Lokalizacja

Kampus Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu obejmuje cztery budynki:

  • budynek A - ul. Fabryczna 29-31 (główny budynek),
  • budynek B - ul. Fabryczna 29-31,
  • budynek C - ul. Fabryczna 18 (ok. 50 m od głównego budynku),
  • budynek G - ul. Fabryczna 14G (ok. 650 m od głównego budynku).

 

Zajęcia odbywają się we wszystkich budynkach kampusu. Działy obsługowe dla studentów mieszczą się w budynku G, który jest jednocześnie największym budynkiem dydaktycznym na kampusie.

Budynki i parkingi uczelni oraz pobliskie przystanki autobusowe, tramwajowe i stacje kolejowe znajdziesz na mapie kampusu.
 

POBIERZ MAPĘ

 


Skorzystaj z aplikacji jakdojade.pl i sprawdź, jak dojechać lub dojść na piechotę do Uniwersytetu WSB Merito z miejsca, w którym się znajdujesz.
 

Do kampusu prowadzi wyremontowana ul. Fabryczna i trasa TAT, które umożliwią wygodny dojazd komunikacją miejską (przystanki docelowe to "Fabryczna" i "Park Biznesu"). Przy budynku A i B znajdują się przystanki autobusowe skąd przejście na pieszo do budynków G zajmuje ok. 10 minut.

 

Dojazd na kampus umożliwiają również połączenia kolejowe – najbliżej uczelni są dwa dworce kolejowe: Wrocław Muchobór (ok. 10 minut pieszo) i Wrocław Mikołajów (ok. 20 minut pieszo).

Mapa

Nasz kampus znajduje się w obrębie Wrocławskiego Parku Przemysłowego, terenu o ponad 100-letnich tradycjach przemysłowych. Jest to unikalny, jednolity obszar wpisany do rejestru zabytków. Część Parku, w której bezpośrednio ulokowany jest nasz nowy budynek, nosi nazwę „Obszar Pafawag” i posiada bogatą historię, która sięga lat 30. XIX wieku, kiedy to rozpoczęła tu działalność fabryka należąca do najstarszych producentów taboru szynowego w Europie. Tradycje te kontynuowała następnie Państwowa Fabryka Wagonów Pafawag, a dziś jej spadkobiercą są działające na terenie Parku nowoczesne zakłady Bombardier Transportation Polska.

Nowy budynek WSB

Nowoczesne otoczenie

W pobliżu kampusu znajduje się wiele biurowców, budynków przemysłowych i fabryk obejmujących obszar Wrocławskiego Parku Przemysłowego, Wrocławskiego Parku Biznesu oraz Wrocławskiego Parku Technologicznego. Dla ponad 25 000 osób ta część miasta jest miejscem pracy i nauki. Drugiej takiej przestrzeni, przenikania się wielu inicjatyw i aktywności, nie znajdziesz we Wrocławiu.

Laboratoria i pracownie

Stale rozwijamy infrastrukturę technologiczną i wyposażenie dydaktyczne. Posiadamy 10 specjalistycznych laboratoriów, 38 pracowni komputerowych. Wykorzystujemy technologię VDI i jednocześnie możemy uruchomić 1000 wirtualnych stanowisk komputerowych.

 

POZNAJ NASZE LABORATORIA

Nowy etap rozwoju

Rozbudowujemy kampus Uniwersytetu WSB Merito (wcześniej WSB we Wrocławiu) przy ul. Fabrycznej. W roku akademickim 2020/2021 otworzyliśmy budynek G, w którym pierwsze zajęcia rozpoczęły się jesienią 2020 r.


Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych na Dolnym Śląsku. Wraz z jego uruchomieniem rozpoczęliśmy nowy, niezwykły rozdział w historii naszej uczelni.

Znajdują się w nim sale dydaktyczne i wykładowe, sala konferencyjna oraz pracownie komputerowe, a także liczne udogodnienia dla studentów, takie jak kantyna, kiosk kawowy, punkt ksero, strefy relaksu i źródełka wody pitnej. Docelowo teren wokół zostanie zagospodarowany roślinnością i ławeczkami, nie zabraknie również niezbędnych miejsc parkingowych.

Do budynku przeniesione zostały wszystkie działy administracyjne uczelni, które zajmują się bezpośrednią obsługą studentów. Są to między innymi Dziekanaty I i II stopnia, Dział Obsługi Finansowej Studenta, Biuro Karier, Dział Praktyk, gabinety Dziekana i Prodziekanów oraz Centrum Językowe FORWARD i Biuro Obsługi Osób z Niepełnosprawnością.

W obiekcie mieści się też pokój dydaktyków oraz działy administracyjne, z którymi na bieżąco współpracują wykładowcy, czyli Departament Obsługi Dydaktyki oraz Dział Planowania.

Nowy budynek WSB

Nowy budynek w liczbach:

8300 

Całkowita powierzchnia 4-kondygnacyjnego budynku.

8300 
m² powierzchni
58

Ilość sal dydaktycznych, w tym 10 specjalistycznych laboratoriów i 4 sale wykładowe mieszczące po 160 słuchaczy każda.

58
sal dydaktycznych
2000

Ilość miejsc we wszystkich salach, w których jednocześnie będą mogli zasiąść studenci i wykładowcy.

2000
miejsc siedzących
1,5

Wielkość działki, na której stoi nowy budynek.

1,5
ha działka

Budynek ulokowany jest na mierzącej 1,5 ha powierzchni działce, wznosi się na wysokość czterech pięter, jego powierzchnia użytkowa wynosi 8300 m2. Znajduje się w nim 58 sal dydaktycznych w tym 4 duże sale wykładowe mieszczące po 160 słuchaczy każda. Ilość miejsc siedzących w salach dydaktycznych pozwala na jednoczesne przebywanie w obiekcie ponad 2000 studentów i wykładowców.

Nowy budynek WSB

Nowy budynek - galeria zdjęć

Strefa studenta
Przejście do budynku A i przystanku zajmie 10 minut.
Nowy budynek
Nowoczesna, wyróżniająca się architektura.
Sąsiedztwo terenów zielonych.
Nowy budynek - front
Uczelniane strefy relaksu.
Strefa relaksu
Laboratorium komputerowe
Wyposażony w zaawansowaną infrastrukturę IT.
Laboratorium VR
Wyposażony w laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości (innowacyjne studio XR dla designerów 3D).