Wygodne zapisy na studia - krok po kroku

Studia podyplomowe możesz podjąć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Sprawdź konieczne nową możliwość przejścia procesu rekrutacji z Kontem Kandydata. Zaprojektowaliśmy je tak, by maksymalnie ułatwić Ci zostanie studentem Uniwersytetu WSB Merito. 

 

Co zyskujesz, zakładając konto: 

 • cały proces rekrutacji przejdziesz online 
 • dostarczysz dokumenty, podpiszesz umowę i dokonasz płatności rekrutacyjnych z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu 
 • sprawdzisz status swoich rekrutacji oraz historię zapisów 
 • w każdej chwili dokończysz przerwany proces uzupełniania formularza rekrutacyjnego.  
Rekrutacja kobieta komputer online

Rekrutacja z Kontem Kandydata

KROK 1.

Spośród kierunków studiów podyplomowych wybierz jeden dla siebie - lista kierunków, przejdź do

zapisów online i wybierz opcję “Załóż konto” w prawym, górnym rogu.

KROK 2.

Załóż Konto Kandydata, w którym będziesz mógł wypełnić zapis na studia. Znajdziesz tu również listę wszystkich niezbędnych dokumentów, które trzeba dostarczyć, by spełnić wymogi rekrutacyjne i zostać uczestnikiem studiów podyplomowych Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu.

 

Po zapisie online wgraj na konto:

 • skan dyplomu ukończenia studiów wyższych -oryginał lub odpis do wglądu
 • dowód wniesienia opłaty wpisowej, którą można dokonać przelewem (nie dotyczy w okresie promocji 0 zł wpisowego). Dowód opłaty prosimy opisać tytułem: studia podyplomowe, imię i nazwisko osoby zapisującej się na studia oraz adres.

Jeśli posiadasz dyplom studiów wyższych wydany przez zagraniczną uczelnię, dodatkowo skompletuj:

 • dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych oraz dodatku/suplementu - zalegalizowanym lub zaopatrzonym w klauzulę apostille (oryginał do wglądu),
 • tłumaczenia powyższych dokumentów na język polski, sporządzonych lub poświadczonych przez tłumacza przysięgłego.

Cudzoziemcy dodatkowo zobowiązani są przedstawić:

 • do wglądu paszport/dowód osobisty, strona ze zdjęciem; w przypadku podwójnego obywatelstwa i dwóch paszportów prosimy o wybranie i posługiwanie się jednym.
 • oświadczenie o znajomości języka polskiego na poziomie pozwalającym na podjęcie studiów podyplomowych w j. polskim na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. 

Sprawdź szczegóły, aby dowiedzieć się, czy Twój zagraniczny dyplom wymaga dodatkowego procesu uznawania (nostryfikaci), aby umożliwić Ci rozpoczęcie studiów podyplomowych w Polsce.

KROK 3.

Po założeniu konta i wypełnieniu formularza rekrutacyjnego masz 7 dni na skompletowanie, dostarczenie i podpisanie niezbędnych dokumentów. Tylko dzięki Kontu Kandydata możesz to zrobić online, szybko i wygodnie!

 

Pamiętaj, aby dostarczyć nam do wglądu oryginał dyplomu ukończenia studiów wyższych lub inne wymagane dokumenty.
Możesz to zrobić osobiście, przesłać listem, kurierem lub do Paczkomatu WRO109M (nr tel. do nadania paczki: 532 541 134).

KROK 4.

Po weryfikacji kompletności wszystkich otrzymanych od Ciebie dokumentów, przekażemy Ci informację o przyjęciu na studia. Jeśli zdiagnozujemy jakieś błędy lub braki, będziemy Cię o tym na bieżąco informować.

 

KROK 5.

To wszystko! Zostałeś przyjęty na studia podyplomowe na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu!

 

W październiku będziesz mógł:

 • zalogować się do Extranetu
 • sprawdzić harmonogram pierwszego zjazdu. Informacje dotyczące pierwszego zjazdu (termin, godziny oraz plan zajęć) zostaną przesłane przez Dział Studiów Podyplomowych na wskazany w formularzu adres e-mail na około 2 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem zajęć.

Rekrutacja bez zakładania konta

KROK 1.

Wybierz kierunek studiów odpowiedni dla siebie, przejdź do zapisów online i rozpocznij wypełnianie formularza rekrutacyjnego.

KROK 2.

Po wypełnieniu formularza i zakończeniu rejestracji wyślemy na Twój adres e-mail automatycznie wygenerowane i wypełnione dokumenty.  

Spokojnie, poprowadzimy Cię przez proces zapisu oraz przypomnimy o wszystkich wymaganych dokumentach, które musisz jeszcze zgromadzić.

KROK 3.

W ciągu 7 dni od daty zapisu na studia dostarcz do nas komplet dokumentów wraz z podpisaną i zaparafowaną na każdej stronie umową. Aby proces rekrutacji na studia nie sprawił Ci kłopotu, możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • przychodząc osobiście do Biura Rekrutacji
 • korzystając z wrzutni na dokumenty rekrutacyjne (bud.A)
 • wysyłając je do nas pocztą tradycyjną lub kurierem
 • wysyłając je do paczkomatu Inpost znajdującego się przy uczelni - podaj numer paczkomatu WRO109M oraz numer telefonu +48 532 541 134.
KROK 4.

Po weryfikacji kompletności wszystkich otrzymanych od Ciebie dokumentów, przekażemy Ci informację o przyjęciu na studia. Jeśli zdiagnozujemy jakieś błędy lub braki, będziemy Cię o tym na bieżąco informować.

 

Bądź spokojny, w razie pytań, pracownicy Biura Rekrutacji pomogą Ci i przekażą wszelkie niezbędne informacje. Cały czas jesteśmy z Tobą w kontakcie telefonicznym i e-mailowym!  

KROK 5.

To wszystko! Zostałeś przyjęty na studia podyplomowe na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu!

 

W październiku będziesz mógł:

 • zalogować się do Extranetu
 • sprawdzić harmonogram pierwszego zjazdu. Informacje dotyczące pierwszego zjazdu (termin, godziny oraz plan zajęć) zostaną przesłane przez Dział Studiów Podyplomowych na wskazany w formularzu adres e-mail na około 2 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem zajęć.

Dodatkowe zasady:

 • W przypadku Cudzoziemców - oświadczenie o znajomości języka polskiego na poziomie co najmniej B2 wg ESOKJ pozwalającym na podjęcie studiów podyplomowych w j. polskim.
 • Neurologopedia - kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych lub świadectwa ukończenia studiów podyplomowych z zakresu Logopedii - oryginał do wglądu. Kandydaci powinni posiadać następujące wykształcenie:
  • tytuł magistra logopedii lub
  • tytuł magistra i podyplomowe studia logopedyczne lub
  • tytuł magistra i stacjonarne studia licencjackie na kierunku logopedia lub
  • specjalność logopedyczną na stacjonarnych studiach magisterskich.
 • Kształcenie tłumaczy specjalistycznych w zakresie języka angielskiego - oświadczenie o znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 wg ESOKJ.
 • Kształcenie tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych w zakresie języka niemieckiego - oświadczenie o znajomości języka niemieckiego na poziomie co najmniej C1 wg ESOKJ.
 • Język niemiecki w przedsiębiorstwie - oświadczenie o znajomości języka niemieckiego na poziomie co najmniej B1 wg ESOKJ.
 • Język niemiecki w przedsiębiorstwie  poziom (C1/C2) - oświadczenie o znajomości języka niemieckiego na poziomie co najmniej C1 wg ESOKJ.
 • Język angielski w przedsiębiorstwie - oświadczenie o znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 wg ESOKJ.
 • Cloud DevOps Engineer Expert - oświadczenie o zatrudnieniu jako programista lub administrator systemów/sieci lub tester lub posiadanie podstawowej wiedzy z sieci i systemów komputerowych pozwalającej na zdobywanie wiedzy specjalistycznej. 
 • SAP S/4 HANA – nowoczesny system ERP - dla osób, które ukończyły studia podyplomowe na kierunku „Zintegrowane systemy informatyczne SAP ERP” lub  posiadają podstawową znajomość systemu SAP ERP lub S/4 HANA.
 • Specjalista ds. kadr i płac - przeznaczone są dla osób, które posiadają co najmniej podstawową wiedzę i doświadczenie związane z prowadzeniem spraw kadrowo-płacowych, w tym także osób, które w latach poprzednich ukończyły studia podyplomowe na kierunku Kadry i płace i chcą wzmocnić swoje kompetencje w przedmiotowym obszarze.
 • Programista Front-End z Angular - Uczestnicy kierunku będą potrzebować własnego laptopa (wymagania: 8GB RAM). Wymagana jest podstawowa znajomość HTML i CSS oraz podstaw programowania w dowolnym języku programowania.
 • Cloud Solution Architect - przeznaczone są dla osób, które posiadają minimum roczne doświadczenie w IT oraz podstawową znajomość systemów operacyjnych Linux/Windows.
 • Cloud DevOps Engineer Expert - przeznaczone są dla osób, które posiadają znajomość podstaw sieci komputerowych i systemów operacyjnych lub posiadają profil zawodowy: programisty, administratora systemów i sieci, testera.
 • Cloud DevOps Engineer Administrator- przeznaczone są dla osób, które posiadają biegłość w obsłudze komputera pozwalającą na samodzielne rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem wyszukiwarki i dokumentacji lub posiadają profil zawodowy: specjalista helpdesk. 

Kontakt:

Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

W dniach 8-10.06.2023 r. biuro będzie nieczynne.

- bud. A, p.100

Infolinia rekrutacyjna: PL 71 758 22 30

Tel.: +48 604 138 344, 71 376 23 70

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl

Godziny otwarcia


poniedziałek: 08:00-16:00
wtorek: 08:00-16:00
środa: 08:00-16:00
czwartek: 08:00-16:00
piątek: 08:00-16:00
sobota: 09:00-13:00