Myślisz o zmianie uczelni? Wybierz Uniwersytet WSB Merito

Studiujesz, ale nie jest to, czego się spodziewałeś (-aś)? Rozważasz zmianę uczelni? A może kierunek studiów, który pierwotnie wybrałeś(-aś), nie był strzałem w dziesiątkę? Spróbuj jeszcze raz i zostań studentem(-ką) Uniwersytetu WSB Merito. 

 

Obecne studia nie spełniają Twoich oczekiwań? Myślisz o zmianie uczelni? Z nami to możliwe! Niezależnie od tego, jaki kierunek i na jakiej uczelni studiujesz, to oferta dla Ciebie. 

  

Każdego studenta(-tkę) przenoszącego się na Uniwersytet WSB Merito traktujemy indywidualnie. Chcemy, aby ścieżka rozwoju była dostosowana do Twoich potrzeb, dlatego zależy nam, żeby zrozumieć Twoją sytuację.  W ten sposób chcemy poznać Ciebie, Twoje oczekiwania i plany. 

zmiana uczelni

Uniwersytet WSB Merito Chorzów należy do największej grupy uniwersytetów w Polsce. Znajdziesz nas w 11 miastach.

Od 30 lat uczymy w taki sposób, aby pokazać, że możliwe jest łączenie studiów z pracą i życiem prywatnym. Dzięki praktycznej wiedzy przekazywanej przez ekspertów oraz otwartości naszych wykładowców i pracowników administracyjnych, studia na Uniwersytetach WSB Merito to nie tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale także niezapomniana przygoda życia. 
 

Przez te 30 lat historii zaufało nam już ponad 550 000 studentów! 

 

 • Wszyscy ci studenci razem wypełniliby niemal 10 razy miejsca na trybunach Stadionu Narodowego. 
 • A gdyby złapali się za ręce mogliby sięgnąć spokojnie od wschodniej granicy Polski do zachodniej? 

 

Zobacz, jakimi uniwersytetami jesteśmy
Uniwersytety WSB Merito Uniwersytety WSB Merito

90% absolwentów poleca nasze studia

Każdego roku pytamy naszych studentów i absolwentów o ich doświadczenia w ramach Badania Atrybutów Marki (BAM). Chcemy wiedzieć, co sprawia im frajdę na studiach, a co możemy jeszcze ulepszyć. Zbieramy opinie na temat programu nauczania, organizacji zajęć i nawet tego, jak dobrze radzicie sobie po ukończeniu studiów. To te opinie są kluczowe dla naszej dalszej pracy.

BAM absolwenci polecają BAM absolwenci polecają

Rozważasz zmianę uczelni?

Niezależnie od tego, jaki kierunek i na jakiej uczelni studiowałeś(-łaś), to oferta dla Ciebie. Pamiętaj, że możliwe jest przyjęcie na semestr wyższy niż pierwszy, jeśli kierunek, na który chcesz się przenieść, jest zgodny z kierunkiem aktualnie studiowanym. 

 

Przeniesienie się jest możliwe zarówno na studiach I stopnia, jak i II stopnia. Pamiętaj, że możesz ubiegać się o przyjęcie na wyższy semestr, jeśli masz zaliczony co najmniej pierwszy semestr studiów i posiadasz prawa studenta. Jeśli masz zaliczony co najmniej pierwszy semestr studiów, ale nie posiadasz praw studenta (np. zostałeś skreślony(-na) z listy studentów), możesz ubiegać się o wznowienie nauki

Z myślą o Tobie przygotowaliśmy krótki instruktaż. Sprawdź, jak zrobić to w kilku prostych krokach.

Krok 1.

Napisz na adres: przeniesienia@chorzow.merito.pl by poznać więcej szczegółów na temat możliwości przeniesienia. 

Krok 2.

Zapisz się on-line na studia i złóż wymagane dokumenty, w kilku krokach:

 

 1.  Wybierz kierunek studiów odpowiedni dla siebie.
 2.  Przejdź do zapisów online.
 3.  W prawym górnym rogu wybierz opcję, ,,Załóż konto’’.
 4.  Po założeniu Konta Kandydata przejdź proces rekrutacji na wybrany przez Ciebie kierunek studiów.
 5.  W przypadku przeniesienia, czesne wnosi się w systemie stopniowanego czesnego dla roku studiów, na który zostaje przeniesiony student, zgodnie z tabelą czesnego standardowego zawartą w obowiązującej Studenta Umowie, chyba, że na tym roku występuje tylko stałe czesne. Koniecznie zapoznaj się z regulaminem opłat oraz wzorem umowy. Podczas zapisu wybierz system stopniowanego czesnego. 

 

Masz 7 dni na skompletowanie, dołączenie i podpisanie niezbędnych dokumentów, a zrobisz to bez wychodzenia z domu.
 

Po skompletowaniu dokumentów na Koncie Kandydata, musisz dostarczyć do Biura Rekrutacji:

 • oryginał świadectwa dojrzałości do wglądu lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
 • oryginał podania z załącznikami o przeniesienie.
   

Krok 3.

Złóż podanie o przeniesienie w Biurze Rekrutacji.
 

Podania o przeniesienie przyjmowane są do 15 września na semestr zimowy i do 15 lutego na semestr letni. W trakcie trwania semestru przeniesienie nie jest możliwe.

 

Jeżeli masz aktywny status studenta na innej uczelni, złóż osobiście oryginały odpowiednich dokumentów, Dziekan nie przyjmuje dokumentów w formie skanów:

 1. Podanie o przeniesienie dla aktywnego studenta
 2. Kartę przebiegu studiów, czyli wykaz zaliczonych przedmiotów, wydany przez dziekanat dotychczasowej uczelni (z podaniem liczby godzin zajęć, form zajęć, form zaliczenia, punktów ECTS, ocen i okresów studiów),
 3. Zaświadczenie wydane przez dziekanat dotychczasowej uczelni o liczbie zaliczonych semestrów, wraz z informacją , na jakim kierunku specjalności oraz w jakim systemie student pobierał naukę (zaświadczenie powinno zawierać informację o terminie rozpoczęcia studiów),
 4. Pisemną zgodę na przeniesienie od uprawnionej do tego osoby z dotychczasowej uczelni.

 

Pamiętaj! Student może przenieść się z innej uczelni pod warunkiem, że uzyskał zgodę osoby do tego uprawnionej oraz wywiązał się ze wszelkich zobowiązań wobec uczelni macierzystej (potwierdzisz to pisemnym zaświadczeniem z dotychczasowej uczelni, które jest obowiązkowe w celu uzyskania wpisu na listę studentów).

 

Jeżeli nie masz aktywnego statusu studenta, ale studiowałeś kiedyś na innej uczelni, złóż osobiście oryginały odpowiednich dokumentów, Dziekan nie przyjmuje dokumentów w formie skanów:

 1. Podanie o przeniesienie dla byłego studenta
 2. Kartę przebiegu studiów, czyli wykaz zaliczonych przedmiotów, wydany przez dziekanat dotychczasowej uczelni (z podaniem liczby godzin zajęć, form zajęć, form zaliczenia, punktów ECTS, ocen i okresów studiów),
 3. Zaświadczenie wydane przez dziekanat dotychczasowej uczelni o liczbie zaliczonych semestrów, wraz z informacją , na jakim kierunku specjalności oraz w jakim systemie student pobierał naukę (zaświadczenie powinno zawierać informację o terminie rozpoczęcia studiów).
   

Krok 4.

Poczekaj na decyzję dziekana.

 

Po rozpatrzeniu podania przez Dziekana skontaktujemy się z Tobą i przekażemy szczegóły decyzji, dotyczącej m.in. liczby różnic programowych czy obowiązku dostarczenia dodatkowych dokumentów.

Krok 5.

I JUŻ! Jesteś studentem Uniwersytetu WSB Merito! 

 

Witamy Cię serdecznie w gronie Studentów. Zapraszamy do Dziekanatu w celu odbioru karty różnic programowych oraz legitymacji.
 

Dostęp do Extranetu

Numer albumu i informacje o dostępie do Extranetu otrzymasz z Biura rekrutacji na swój adres e-mail.

 

W Extranecie sprawdzisz, m.in.

 • nazwę swojej grupy,
 • plan zajęć i harmonogram roku akademickiego (terminy zjazdów dla studiów niestacjonarnych),
 • indywidualny numer konta bankowego, na który należy wpłacać czesne,
 • oraz aktywujesz mLegitymację.
Budynek WSB w Chorzowie - schodo-właz

PODANIA DO POBRANIA

Koperta

Masz więcej pytań?