekspert, który pomaga klientom podnosić standardy oraz jakość pracy i życia w zakresie...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
 • so: 09:00 - 13:00
Pobierz stronę do PDF