Kto tworzy Uniwersytet

Nasza uczelnia to przede wszystkim ludzie. Ich energia i zaangażowanie sprawiają, że każdy może się tu rozwijać, w zależności od swoich potrzeb. Bez względu na to czy jesteś studentem, pracownikiem administracyjnym czy wykładowcą, pozytywna atmosfera i partnerskie podejście pozwoli Ci rozwinąć skrzydła.

Władze uczelni

Rektor, Kanclerz, Zastępca Kanclerza, Wicekanclerze i Dziekani. Na co dzień zajęci i zabiegani, często spotykani w przelocie na korytarzach. Niezmiennie uśmiechnięci i pomocni. To oni dbają o to, by szkoła funkcjonowała prawidłowo, brała udział w prestiżowych konkursach i rankingach, miała świetne relacje z przedsiębiorcami i pracodawcami w regionie. Decydują o programach studiów i ważnych inwestycjach uczelni. Bez nich nie odbyłaby się żadna ważna uroczystość. Chyba nikt nie może wyobrazić sobie rozpoczęcia i zakończenia roku na uczelni wyższej bez czerwonego płaszcza, uśmiechu i przemowy Rektora?

Wykładowcy

Są partnerami, doradcami i mentorami. Mogą zostać w pamięci na całe życie, bo często to oni stają się autorytetami i wyznaczają ścieżkę rozwoju. Pomocni i otwarci, ale też zdecydowani i wymagający. Wiedzą, że nie chodzi o to, by przeprowadzać egzaminy nie do zaliczenia, lecz o to by studenci naprawdę rozumieli co robią, czego się uczą i w jaki sposób wykorzystają swoją wiedzę w życiu i pracy. Zawsze z dystansem do siebie i otwartym umysłem - często to oni uczą się najnowszych trendów i nowoczesnych rozwiązań od swoich studentów.

Absolwenci

Nasi absolwenci to tysiące osób z całej Polski. Odważnych, przebojowych i ambitnych. Z różną wizją i pomysłem na życie, w naszej uczelni przeszli jedną z najważniejszych edukacyjnych ścieżek. To ona ostatecznie uformowała ich poglądy, pomogła w budowaniu kariery zawodowej lub zmotywowała do otwarcia własnych działalności i przedsiębiorstw. Wracają do nas, wspominają, opowiadają i dzielą się wiedzą. Często - zostają naszymi wykładowcami, mając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale spore, praktyczne doświadczenie zawodowe. Ze wszystkich jesteśmy niezmiennie dumni. 

Studenci

To najliczniejsza, najbardziej różnorodna grupa. Bez nich wysiłek władz i wykładowców nie miałby sensu. Dzięki nim na korytarzach jest wesoło, głośno i kolorowo. Zarażają świeżą energią i entuzjazmem - każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć! To dla nich, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem. Zaangażowanie studentów, ich porażki, sukcesy i pasje, każdego roku z nową siłą, tworzą nieprawdopodobną atmosferę i energię uczelni.

Pracownicy

Pracownicy administracji to prawdziwi bohaterowie drugiego planu. Pracują w biurze karier, dziekanacie, szatni czy bibliotece. Dbają o to, by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który może poprawić samopoczucie, jakość nauczania czy komfort przebywania w szkole, po prostu dział się gdzieś w tle. Dzięki nim uczelnia bierze udział w targach edukacyjnych, niezmiennie powiększa swój księgozbiór, a komputery i sprzęty w laboratoriach działają poprawnie. 

Dlaczego warto być studentem Uniwersytetu WSB Merito?

książki komputer laptop
Zajęcia i wykłady, to przygoda. Uczymy się od wykładowców, ekspertów, gości specjalnych, którzy odwiedzają nas na zajęciach, oraz od siebie nawzajem.
Na zajęciach pracujemy warsztatowo. Dyskutujemy, rysujemy i piszemy. Nie ma złych dróg i pytań, jeżeli prowadzą one do zdobycia wiedzy i doświadczenia.
Studia to dla nas idealny czas by znaleźć przyjaciół i nawiązać relacje. Wspólnie spędzamy czas na uczelni i mamy pasje, które nas łączą.
Nasi wykładowcy, to specjaliści i bardzo im ufamy. Pomagają i wspierają w obszarach dla nas trudnych i skomplikowanych. Cierpliwie tłumaczą teorię i dzielą się doświadczeniami z własnej praktyki.
Pierwsza praca to duże przeżycie. Bardzo cenimy sobie wsparcie na jakie możemy liczyć ze strony uczelni. Biuro Karier i nasi wykładowcy są zawsze otwarci na nasze potrzeby i problemy.
Oprócz uczelni i pracy bardzo ważne jest dla nas życie prywatne. Chcemy spędzać czas z najbliższymi i realizować pasje. Cieszymy się, że studia nie dominują naszego życia, a są jego ważną częścią.