zdjęcie wykładowcy
dr Krzysztof D. Simon

dr Krzysztof Simon
Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prawnik, uczestnik szkoleń i studiów podyplomowe z zakresu analizy ekonomicznej i controllingu. Autor wielu artykułów poświęconych zarządzaniu ryzykiem kredytowym i restrukturyzacją finansową przedsiębiorstw. Od 2010 roku trener i wykładowca w zakresie bankowości, analizy finansowej, zarządzania ryzykiem kredytowym, restrukturyzacji finansowej i strategicznej przedsiębiorstw. Pracownik międzynarodowej instytucji finansowej, mający wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania ryzykiem kredytowym bankowości przedsiębiorstw.

Piotr Dobrowolski
r. pr Piotr Dobrowolski

Specjalizuje się w zagadnieniach prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki działalności związków zawodowych, sporów zbiorowych, działalności rad pracowników. Szereg podmiotów gospodarczych korzysta z jego usług mając na uwadze doświadczenie w rozwiązywaniu sporów pomiędzy pracodawcą a organizacjami związkowymi. Świadczy kompleksową pomoc prawną dla przedsiębiorców różnych branż. Doradza przy zakładaniu spółek prawa handlowego i ich przekształcaniu. Skutecznie reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych, w tym postępowaniach transgranicznych. Posiada doświadczenie w doradzaniu klientom w zakresie prowadzenia inwestycji budowlanych, z uwzględnieniem profesjonalnych wzorców umownych FIDIC jak również prowadzenia postępowań z zakresu prawa zamówień publicznych. Drugim filarem zawodowej działalności Piotra Dobrowolskiego jest dydaktyka. Prowadzi liczne szkolenia dla różnych grup docelowych, organizacji zawodowych i społecznych. Jest stałym wykładowcą na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu oraz Wielkopolskim Stowarzyszeniu Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Jacek Danecki
Jacek Danecki

Certyfikowany Kierownik Projektów - IPMA Level C (od 2007r.), Dyplomowany Trener IPMA Polska (od 2010r.) oraz wykładowca studiów podyplomowych Zarządzanie Projektami na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu oraz na Uniwersytecie Szczecińskim. Asesor nagrody Project Excellence Award. Absolwent Politechniki Poznańskiej (telekomunikacja) oraz ENST de Bretagne (Zarządzanie Sieciami Telekomunikacyjnymi), odbył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym (Zarządzanie Przedsiębiorstwami). Były pracownik naukowo-dydaktyczny w EFP - Francusko-Polska Wyższej Szkole Nowych Technik Informatyczno-Komunikacyjnych a następnie wieloletni kierownik projektów w koncernie Alcatel oraz Senior Project Manager oraz Dyrektor Działu Zarządzania Projektami w firmach należących do Grupy Emax (później Sygnity). Jako właściciel firmy Projmen prowadził projekty leżące na pograniczu IT oraz aktywnego marketingu i badań społecznych. Obecnie prowadzi przedsięwzięcia w dziedzinie hotelarstwa oraz fotowoltaiki.

modelski
Rafał Modelski

Rafał Modelski w swojej karierze zawodowej skupia się na łączeniu różnych obszarów biznesu z technologią. W Software Center, Capgemini Polska pracuje z klientami znanymi na całym świecie tworząc i wdrażając najnowocześniejsze rozwiązania szyte na miarę. W poprzedniej pracy doradzał i wdrażał systemy klasy CRM, obsługi posprzedażnej, B2B Commerce oraz marketing automation.
Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym. Certyfikowany Project Manager, Scrum Master, inżynier wymagań IREB.
Wieloletni wykładowca na poznańskich uczelniach, w największym stopniu zaangażowany w pracę na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu.
Dzięki swojemu doświadczeniu ma całościowe spojrzenie na realizację projektów – od pomysłu, doradztwa, zbudowania uzasadnienia biznesowego, ofertowania, dostarczenia i utrzymania produktu.
Jego misją jest dzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem zdobytym w wielu firmach i projektach.

 

zdjęcie wykładowcy
Katarzyna Kramarczyk-Strehl

Opiekun merytoryczny studiów podyplomowych Zarządzanie Projektami IT.
Project Manager z pasji oraz wykształcenia z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, głównie w projektach: IT, transformacyjnych, edukacyjnych, eventowych, serwisowych/procesowych. Aktualnie Head of Agile Community oraz Agile Coach w branży automotive w Capgemini Software.
Członek stworzyszenia Project Management Institute oraz wolontariusz w PMI Poland Chapter, w roli Project Managera i lidera zespołu ds. Disciplined Agile. Twórca i współzałożyciel pierwszej w Polsce Społeczności Disciplined Agile. A ponadto wykładowca, trener oraz prelegent, specjalizujący się w prowadzeniu warsztatów oraz szkoleń z zakresu zarządzania projektami, metodyk zwinnych oraz wykorzystania potencjału pracy zespołowej, m.in. na Uniwersytecie WSB Merito, w inicjatywach: Start up Bydgoszcz, Women in Techday, IT Girls rEvolution Academy ITGrA.
Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Zarządzanie Projektami IT oraz Germanistyki (translatoryki) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiadająca certyfikaty: ICAgile Certified Professional in Agile Coaching (ICP-ACC) | The Professional Scrum Master II (PSM II) | Scaled Professional Scrum TM (SPS) with Nexus | The Professional Scrum Product Owner (PSPO I)

Anna Scheibe
Anna Scheibe

Doktor Nauk Ekonomicznych w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Wykładowca uczelni wyższych z dwudziestoletnim doświadczeniem, prowadząca zajęcia na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Trener i konsultant biznesowy świadczący usługi doradcze i szkoleniowe w zakresie szeroko rozumianych metodyk zarządzania projektami, strategii konkurowania i marketingowych dla dużych i małych przedsiębiorstw. Uczestniczka wielu projektów współpracy nauki z biznesem. Obecnie także współwłaściciel przedsiębiorstwa realizującego projekty wdrażania rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji, Industry 4.0 i IoT. Autorka kilkudziesięciu polskich i zagranicznych publikacji naukowych.