Dlaczego WSB Merito

Najczęściej wybierane uczelnie niepubliczne w Polsce

Pierwsza Wyższa Szkoła Bankowa powstała ponad 29 lat temu. Przez ten czas bardzo się zmieniliśmy. Z małej, lokalnej szkoły wyższej staliśmy się najczęściej wybieraną marką uczelni niepublicznych w Polsce. Do tej pory zaufało nam 550 000 studentów i absolwentów.

 

Uczelnie WSB Merito znajdziesz w 11 miastach w Polsce. Mamy bogatą ofertę kierunków, a studiując u nas, zyskujesz praktyczną wiedzę i dyplom rozpoznawany przez pracodawców.

Miejsce spotkań praktyków

Spotkasz u nas ciekawych i oryginalnych ludzi – biznesmenów i praktyków, którzy na co dzień pracują w firmach. Nasi wykładowcy to ludzie z pasją i z ogromną wiedzą, którym radość sprawia dzielenie się nią ze swoimi studentami.

Czas na studia, czas na pracę, czas na życie

Nasze studia przygotowaliśmy przede wszystkim dla osób łączących naukę i pracę. Dlatego zajęcia masz tylko w soboty i niedziele, średnio w co drugi weekend, jeśli jesteś studentem studiów niestacjonarnych, lub przez 3-4 dni w tygodniu, jeśli studiujesz w trybie stacjonarnym.  Staramy się również, żeby Twój plan miał jak najmniej okienek.

Zdobywaj przydatne umiejętności!

To, czego się uczysz, przydaje się w pracy. Ofertę kierunków i specjalności tworzymy na podstawie potrzeb rynku pracy, a programy kształcenia powstają po konsultacjach z ekspertami zatrudnionymi w danej branży. Dobrze wiemy o tym, jakie umiejętności musi nabyć student, aby w przyszłości ubiegać się o wymarzone stanowisko. Część zajęć prowadzona jest z wykorzystaniem case studies i ma formę warsztatową – rozwiązujesz w ich trakcie realne problemy występujące w firmach. W ten sposób zdobywasz kwalifikacje, których będą wymagać od Ciebie przyszli pracodawcy.
 

Innowacyjni, przyjaźni, praktyczni

Wdrażamy najnowocześniejsze metody kształcenia: 

 • przy kierunkach studiów działają Kierunkowe Rady Programowe w skład których wchodzą przedstawiciele  firm i instytucji związane z daną branżą (np. logistyczną) – dzięki temu mamy dostęp do najświeższych danych rynkowych, możemy szybko reagować czy prognozować trendy i na tej podstawie budować programy studiów 
 • kładziemy nacisk na praktyczne nauczanie oraz innowacyjność – zajęcia na specjalnościach logistyki, informatyki i inżynierii zarządzania odbywają się w nowoczesnych salach np. w bogato wyposażonej pracowni inżynierskiej, pracowniach komputerowych oraz z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania np.: SAP, Flexim, AutoCAD, MSVisio, ARSA czy MS Visual Studio. 
 • sesja ma charakter ciągły – egzaminy i zaliczenia nie są skumulowane na koniec semestru, odbywają się przez cały rok akademicki, co pozwala na systematyczne przyswajanie wiedzy 
 • wiedzę i umiejętności z wielu przedmiotów weryfikujemy przy pomocy projektów w formie pracy grupowej, prezentacji i przedsięwzięć rozwijających kompetencje społeczne
 • na wybranych przedmiotach jedną z form kształcenia stanowią symulacje biznesowe – ukierunkowane na sprawdzenie umiejętności studenta w warunkach odwzorowujących rzeczywistość gospodarczą 
 • dni i godziny otwarcia działów uczelni, takich jak Dziekanat, Biblioteka, Dział Obsługi Finansowej Studenta czy Biuro Karier i Praktyk, są dostosowane do terminów zajęć zarówno studentów studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, tak by wszystkie potrzebne sprawy można było załatwić podczas przerw w zajęciach.

Jeśli wybierzesz Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu zrobisz to z łatwością i skupisz się na:

Będzie Ci łatwiej pogodzić studia z pracą dzięki programom dopasowanym do trybu życia osób aktywnych zawodowo.
Na zajęciach spotkasz uznanych wykładowców akademickich i praktyków biznesu.
Będziesz uczył się w dobrze wyposażonych salach i laboratoriach z dostępem do specjalistycznego oprogramowania.
Możesz liczyć na sympatyczną obsługę, która pomoże Ci sprawnie załatwić wszystkie formalności związane ze studiami.
Dzięki elastycznemu systemowi opłat sam zdecydujesz, kiedy i jak chcesz płacić za studia.

Formuły studiowania do wyboru

Masz możliwość wyboru kilku form studiowania, na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu zrobisz to z łatwością i skupisz się na . Sam podejmujesz decyzję, która z nich najbardziej Tobie odpowiada. 

 

Studia I i II stopnia 

 

 • Stacjonarne 
 • Niestacjonarne
 • Hybrydowe
 • Hybrydowe balans
 • Online asynchronicznie

Dowiedz się więcej!

 

Studia podyplomowe

 

 • Studia stacjonarne 
 • Studia online synchroniczne 
 • Studia online asynchroniczne

Dowiedz się więcej!