Paweł Łaguna
Paweł Łaguna

Dyrektor zarządzający w Swissroc Building Intelligence, odpowiedzialny za oddział polski międzynarodowej zintegrowanej Grupy Budowlanej. Współpracuje z zarządem Swissroc Group, współtworząc strategię organizacji oraz programy biznesowe i technologiczne, obejmujące m.in. wdrażanie metodyki BIM, BIM2FM, Digital Twin, sztucznej inteligencji w sektorze budowlanym. Wspiera merytorycznie i technicznie zespół realizujący projekty architektoniczne i infrastrukturalne obejmujące metodykę BIM zgodnie z normą PN-EN ISO 19650 o łącznej wartości kilku miliardów złotych.
Wcześniej przez ponad 6 lat jako dyrektor ds. technologii w Graph’it odpowiadał za wdrażanie innowacyjnych technologii i procesów w pełnym cyklu życia budynku. Nadzorował realizację programów badawczo-rozwojowych, strategii informacyjnych oraz wdrożeń BIM w sektorze prywatnym i publicznym (Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Miasto Poznań, DCO). Doradzał w zakresie złożonych inwestycji, począwszy od ogromnych projektów infrastrukturalnych po wieżowce. Odpowiedzialny za opracowanie dokumentów procesowych oraz procedur i metod związanych z metodyką BIM w trakcie realizacji projektów infrastrukturalnych, jak Rewitalizacja Starego Rynku czy Projektów Centrum w Poznaniu oraz dużych obiektów kubaturowych, jak Dolnośląskie Centrum Onkologiczne we Wrocławiu o łącznej wartości kilku miliardów złotych.
Wcześniej wieloletni manager po stronie Inwestora Zastępczego, generalnego wykonawcy i projektant, współodpowiedzialny za realizację ponad 50 projektów na terenie Polski, Europy Wschodniej, Azji i Stanów Zjednoczonych.


Architekt, członek IARP oraz SARP. Dyplomowany BIM Manager oraz wdrożeniowiec oprogramowania klasy BIM i CAFM. Wiceprezes Fundacji ECCBIM, organizacji non-profit, zrzeszającej ekspertów zainteresowanych skutecznym wdrożeniem oraz standaryzacją metodyki BIM w Polsce. Odpowiedzialny za współtworzenie programów studiów na uczelniach państwowych i prywatnych. Wykładowca na studiach magisterskich i podyplomowych, z zakresu BIM, Lean Construction i zwinnych technik zarządzania. Autor i współautor książek (m.in. BIM dla Managerów, wydaną przez PWN) i artykułów naukowych dotyczących cyfryzacji budownictwa i standaryzacji metodyki BIM. Doktorant na Politechnice Poznańskiej – otwarty przewód doktorski na temat zastosowania technologii informacyjnych dla budynków istniejących.

Paweł Komajda
Przemysław Komajda

Geodeta, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku geodezja i geoinformatyka. Od początku kariery zawodowej związany z technologią BIM. Entuzjasta i specjalista openBIM i implementacji formatu IFC. Specjalista w dziedzinie nieinwazyjnych metod pomiarowych nadziemnych (skaning laserowy, tachimetria zrobotyzowana) i podziemnych (georadar, radiodetekcja). Obecnie zajmujący się głównie inwentaryzacją  i implementacją metodyki BIM dla obiektów istniejących oraz analizą ryzyka związaną z niezidentyfikowanymi obiektami podziemnymi w kontekście nowo projektowanych inwestycji.

Jędrzej Pasalski
Jędrzej Pasalski

Jędrzej zarządza działem BIM w jednym z wiodących brytyjskich biur projektowych. Do zespołu dołączył niedługo po otwarciu studia we Wrocławiu i od tego czasu przebył drogę od asystenta architekta do szefa działu BIM i jednego z Associate Directors. Jędrzej dba o to, żeby wszystkie procesy i narzędzia stworzone przez zespół BIM odzwierciedlały rzeczywiste potrzeby i dobrze wpisywały się w system pracy projektantów. W ramach swoich działań doprowadził organizację do uzyskania certyfikatu zgodności z normą BIM ISO 19650-2. Jako członek ARB i IARP kontynuuje pracę jako architekt, wierząc że efektywny BIM  ma sens, gdy odnosi się do działań projektowych. Jędrzej jest Instruktorem Autodesk oraz Certyfikowanym Członkiem BIM Level 2 BRE Academy. Współpracuje z Europejskim Centrum Certyfikacji BIM w charakterze konsultanta i eksperta. Jest również jednym z wykładowców studiów podyplomowych o tematyce BIM. W swoich dotychczasowych działaniach realizował wdrożenia BIM w biurach architektonicznych, autorskie szkolenia z oprogramowania wspierającego modelowanie i zarządzanie informacją oraz występował jako prelegent i panelista w polskich i międzynarodowych wydarzeniach branżowych. Jest również współorganizatorem wydarzenia BIM Meetup Polska.

​​​

Bartłomiej Kulig
Bartłomiej Kulig

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w specjalności Mosty i Budowle Podziemne. Od 2015 roku zawodowo związany z branżą infrastruktury liniowej, w szczególności mostową. Przez większość kariery związany z firmą Jacobs, gdzie uczestniczył w realizacji wielu projektów realizowanych w technologii BIM w zakresie modelowania, koordynacji oraz finalnie zarządzania informacją - Dubai Metro R2020, Lower Thames Crossing, Transpennine Route Upgrade, High Speed 2. Od 2017 roku prowadzący szkolenia oraz wdrożenia z zakresu zarządzania informacją w środowisku CDE, pasjonat automatyzacji oraz parametryzacji przepływu danych oraz projektowania. Aktualnie pracuje jako specjalista BIM w firmie Autodesk. Zdobywając doświadczenie od strony producenta oprogramowania, konsultuje i dobiera optymalne rozwiązania dotyczące rozwoju BIM w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Na kierunku "BIM Manager" prowadzi zajęcia z zakresu konfiguracji i działania środowiska CDE oraz zaawansowanych aspektów tworzenia modeli, skupiając się głównie na automatyzacji przepływu informacji w trakcie trwania projektu i przekazując wiedzę dotyczącą optymalnych wdrożeń tychże procesów.

Aleksandra Zielazna-Pawulkiewicz
Aleksandra Zielazna - Pawlukiewicz

Ekspert ds. Bim i Zarządzania Projektami, psycholog biznesu, inżynier budownictwa.

W praktyce mentoringowej i coachingowej wzmacniam kadrę zarządzającą, menedżerów i osoby pełniące funkcje BIM w efektywnym kształtowaniu procesów projektowych, współtworzeniu skutecznych zespołów projektowych oraz przeprowadzaniu ich przez wdrożenie BIM do organizacji.

Cechuje mnie niezwykła skuteczność działania i dotykania sedna problemu, dzięki czemu osoby, z którymi współpracują szybciej osiągają zakładane cele.

W latach 2022 oraz 2023 stworzyłam 3 strategie wdrożenia BIM do przedsiębiorstw.

Od 18 lat pracuję w branży budowlanej, z czego od ponad 13 lat zarządzam zespołami projektowymi. Współpracowałam z takimi formami jak VINCI, SARAIVA $ ASSOCIADOS< DYER, CHAPMAN TYLOR, MK3, JSK ARCHITEKCI, WXCA, MOSTOSTAL WARSZAWA.

Na swoim koncie mam zrealizowanych kilkadziesiąt projektów, w tym nadzory nad realizacją projektu na budowie czy obsługę budów w charakterze inżyniera budowy w Polsce i za granicą. W swoim portfolio projektowym posiada m. in. nagrodzony prestiżową nagrodą BIM d'OR Awards 018 projekt Narodowego Centrum Onkologiczno-Badawczego w Astanie (ok. 95 000m2). Największa inwestycja, której porojektem zarządzałam, to Centrum Handlowe "Cloud" w Czelabińsku (560 00m2). Największy zespół projektowy, którym zarządzałam składał się z 45 osób.