Osiągnięcia

Uznanie zewnętrznych instytucji jest dla nas bardzo ważne, ponieważ jest dowodem na to, że znamy się na tym, co robimy. Mamy czym się pochwalić, bo nasza działalność edukacyjna i ponad 25-letnie doświadczenie są doceniane w rankingach oraz nagradzane przez organizacje biznesowe i społeczne.

 

Uniwersytety WSB Merito to największa w Polsce grupa uczelni niepublicznych działająca od 1994 roku. Zaufało nam już ponad 550 000 studentów.

Zaufało nam

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu (wcześniej Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu) to uczelnia, która kształci rynkowych liderów i znakomicie przygotowuje studentów do efektywnego łączenia zdobytej wiedzy teoretycznej z praktyką zawodową. Uniwersytet WSB Merito nie ogranicza się do przekazywania studentom wiedzy i kompetencji, ale skupia się na kształceniu w nich przedsiębiorczej postawy, która zawsze była, jest i będzie jedną z najbardziej pożądanych przez rynek pracy umiejętności. Realizowany wspólnie z Zachodnią Izbą Gospodarczą program "Praktyki w biznesie" jest tylko jednym z przykładów na to, że podnoszenie praktycznych umiejętności studentów jest dla władz i kadry Uniwersytetu WSB Merito priorytetem.

Marek Pasztetnik

Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej

Najczęściej wybierana uczelnia na Dolnym Śląsku

W opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki informacji o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2023/2024 Uniwersytety WSB Merito po raz kolejny zajęły czołowe miejsca w zestawieniu najczęściej wybieranych uczelni na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich. Wyniki pokazują, że nasza uczelnia to marka niepublicznej uczelni, która cieszy się największym w Polsce zaufaniem kandydatów.

 

Ponadto Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu kolejny rok z rzędu jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną na Dolnym Śląsku. Pełną informację o wynikach rekrutacji znajdziesz na www.gov.pl.

Nasze studia prawnicze w TOP 10 w Polsce!

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu w TOP 10 w 13. Rankingu Wydziałów Prawa Rzeczpospolitej!
Jest to ogólnopolski ranking, w którym każdego roku oceniane są uczelnie prowadzące studia na kierunkach prawniczych. Wśród uczelni niepublicznych w Polsce w 2024 r. nasz Uniwersytet znalazł się w pierwszej 10 najwyższej ocenionych uczelni oraz na 1. miejscu w województwie dolnośląskim!
Miejsce w rankingu potwierdza praktyczny charakter naszych studiów prawniczych i pełną gotowość studentów do rozpoczęcia kształcenia na wybranej przez siebie aplikacji.

 

Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Ranking "Perspektywy"

Trzecia uczelnia w regionie wg rankingu Perspektywy 2024

W 2024 roku w ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy” znaleźliśmy się w pierwszej 3 najlepszych niepublicznych uczelni wyższych na Dolnym Śląsku. 

Pełen raport znajdziesz na: www.perspektywy.pl.

Sukces programu MBA

„Perspektywy” co roku oceniają również studia Master of Business Administration. W 2021 roku program Franklin University MBA (FUMBA) znalazł się na 3 miejscu na Dolnym Śląsku.


Pełen raport znajdziesz na: www.perspektywy.pl.

Jedna z najbardziej zaufanych uczelni w kraju

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu) znalazła się w pierwszej 10. niepublicznych uczelni magisterskich w rankingu Uczelnie Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017 przeprowadzonym na podstawie ogólnopolskiego badania przez Fundację na rzecz reputacji „Premium Brand”. Uzyskana pozycja uprawnia nas do posługiwania się tytułem Uczelni Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017.

Ambasador Polskiej Gospodarki 2017

Zostaliśmy wyróżnieni prestiżowym tytułem Partnera Firm Zagranicznych przyznanym w 9. edycji ogólnopolskiego konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki organizowanego przez Business Centre Club.

Status Apple Authorized Training Center (AATC)

Uczestnictwo Uniwersytetu WSB Merito w programie Apple Authorized Training Center jest niezwykle prestiżowe i unikatowe w skali kraju. Dzięki udziałowi w projekcie możesz brać udział w autoryzowanych przez Apple szkoleniach z programowania.

 
Posiadanie statusu AATC poświadcza posiadanie odpowiedniej jakości laboratoriów oraz odpowiedniej klasy wykładowców/trenerów/instruktorów. Apple na bieżąco z nimi pracuje i pilnuje, by reprezentowali odpowiedni poziom wiedzy. Dla studentów to gwarancja jakości. Tego jak się uczą – i czego się uczą. Apple bowiem dba, by przekazywana wiedza była realnie poszukiwana na rynku pracy (aby odpowiednio przygotowani w ten sposób przyszli deweloperzy byli w stanie implementować technologie, które Apple promuje i rozwija).