Dobre studia, niesamowity czas, najlepsze wspomnienia

Studia to niesamowity okres. Czas nauki, świetnej zabawy, samodzielności i pierwszych poważnych obowiązków. W czasie studiów możesz rozwinąć skrzydła i świadomie kształtować swoją osobowość. Na Uniwersytecie WSB Merito zrobisz to z łatwością i skupisz się na tym co naprawdę ważne. 

Na uczelni:

 • połączysz się z siecią Wi-Fi
 • w czasie przerw zrelaksujesz się w specjalnie zaaranżowanej do wypoczynku Strefie Studenta, a w cieplejszych miesiącach roku – w zielonej części terenu wokół budynku uczelni
 • znajdziesz sklepik, kawiarnię, automaty z przekąskami i kawą oraz bistro, w którym zjesz ciepły i smaczny posiłek w dobrej cenie
 • zrobisz kopię notatek lub wydrukujesz je w punkcie ksero.
   

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet WSB Merito znajduje się w trzech lokalizacjach na Śląsku: 

 • Chorzów, ul. Sportowa 29 – tutaj odbywają się studia I i II stopnia oraz mieszczą główne działy obsługi studenta, jak Dziekanat, Biblioteka czy Biuro Karier i Praktyk
 • Chorzów, ul. Armii Krajowej 10 i 12 – w tych budynkach również mają zajęcia nasi studenci I i II stopnia trybu niestacjonarnego oraz uczestnicy studiów podyplomowych i programu MBA
 • Katowice, ul. Wyszyńskiego 7 – w sercu Górnego Śląska znajduje się Dział Studiów Podyplomowych, a podczas weekendów odbywają się zjazdy dla uczestników. 
   

Zobacz co dla Ciebie mamy:

Monitor
Extranet to wewnętrzny system komunikacji z uczelnią. Sprawdzisz tutaj wszystkie stany swoich płatności, odpowiedzi na podania, plany zajęć, oceny, programy studiów, informacje dotyczące praktyk i stypendiów, godziny dyżurów władz oraz działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
Laptop
Na platformie e-learningowej Moodle zamieszczamy materiały zarówno te niezbędne na zajęciach, jak i te, które dodatkowo rozwiną Twoje kompetencje. Ponieważ masz do nich nieprzerwany dostęp, pomogą Ci w zdobywaniu wiedzy i rozwoju umiejętności, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz.
Książki
Już podczas pierwszej sesji zrozumiesz, jak ważne w życiu każdego studenta są doskonale wyposażone i dobrze zorganizowane biblioteka oraz czytelnia!
Laptop
Biblioteka Cyfrowa to miejsce w którym masz dostęp online do zasobów naukowych takich jak podręczniki, case study, czyli studium przypadku, wideo z ekspertami takimi jak m.in. Natalia Hatalska czy Dorota Zawadzka oraz inne materiały dydaktyczne i edukacyjne Uczelni WSB Merito oraz Uniwersytetu Dolnośląskiego.
Krawat
W Biurze Karier pomożemy Ci w wyborze ścieżki zawodowej, umożliwimy odbycie praktyki lub stażu w firmach współpracujących z Uniwersytetem WSB Merito, oraz wesprzemy w poszukiwaniach stałej pracy.
Dziekanat to niezwykle ważne dla studenta miejsce. To tutaj otrzymujesz indeks i legitymację studencką.
Chcesz na bieżąco wiedzieć o tym jak wygląda życie studenckie, śledzić ciekawe inicjatywy kolegów i wykładowców, złożyć życzenia urodzinowe ulubionemu portierowi, przeczytać artykuły, zobaczyć stream z absolutorium?
Jeśli marzysz o studiach w innym kraju, znasz języki obce i kochasz podróżować przyjdź do nas, do Działu Współpracy z Zagranicą, postaramy się znaleźć najlepszą propozycję dla Ciebie.
pracownik-cywilny-w-służbach-mundurowychBN
Organizacja
Organizacje studenckie są dużą szansą na zdobycie nowego doświadczenia i realizację dodatkowych, często bardzo dużych, projektów. Chcesz się dodatkowo rozwijać w przyjaznym gronie kolegów? Zobacz, jakie koła naukowe i inne organizacje działają na Uniwersytecie WSB Merito!
bezpieczenstwo-antyterrorystyczne
Stowarzyszenie Absolwentów to inicjatywa, dzięki której nasi byli studenci integrują się i wspierają wzajemnie swój rozwój zawodowy.
prawo-w-biznesie