Opis kierunku

Jedyne studia w województwie dolnośląskim akredytowane przez Izbę Coachingu. Oferują wiedzę merytoryczną, konkretne umiejętności (min. 70% praktyki) oraz wsparcie w zakresie profesjonalnej superwizji. 

Przygotujemy Cię do prowadzenia profesjonalnego coachingu, zgodnego ze standardami i etyką Izby Coachingu, z głównym ukierunkowaniem na prowadzenie go w biznesie (np. w zakresie wpierania rozwoju kultury organizacyjnej, podnoszenia poziomu kompetencji pracowników, wprowadzania zmiany, zwiększenia elastyczności i skuteczności zarządzania). Podczas studiów zdobędziesz większą samoświadomości i rozwiniesz swoje umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz zdolności do budowania satysfakcjonujących relacji, zarówno osobistych, jak i zawodowych.

Studia realizowane w formie niestacjonarnej (tradycyjnej), czyli w salach wykładowych w weekendy.
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w murach uczelni podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

sposób realizacji tradycyjny nowy

Co zyskujesz?

  • Jedyne na Dolnym Śląsku akredytowane przez Izbę Coachingu studia – zgodne z wymogami i standardami kształcenia coachów IC. 
  • Uzyskasz wsparcie w zakresie profesjonalnej superwizji. 
  • Możesz skorzystać z zewnętrznych superwizji IC na preferencyjnych warunkach lub tańszej akredytacji.
  • Zgodnie ze standardami Izby Coachingu zajęcia są praktyczne (min. 70% praktyki), a Ty już w trakcie studiów działasz samodzielnie jako coach. Większość trenerów jest wieloletnimi współpracownikami Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego (partnera kierunku), wszyscy zaś prowadzą również swoje firmy coachingowo – rozwojowe oraz są członkami Izby Coachingu.

Dla kogo?

  • Studia skierowane są głównie do osób, które chcą rozpocząć swą przygodę w roli coacha – zarówno pracującego z biznesem, jak i z innymi kategoriami klientów.  
  • Zapraszamy również menedżerów chcących wzbogacić swój warsztat pracy, pracowników działów HR, przedsiębiorców, jak i każdą osobę, którą fascynują zagadnienia związane z dynamicznym i świadomym rozwojem kompetencji i własnym rozwojem w obszarze samoświadomości, komunikacji i poprawy jakości swoich relacji i efektywności działań.
     

Certyfikat

Po spełnieniu kryteriów otrzymasz certyfikat ukończenia akredytowanego kursu IC.

 

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Bezpłatne szkolenia biznesowe

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).

 

Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Kierunek coaching w biznesie to były już moje drugie studia na tej uczelni. Z pierwszego kierunku – komunikacja marketingowa i PR – byłam bardzo zadowolona, więc gdy tylko w ofercie uczelni pojawił się mój wymarzony kierunek – coaching – nie zastanawiałam się ani chwili i złożyłam tam swoje dokumenty rekrutacyjne.

Marcelina Machela

Absolwentka WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)

opinia absolwenta SP coaching

Coaching w biznesie był kolejnym kierunkiem, który ukończyłam w WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito). Studia te pozwoliły mi częściowo zmienić zawód oraz utwierdziły mnie w tym, że praca coacha jest moją wielką pasją i ścieżką, którą chcę dalej podążać. Podczas studiów miałam przyjemność kształcić się dzięki wyśmienitej kadrze wykładowców z ogromną wiedzą i bardzo przyjaznym podejściem do studenta. Duża liczba ćwiczeń, wymiana informacji oraz zasłyszane historie sprawiły, że ten rok zaliczam do jednego z lepszych w życiu. Dziś, pół roku po skończeniu studiów, prowadzę prywatną praktykę coachingową i mentoringową. Umiejętności zdobyte na studiach zaowocowały napisaną książką, która już w kwietniu pojawi się na półkach w księgarniach, a ja przygotowuję się do stworzenia własnych kursów.  

Anna Dąbrowska

Absolwentka WSB (obecnie Uniwersytetu WSB Merito)

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku coaching w biznesie na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 189
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Marta Kijanko
Patryk Lange
Edyta Pazur
Leszek Zawlocki
Marta Smolińska

Kierownik merytoryczny kierunku. Akredytowany coach Izby Coachingu, certyfikowany trener, specjalista doradztwa psychologiczno – pedagogicznego. W latach 2013 - 2017 Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Izby Coachingu. Koordynowała Wrocławski Klub Coacha. Ukończyła studia podyplomowe...

Marta Kijanko

Dyplomowany psycholog, certyfikowany coach i trener. W pracy zawodowej łączy obszary kształcenia umiejętności interpersonalnych i menadżerskich. Absolwetka SWPS, Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Wrocławskim, filozofii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyła...

Patryk Lange

Akredytowany coach Izby Coachingu, certyfikowany coach zespołowy, trener i superwizor coachingu, trener mindfulness. W latach 2015-2017 Przewodniczący Komisji Etycznej Izby Coachingu. Menedżer i praktyk turkusowego stylu zarządzania. Absolwent AGH w Krakowie, Szkoły Profesjonalnego...

Edyta Pazur

Executive Coach, konsultant HR, trener. Coach akredytowany (PCC) w ICF. Członek Izby Coachingu. Była vi-ce i dyrektor wrocławskiego oddziału ICF w latach 2012-2017. Współpracuje z dużymi organizacjami operujących w międzynarodowym środowisku. Ma 20 letnie doświadczenie w...

Karolina Nikorowska

Psycholog, trener, doradca zawodowy, akredytowany coach ICF PCC. Od 2008 roku szkoli z zakresu umiejętności osobistych i społecznych. Tworzy programy wykorzystujące niekonwencjonalne metody szkoleniowe i poczucie humoru.
Pracuje jako coach kariery, doradca zawodowy, psycholog dla...

Leszek Zawlocki

Dyplomowany coach, certyfikowany master coach, akredytowany superwizor coachingu IC, trener i wykładowca. Twórca Grupy Trenerskiej Active Change oraz współzałożyciel Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego. Członek nadzwyczajny Polskiej Federacji Psychoterapii, Polskiego...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wroclaw.merito.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
  • so: 09:00 - 13:00
Pobierz stronę do PDF