Lokalizacja
Kampus Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu (wcześniej Wyższej Szkoł Bankowej we Wrocławiu) obejmuje pięć budynków:
- budynek A - ul. Fabryczna 29-31 (główny budynek),
- budynek B - ul. Fabryczna 29-31,
- budynek C - ul. Fabryczna 18 (ok. 50 m od głównego budynku),
- budynek H - ul. Fabryczna 14 (ok. 350 m od głównego budynku),
- budynek G - ul. Fabryczna 14G (ok. 650 m od głównego budynku).
Zajęcia odbywają się we wszystkich budynkach kampusu. Działy obsługowe dla studentów mieszczą się w budynku G, który jest jednocześnie największym budynkiem dydaktycznym na kampusie.
Budynki i parkingi uczelni oraz pobliskie przystanki autobusowe, tramwajowe i stacje kolejowe znajdziesz na mapie kampusu.
Skorzystaj z aplikacji jakdojade.pl i sprawdź, jak dojechać lub dojść na piechotę do WSB Merito z miejsca, w którym się znajdujesz.
Do kampusu prowadzi wyremontowana ul. Fabryczna, która umożliwia wygodny dojazd komunikacją miejską. Przy budynku A znajduje się przystanek autobusowy skąd przejście na pieszo do budynków G i H zajmuje ok. 10 minut. Od strony centrum miasta do kampusu można przyjechać również tramwajem do pętli „Wrocławski Park Przemysłowy” przy ul. Robotniczej, następnie przesiąść się w autobus lub przejść pieszo ul. Fabryczną.
Dojazd na kampus umożliwiają również połączenia kolejowe. Stacja Wrocław Muchobór znajduje się ok. 1,5 km od kampusu i pozwala na przyjazd z kierunku Opola. Przejście z niej wiedzie wyremontowaną ul. Otyńską, która przy skrzyżowaniu z ulicami Przemkowską i Babimojską łączy się z ul. Fabryczną. Natomiast po przeciwległej stronie ul. Fabrycznej znajduje się stacja Wrocław Mikołajów mająca połączenie kolejowe z Dworcem Głównym.

Nasz kampus znajduje się w obrębie Wrocławskiego Parku Przemysłowego, terenu o ponad 100-letnich tradycjach przemysłowych. Jest to unikalny, jednolity obszar wpisany do rejestru zabytków. Część Parku, w której bezpośrednio ulokowany jest nasz nowy budynek, nosi nazwę „Obszar Pafawag” i posiada bogatą historię, która sięga lat 30. XIX wieku, kiedy to rozpoczęła tu działalność fabryka należąca do najstarszych producentów taboru szynowego w Europie. Tradycje te kontynuowała następnie Państwowa Fabryka Wagonów Pafawag, a dziś jej spadkobiercą są działające na terenie Parku nowoczesne zakłady Bombardier Transportation Polska.

Nowoczesne otoczenie
W pobliżu kampusu znajduje się wiele biurowców, budynków przemysłowych i fabryk obejmujących obszar Wrocławskiego Parku Przemysłowego, Wrocławskiego Parku Biznesu oraz Wrocławskiego Parku Technologicznego. Dla ponad 25 000 osób ta część miasta jest miejscem pracy i nauki. Drugiej takiej przestrzeni, przenikania się wielu inicjatyw i aktywności, nie znajdziesz we Wrocławiu.
Nowy etap rozwoju
Rozbudowujemy kampus Uniwersytetu WSB Merito (wcześniej WSB we Wrocławiu) przy ul. Fabrycznej. W roku akademickim 2020/2021 otworzyliśmy budynek G, w którym pierwsze zajęcia rozpoczęły się jesienią 2020 r.
Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych na Dolnym Śląsku. Wraz z jego uruchomieniem rozpoczęliśmy nowy, niezwykły rozdział w historii naszej uczelni.
Znajdują się w nim sale dydaktyczne i wykładowe, sala konferencyjna oraz pracownie komputerowe, a także liczne udogodnienia dla studentów, takie jak kantyna, kiosk kawowy, punkt ksero, strefy relaksu i źródełka wody pitnej. Docelowo teren wokół zostanie zagospodarowany roślinnością i ławeczkami, nie zabraknie również niezbędnych miejsc parkingowych.
Do budynku przeniesione zostały wszystkie działy administracyjne uczelni, które zajmują się bezpośrednią obsługą studentów. Są to między innymi Dziekanaty I i II stopnia, Dział Obsługi Finansowej Studenta, Biuro Karier, Dział Praktyk, gabinety Dziekana i Prodziekanów oraz Centrum Językowe FORWARD i Biuro Obsługi Osób z Niepełnosprawnością.
W obiekcie mieści się też pokój dydaktyków oraz działy administracyjne, z którymi na bieżąco współpracują wykładowcy, czyli Departament Obsługi Dydaktyki oraz Dział Planowania.

Nowy budynek w liczbach:
Całkowita powierzchnia 4-kondygnacyjnego budynku.
Ilość sal dydaktycznych, w tym 10 specjalistycznych laboratoriów i 4 sale wykładowe mieszczące po 160 słuchaczy każda.
Ilość miejsc we wszystkich salach, w których jednocześnie będą mogli zasiąść studenci i wykładowcy.
Wielkość działki, na której stoi nowy budynek.
Budynek ulokowany jest na mierzącej 1,5 ha powierzchni działce, wznosi się na wysokość czterech pięter, jego powierzchnia użytkowa wynosi 8300 m2. Znajduje się w nim 58 sal dydaktycznych w tym 4 duże sale wykładowe mieszczące po 160 słuchaczy każda. Ilość miejsc siedzących w salach dydaktycznych pozwala na jednoczesne przebywanie w obiekcie ponad 2000 studentów i wykładowców.

Nowy budynek - galeria zdjęć





