Opis kierunku:

Na tym kierunku możesz wybrać:

 

Studia niestacjonarne w salach wykładowych.

W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami osobiście w salach wykładowych w Chorzowie lub Katowicach.

 

LUB

 

Studia w formule online (synchronicznie)

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.

realizacja online i tradycyjnie
Kierunek realizowany w partnerstwie

 

Kierunek realizowany online jest efektem współpracy Uniwersytetów WSB Merito z Chorzowa, Poznania, Szczecina i Warszawy.
 
 

 

 

Studenci

Zamówienia publiczne to dziedzina skomplikowana, pełna niuansów i wymagająca naprawdę biegłej znajomości prawa oraz procedur zarówno krajowych, jak i unijnych. Odpowiedzialni za nie pracownicy administracji państwowej lub przedsiębiorcy ubiegający się o zlecenia na drodze przetargów, aby osiągnąć sukces, muszą stać się prawdziwymi specjalistami. 

 

Studia na tym kierunku kompleksowo przygotowują do pracy przy zamówieniach publicznych – z obu stron. Uczą przygotowywania dokumentacji przetargowej oraz oferty, analizowania prawidłowości przeprowadzania postępowań, przygotowania odwołań, skarg oraz wewnętrznych regulaminów i planów zamówień publicznych. Są też miejscem spotkania praktyków, doświadczonych specjalistów, początkujących, przedsiębiorców i urzędników.

 

W programie nacisk zaś położono na warsztatowy charakter zajęć, liczne studia przypadków i rozwiązywanie realnych problemów. Absolwenci studiów są więc znakomicie przygotowani do zrobienia kolejnego kroku w swoim życiu zawodowym. 

 

Studenci

Kierunek Zamówienia publiczne skierowany jest zarówno do osób, które w swojej codziennej pracy mają do czynienia z zamówieniami publicznymi, zarówno jako zamawiający, jak i wykonawcy. Ma na celu przekazanie rzetelnej i usystematyzowanej wiedzy z zakresu prawa zamówień publicznych.

 

Naszym celem jest przekazanie Ci szerokiej wiedzy związanej ze stosowaniem w praktyce przepisów składających się na system zamówień publicznych, zarówno w Polsce, jak i w Unii Europejskiej. Umożliwi Ci to na swobodne poruszanie się w niełatwej tematyce udzielania oraz pozyskiwania zamówień.

Studenci

Chcesz skorzystać z dofinansowania Bazy Usług Rozwojowych?

Sprawdź nasze usługi w BUR: Wyszukiwarka usług - Baza Usług Rozwojowych - PARP 


Jeśli nie możesz znaleźć usługi, która Cię interesuje, skontaktuj się z nami, a wprowadzimy ją specjalnie dla Ciebie!

Napisz: rekrutacja.sp@chorzow.merito.pl

dofinansowanie z BUR

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas!

 

Zapytaj o studia podyplomowe

.

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności dotyczące zarówno prawidłowego udzielania zamówień, jak i skutecznego ubiegania się o zamówienia.
 • Otrzymasz dostęp do najnowszych opinii i komentarzy prawnych oraz do informacji mających wpływ na praktykę udzielania zamówień, w szczególności orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej i sądów okręgowych. 
 • Nauczysz się m.in. przygotowywania dokumentacji przetargowej oraz oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, analizowania prawidłowości przeprowadzania postępowań, przygotowania odwołań, skarg oraz wewnętrznych regulaminów i planów zamówień publicznych.

Dla kogo?

 • Studia skierowane są zarówno do praktyków, zajmujących się od dawna problematyką zamówień, jak i do zupełnych nowicjuszy, dopiero co wchodzących w te trudne zagadnienia.
 • Kompleksowy zakres poruszanych tematów w ramach studiów, a jednocześnie skupienie się na problematyce stricte „zamówieniowej” sprawia, że studia te są atrakcyjną propozycją zarówno dla szeroko rozumianej administracji państwowej i samorządowej, jak i dla przedsiębiorców ubiegających się o publiczne zamówienia, czyli dla zamawiających i dla wykonawców (oferentów).

Praktyczny charakter studiów

W trakcie studiów poruszane są praktyczne zagadnienia związane z tematyką zamówień publicznych w kontekście m.in. funduszy unijnych. Zajęcia są prowadzone w formie wykładów i warsztatów, uwzględniających aktywny udział uczestników zarówno przez możliwość zadawania pytań, jak i rozwiązywanie case studies oraz ćwiczeń.

grzegorz-soluch

"Zamówienia publiczne stanowią znaczącą część rynku gospodarczego. Można stwierdzić, iż to właśnie umowy «zamówieniowe» napędzają gospodarkę i dają pracę tysiącom pracowników zatrudnianym w przedsiębiorstwach, które realizują takie zlecenia."
 

Grzegorz Soluch

Opiekun kierunku, Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w urzędzie miasta, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito Chorzów

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 31 lipca
czesne już od
230 zł
207 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 800 zł, dzięki: 

 • 400 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej 1000  zł: 

 • 600 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 185 zł

Program studiów

Program studiów podyplomowych dla kierunku zamówienia publiczne.

 

Podany program studiów został oparty wyłącznie na nowej ustawie Prawo zamówień publicznych.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Magdalena Michałowska
Piotr Pieprzyca
Grzegorz Soluch

Prawnik; specjalista z zakresu zamówień publicznych; autor wielu wykładów i szkoleń (16 lat doświadczenia w pracy trenera); wykładowca i autor programu na studiach podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów; autor kursu e-learning „Zrozumieć Zamówienia Publiczne”; członek...

Magdalena Michałowska

Członek Grupy Ekspertów Zainteresowanych Stron ds. Zamówień Publicznych przy Komisji Europejskiej. Doradca z zakresu zamówień publicznych, Ekspert ds. elektronizacji procedur o udzielenie zamówienia publicznego. Zajmuje się  zamówieniami współfinansowanymi ze środków unijnych....

Piotr Pieprzyca

Członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, doktorant na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego. Arbiter na liście arbitrów rozpatrujących...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów podyplomowych

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
 • so: 08:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF