Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnych studiów.
Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców to standard na uczelni, która podąża z duchem czasu i dba o jakość kształcenia.

Kobieta komputer słuchawki technologia

Transformacja technologiczna i cyfrowa, która w ostatnim roku mocno przyspieszyła, sprawiła, że położyliśmy jeszcze mocniejszy nacisk na rozwój tzw. kompetencji przyszłości u naszych studentów. Zdobycie umiejętności precyzyjnej komunikacji na odległość czy też integracji w zespołach rozproszonych przyda Ci się nie tylko podczas studiów, ale również w przyszłej pracy.

Mężczyzna komputech technologia słuchawki

Nowoczesne narzędzia, których używamy w WSB Merito pozwolą Ci się efektywnie rozwijać w kierunkach, które dla siebie wybrałeś. Dyskusje, analiza case studies, ćwiczenia, warsztaty, symulacje – takie interakcje online sprzyjają nauce skutecznej wirtualnej współpracy. Jednocześnie, dzięki temu będziesz lepiej poruszać się po świecie nowinek technologicznych.

 

Zobacz, z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci.

Grupa komputer kubek technologia

82% studentów studiów wyższych w WSB Merito było bardzo zadowolonych i zadowolonych z wprowadzonych rozwiązań.

Microsoft 365 – darmowe licencje dla studentów

Co najmniej 60% studentów, wykładowców i pracowników uczelni wyższych* w swojej codziennej pracy korzysta z usług MS Office 365. WSB we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu) dołączyła do programu „Uczelnia w Chmurze Microsoft”, co oznacza, że stawia na cyfrową transformację i inwestuje w nowoczesną infrastrukturę informatyczną.


* www.microsoft.com/pl-pl/education/higher-education/uczelniawchmurze  

 

Studenci studiów wyższych naszej uczelni dostają licencję A3, która obejmuje popularne aplikacje, m.in.: Outlook, Teams, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, SharePoint, Sway, Forms, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.

Kobieta laptop technologia

Jeśli przyjdzie Ci realizować zajęcia w formule zdalnej, na zajęciach w czasie rzeczywistym z wykładowcą i kolegami spotkasz się w aplikacji MS Teams. Otrzymasz do niej dostęp w ramach licencji MS 365.

grupa laptop technologia 3

MS TEAMS

MS Teams jest produktem firmy Microsoft i jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie. To właśnie tu, w jednym miejscu zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy. Wszystko to służy lepszej współpracy z uczniami i studentami oraz zachęca do większego zaangażowania.

Mężczyzna komputer technologia

Korzyści dla Ciebie:

 • oprócz uczestniczenia w zajęciach online masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi,
 • możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”),
 • masz możliwość całkowitej integracji z Office 365, który dostajesz od uczelni,
 • uczestniczysz w zajęciach zaplanowanych na dłuższy czas, np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową, przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać,
 • do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi,
 • zarówno Ty, jak i Twoi koledzy i wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.
   
Laptop

Instrukcja korzystania z MS Teams

Wirtualne laboratoria

VDI (ang. Virtual Desktop Infrastructure) czyli wirtualna infrastruktura desktopowa to rozwiązanie, które umożliwia zdalne korzystanie z pełnych zasobów naszych laboratoriów komputerowych.

 

Oznacza to, że studenci mogą uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych online i realizować program kształcenia, w ramach którego zdalnie uczą się pracy w zaawansowanych środowiskach teleinformatycznych oraz na specjalistycznym oprogramowaniu - zgodnie z wybranym przez siebie kierunkiem studiów.

 

Więcej informacji o naszych wirtualnych laboratoriach znajdziesz na stronie VDI - Virtual Desktop Infrastructure.

1

VDI

Do prowadzenia zajęć online udostępniamy laboratoria wirtualne oparte na technologii VMware VDI. Do wykorzystania przez studentów i wykładowców jest 1000 wirtualnych stanowisk komputerowych podzielonych na odpowiednie pule umożliwiające prowadzenie zajęć z różnych specjalizacji.

 

Wirtualne maszyny pogrupowane są na pule i mają odpowiednie parametry wydajnościowe w zależności od zapotrzebowania poszczególnych aplikacji. Najbardziej wymagająca jest pula umożliwiająca prowadzenie zajęć z użyciem silnika Unity, która wykorzystuje technologię Nvidia Tesla służącą do wirtualizacji zasobów graficznych. VDI jest oparte na technologiach Horizon, vSphere, vSAN, Nvme, PowerEdge MX7000.

 

Moodle

Z platformy korzysta kilkaset milionów użytkowników* z 243 krajów świata. W Polsce platforma wykorzystywana jest przez największe uczelnie publiczne i niepubliczne, w tym także przez Uniwersytet WSB Merito.

 

* www.stats.moodle.org

Grupa hamak tehcnologia

Korzyści dla Ciebie:

 • w jednym miejscu znajdziesz materiały do zajęć,
 • uporządkujesz swój proces kształcenia – każdy przedmiot ma swoje osobne miejsce na platformie,
 • wzbogacisz swoją ścieżkę edukacji o projekty grupowe, quizy i ciekawe zadania,
 • z wykładowcą i kolegami skomunikujesz się poprzez forum dyskusyjne, pocztę elektroniczną lub komunikator,
 • znajdziesz informacje, czego dokładnie się nauczysz i w jaki sposób przyda Ci się to w pracy zawodowej,
 • uczysz się w fotelu, w lesie i nad jeziorem, wtedy kiedy chcesz  – potrzebny i tylko dostęp do Internetu.
   

Branżowe Symulacje Biznesowe firmy Revas

Gry biznesowe to innowacyjne narzędzie do praktycznej nauki prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki nim uczysz się, jak podejmować strategiczne decyzje pod presją czasu, pracować w zespole czy prowadzić własną wirtualną firmę. Masz szansę zdobyć pierwsze doświadczenie jako przedsiębiorca i sprawdzić się w świecie online, zanim realnie, w przyszłości zainwestujesz własne pieniądze. Po zakończeniu gry otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo.

W trakcie gry

W ramach niektórych przedmiotów będziesz mógł przećwiczyć to, jak:

 • zarządzać firmą, podejmując realistyczne decyzje biznesowe,
 • rywalizować o klientów z konkurencyjnymi firmami działającymi na tym samym rynku,
 • analizować wyniki podjętych decyzji, stawiać tezy, wyciągać wnioski i rozwiązywać  problemy.
   

Firmy, w których wirtualnie sprawdzisz swoje umiejętności zarządcze, to: agencja eventowa, agencja interaktywna, biuro podróży, biuro rachunkowe, fabryka łożysk, firma remontowa, firma transportowa, restauracja, salon fryzjerski, salon kosmetyczny, gabinet masażu, serwis IT, sklep z elektroniką, warsztat samochodowy.

 

Biblioteka cyfrowa

Biblioteka cyfrowa to długofalowy i wspólny projekt Uczelni WSB Merito oraz Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Połączyliśmy siły, aby móc udostępnić naszym studentom bogaty i aktualny zbiór materiałów niezbędnych w czasie nauki. Zasoby biblioteki tworzą kolekcje czasopism, monografii i materiałów dydaktycznych. Każda z kolekcji jest podzielona tematycznie na obszary, co ułatwia znalezienie pozycji, która Cię najbardziej interesuje.


W bibliotece znajdziesz też:

 • case studies,
 • manuale (podręczniki),
 • materiały wideo.

Extranet

Stworzyliśmy wewnętrzny serwis internetowy, który jest prosty w obsłudze i umożliwia Ci kontakt z uczelnią 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że masz przy sobie laptopa, tablet lub smartfon i dostęp do internetu.

grupa laptop extranet technologia

Dlaczego warto korzystać z Extranetu?

 • Jesteś na bieżąco z życiem uczelni.
 • Używasz go wtedy, kiedy chcesz i gdziekolwiek się znajdujesz.
 • Znajdziesz tu m.in. oceny z całego okresu studiów oraz terminy egzaminów.
 • Szybko sprawdzisz m.in. godziny konsultacji u wykładowców, dyżurów władz uczelni, pracy działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
 • Możesz zapłacić czesne i uregulować inne opłaty np. za legitymację.


Więcej informacji o Extranecie znajdziesz w zakładce Strefa Studenta.

 

 

Aplikacja mojaWSB – wirtualna uczelnia w Twoim smartfonie!

Wszystko, co przyda Ci się w sprawnym poruszaniu się po wirtualnej uczelni zebraliśmy w jednej aplikacji mojaWSB. Dzięki niej znacznie łatwiej odnajdziesz się w studenckich realiach i sprawdzisz najważniejsze informacje.  


W aplikacji znajdziesz:

 • plan zajęć,
 • oceny,
 • aktualności i informacje o płatnościach.
   

 Aplikację mojaWSB pobierzesz dla systemów Android i IOS.

 

Kobieta telefon łąka trawa