dr Hubert Igliński

Menedżer kierunku logistyka

Adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu. Wykładowca z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym na państwowych i prywatnych uczelniach wyższych, jak również za granicą. Absolwent Wydziału Zarządzania na ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Doktorat obronił w 2009 r. na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej UEP, a jego dysertacja została wyróżniona m.in. przez Ministra Infrastruktury i UM Poznań. Prowadzi zajęcia na studiach I i II stopnia, a także na studiach podyplomowych i MBA. Autor i współautor ponad 80 publikacji naukowych oraz popularyzatorskich specjalizujący się w transporcie niskoemisyjnym i logistyce miejskiej, aktywny w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Realizował ekspertyzy gospodarcze m.in. dla Volkswagen Poznań, a także współtworzył plany zrównoważonej mobilności miejskiej i strategie rozwoju dla samorządów lokalnych, w tym również dla Miasta Poznań, w którego rozwój aktywnie angażuje się od wielu lat. Członek poznańskiego oddziału SITK. Prowadzi z zajęcia m.ni. z Organizacji i ekonomiki transportu, Transportu niskoemisyjnego, Spedycji i transportu międzynarodowego oraz Podstaw logistyki i liczne seminaria. 

dr inż. Zygmunt Białka

Uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Poznańskiej w dyscyplinie „Budowa i eksploatacja maszyn, trybologia”. Ukończył studium podyplomowe na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Chemii w zakresie "Problemy Techniczne, Ekonomiczne i Materiałoznawstwo Produktów Pędnych i Smarów" i kurs w Instytucie Technologii Nafty w Krakowie "Technologia produktów naftowych i specjalnych oraz metody ich badań”.  Nadzorował budowę i wyposażanie laboratorium do prowadzenia ćwiczeń z towaroznawstwa, wyposażając je w specjalistyczny sprzęt oraz przygotowując stanowiska do ćwiczeń laboratoryjnych. Jest autorem ponad 70 publikacji z zakresu towaroznawstwa i logistyki w tym skryptu do ćwiczeń z „Towaroznawstwa przemysłowego” oraz „Poradnika do wykonywania sprawozdań z prac naukowo-badawczych”. Promotor ponad 100 prac licencjackich i ponad 100 prac magisterskich. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Poznaniu i Rzeczoznawcą SIMP w specjalności eksploatacja i remonty maszyn oraz logistyka przemysłowa.

W Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu prowadzi zajęcia z przedmiotów takich jak: logistyka handlu, logistyka produkcji, projektowanie i zarządzanie infrastrukturą logistyczną, międzynarodowe umowy handlowe w logistyce, transport wewnętrzny, ładunkoznawstwo i opakowania, towaroznawstwo. Wyróżnienie Uniwersytetu WSB Merito „NajDydaktyk” (dydaktyk najciekawiej prowadzący zajęcia, dystans, wyrozumiałość, wspólny język ze studentami oraz dostępność – kontakt mailowy, punktualność i pomoc).Był radnym Rady Chartowo i ławnikiem sądowym. Odznaczony brązowym Krzyżem Zasługi, srebrną Honorową Oznaką Przyjaciół Harcerstwa i srebrną Honorową Oznaką SIMP.

wykładowca
Przemysław Kozakiewicz

Pracę zawodową rozpoczynał od stanowiska technologa w Fabryce Silników Okrętowych HCP w Poznaniu. Od 2009 roku zajmuje się naprawą i utrzymaniem ruchu dla podmiotów zewnętrznych. Pasjonat nowych technologii, biorący udział m.in. w zaprojektowaniu laboratoriów (dla kilku podmiotów), prowadzeniu szkoleń z obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie (Heidenhain, Sinumerik) a także zaprojektowaniu i wykonaniu stanowiska do pomiarów napięć międzyfazowych dla podmiotu zewnętrznego. Od 2017 roku związany z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu. W ramach pracy zawodowej współtworzył laboratoria oraz prowadzi zajęcia w: laboratorium inżynierskim, laboratorium badania materiałów, laboratorium nowych technologii. 

Absolwent Politechniki Poznańskiej z 2008 roku, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

wykładowca
Rafał Jabłoński

Doświadczony menadżer transportu i logistyki z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w kraju i za granicą. Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej, Szkoły Głównej Handlowej oraz programu Executive MBA UEP. Aktualnie w trakcie pracy nad rozprawą doktorską z zarządzania transportem. Dyrektor generalny jednej z międzynarodowych firm sektora TSL, w ramach której zarządza flotą pojazdów własnych przedsiębiorstwa, flotą kontraktową, wielogałęziową spedycją międzynarodową oraz stale rozbudowywanym centrum logistycznym. Członek PSML oraz doradca ADR. Jego zainteresowania naukowe i badawcze obejmują optymalizację procesów transportowych, logistykę kontraktową i zwrotną oraz systemy telematyczne i platformy TMS/WMS. Prowadzi zajęcia m.in. ze Spedycji oraz Outsourcingu i logistyki kontraktowej.