Przenieś się na Uniwersytet WSB Merito, teraz jest czas na Ciebie!

Obecne studia nie spełniają Twoich oczekiwań? Myślisz o zmianie uczelni? Dobrze trafiłeś(-aś)! Z naszą pomocą przeniesiesz się z dowolnej uczelni do Uniwersytetu WSB Merito w 4 prostych krokach.  

 

Każdego studenta(-tkę) przenoszącego(-cą) się na Uniwersytet WSB Merito traktujemy indywidualnie. Chcemy, aby ścieżka rozwoju była dostosowana do Twoich potrzeb, dlatego zależy nam na kontakcie osobistym. W ten sposób chcemy poznać Ciebie, Twoje oczekiwania i plany.

uspM_przezr

Przeniesienie się jest możliwe zarówno na studiach I stopnia, studiach jednolitych magisterskich, jak i II stopnia. Pamiętaj, że możesz ubiegać się o przyjęcie na wyższy semestr, jeśli masz zaliczony co najmniej pierwszy semestr studiów. Jeśli masz zaliczony co najmniej pierwszy semestr studiów na naszej Uczelni, ale nie posiadasz już praw studenta(-tki) (np. zostałeś(-aś) skreślony(-na) z listy studentów), możesz ubiegać się o wznowienie nauki i w tej sprawie skieruj swoje zapytanie do Biura Obsługi Studenta na bos@gdansk.merito.pl

 

Z myślą o Tobie przygotowaliśmy krótki instruktaż. Sprawdź, jak zrobić to w kilku prostych krokach!

sesja_gda_nowa1

Jak się przenieść – krok po kroku

Złóż dokumenty

Złóż podanie w Biurze Rekrutacji: 

Aleja Grunwaldzka 238A – Budynek C - pokój 003

Tel.: 58 522 75 19

E-mail: rekrut@gdansk.merito.pl
Dokumenty możesz wysłać również pocztą tradycyjną. Nie przyjmujemy dokumentów w formie skanów.

Do podania dołącz potwierdzony przez poprzednią uczelnię wykaz ocen i przedmiotów zawierający informacje o zaliczonych przez Ciebie przedmiotach
(z podaniem liczby godzin zajęć, form zajęć, form zaliczenia, punktów ECTS) i okresach studiów. Wykaz ocen i przedmiotów w układzie semestralnym musi posiadać oryginalną pieczątkę uczelni, z której planujesz się przenieść wraz z podpisem jej pracownika. Ponadto powinien zawierać informację, ile masz zaliczonych semestrów/lat studiów.
Uwaga! Oceny uzyskane na poprzedniej uczelni, ważne są do 5 lat od zakończenia nauki, z wyjątkiem kierunku Informatyka - do 3 lat od zakończenia nauki.

 

Podania przyjmowane są najwyżej na ostatni rok nauki (studia licencjackie - semestr 5, studia inżynierskie - semestr 6, studia jednolite magisterskie -semestr 9, studia magisterskie uzupełniające - semestr 3), co w praktyce oznacza, że kandydat musi zrealizować minimum dwa semestry na naszej Uczelni, aby móc podejść do egzaminu dyplomowego.


Podania przyjmowane są w terminach:

· Rekrutacja letnia: od 6 maja do 10 września

· Rekrutacja zimowa: od 3 stycznia do 10 lutego

Poczekaj na decyzję

W tym czasie Dziekan sprawdzi Twój wniosek i podejmie decyzję o przeniesieniu. Przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę, w której określi semestr/rok studiów, na który możesz być przeniesiony(-na), ustali przedmioty, jakie powinieneś(-nnaś) uzupełnić i określi termin ich uzupełnienia.

Donieś dokumenty rekrutacyjne

Po pozytywnej decyzji Dziekana Biuro Rekrutacji skontaktuje się z Tobą z prośbą o doniesienie kompletu dokumentów rekrutacyjnych. Po otrzymaniu zgody na przeniesienie płacisz za studia zgodnie z obowiązującym dla danego rocznika regulaminem opłat. 

 

Ważne! Koszt opłaty za rozpatrzenie wniosku o przeniesienie z innej uczelni to 300 zł i potwierdzenie jej wniesienia składa się razem z dokumentami rekrutacyjnymi po uzyskaniu odpowiedzi na podanie (numer konta uzyskasz w Biurze Rekrutacji).

Witaj na Uniwersytecie WSB Merito

Cieszymy się, że nasze grono się powiększa. Teraz czas na chwilę oddechu, by w październiku rozpocząć studia. Do zobaczenia!

Przydatne dokumenty

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku należy do największej grupy uniwersytetów w Polsce. Znajdziesz nas w 11 miastach.

Od 30 lat uczymy w taki sposób, aby pokazać, że możliwe jest łączenie studiów z pracą i życiem prywatnym. Dzięki praktycznej wiedzy przekazywanej przez ekspertów oraz otwartości naszych wykładowców i pracowników administracyjnych, studia na Uniwersytetach WSB Merito to nie tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale także niezapomniana przygoda życia. 

 

Przez te 30 lat historii zaufało nam już ponad 550 000 studentów! 

  • Wszyscy ci studenci razem wypełniliby niemal 10 razy miejsca na trybunach Stadionu Narodowego. 

  • A gdyby złapali się za ręce mogliby sięgnąć spokojnie od wschodniej granicy Polski do zachodniej!

 

Zobacz, jakim uniwersytetem jesteśmy

90% absolwentów poleca nasze studia  

 

Każdego roku pytamy naszych studentów i absolwentów o ich doświadczenia w ramach Badania Atrybutów Marki (BAM). Chcemy wiedzieć, co sprawia im frajdę na studiach, a co możemy jeszcze ulepszyć. Zbieramy opinie na temat programu nauczania, organizacji zajęć i nawet tego, jak dobrze radzicie sobie po ukończeniu studiów. To te opinie są kluczowe dla naszej dalszej pracy.  

bam420x270