Z dniem 3 kwietnia 2023 roku w wyniku wysokiej oceny ewaluacji działalności naukowej Federacji WSB-DSW, do której należy nasza uczelnia, zostaliśmy Uniwersytetem WSB Merito w Gdańsku!

 

Nasza uczelnia ma już 25 lat. Jej historia zaczęła się w roku 1998. To wtedy udało się przeprowadzić pierwsze zajęcia z finansów i bankowości. Od tego momentu, przez kolejne lata rozwijaliśmy i udoskonalaliśmy ofertę. Dziś możemy pochwalić się licznymi nagrodami, prestiżowymi certyfikatami i złotymi medalami, które wyróżniają nas na tle wielu prywatnych uczelni z całego kraju. W naszej ofercie znajdują się wszystkie rodzaje studiów, szkolenia oraz studia MBA. Jednak to, z czego jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące naszych Absolwentów doskonale radzących sobie na wymagającym rynku pracy.

 

Jesteśmy jednym z Uniwersytetów WSB Merito (wcześniej Wyższe Szkoły Bankowe)  czyli największej grupy prywatnych uczelni wyższych w Polsce. Zaufało nam już ponad 550 000 studentów. Od wielu lat kształcimy w taki sposób, aby pokazać, że możliwe jest łączenie nauki z pracą i życiem prywatnym. Niezależnie czy są to studia wyższe, podyplomowe czy szkolenia, działamy w myśl idei work-life balance.

Praktyczni, przyjaźni, innowacyjni

Dokładamy wszelkich starań abyś jako student (-ka) naszej uczelni mógł: 

 • wybrać innowacyjny kierunek, dzięki któremu nauczysz się, jak przekuć wiedzę w praktykę, np. prowadzić własny biznes
 • spotkać ekspertów - stawiamy na networking oraz wymianę doświadczeń pomiędzy studentami a wykładowcami
 • otrzymać praktyczną i aktualną wiedzę - przy kierunkach studiów działają Rady Biznesu, w których uczestniczą firmy i instytucje związane z daną branżą (np. logistyczną) – dzięki temu mamy dostęp do najświeższych danych rynkowych, możemy szybko reagować czy prognozować trendy i na tej podstawie budować programy studiów
 • mieć kontakt z przedstawicielami świata biznesu -  na ich wykładach poznasz know-how bezpośrednio z branży i ciekawe case studies
 • znaleźć pracę dzięki wsparciu Biura Karier oraz wziąć udział w praktykach i stażach w Polsce i za granicą oraz skorzystać z oferty szkoleń
 • mieć wpływ na naszą ofertę, programy studiów i sposób obsługi - jesteśmy otwarci na Wasze opinie, każdego roku badamy poziom zadowolenia studentów i monitorujemy losy naszych absolwentów
 • korzystać z Biura Obsługi Studenta w dogodnym dla Ciebie czasie. Godziny otwarcia są dostosowane do terminów zajęć zarówno studentów studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, tak by wszystkie potrzebne sprawy można było załatwić podczas przerw w zajęciach.

Partnerzy w rozwoju kariery zawodowej

Nasza misja brzmi: 
"Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku integruje naukę z biznesem i zapewnia studentom praktyczny rozwój ich pasji dla realizacji celów zawodowych"
 

Nasza wizja brzmi:

"Największa w północnej Polsce akademia, będąca partnerem biznesu, realizująca praktyczne kształcenie z zastosowaniem nowoczesnych technologii."

 • Nasi absolwenci pracują nie tylko w obszarze biznesu czy ekonomii, ale i w innych obszarach zawodowych. Dzięki edukacji  poprawiają swój status zawodowy.
 • Wsłuchujemy się w głos pracodawców, obserwujemy rynek pracy i modyfikujemy nauczane treści tak, by były zawsze aktualne.
 • Sami jesteśmy pracodawcą, działamy na rynku i znamy jego mechanizmy.
 • Przykładamy dużą wagę do kształtowania postaw przedsiębiorczych u naszych studentów i słuchaczy wierząc, że tak wsparta wiedza i umiejętności skutecznie ulokują ich na rynku pracy.
 • Nasze usługi są elastyczne pod względem doboru form, metod i narzędzi. Pomagają łączyć różne aspekty życia dorosłego człowieka.

Pamiętaj także, że gdy wybierzesz Uniwersytet WSB Merito:

będzie Ci łatwiej pogodzić studia z pracą, bo programy dopasowaliśmy do trybu życia osób aktywnych zawodowo
dzięki elastycznemu systemowi opłat sam zdecydujesz, kiedy i jak chcesz płacić za studia
będziesz mógł korzystać z platformy do nauki języków obcych, Extranet umożliwi Ci kontakt z uczelnią 24 h na dobę, a platforma Moodle zagwarantuje nieprzerwany dostęp do materiałów z zajęć
możesz liczyć na sympatyczną obsługę w Biurze Rekrutacji i Biurze Obsługi Studenta, która pomoże Ci sprawnie załatwić wszystkie formalności związane ze studiami.