Opis kierunku:

Studia w formule online (synchronicznie).

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Kierunek, który Cię interesuje jest efektem współpracy Uniwersytetów WSB Merito z Chorzowa, Poznania, Szczecina i Warszawy. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.

 

 

.

Bez wątpienia, aby być skutecznym – w pracy, biznesie – należy postawić na samorozwój, co zrozumiało już wielu właścicieli firm i menedżerów wyższego szczebla. Coach to osoba, która na podstawie rzetelnej wiedzy i wyćwiczonych umiejętności pomoże w zwiększeniu efektywności działania, nauczy planowania, skupi się na czynnikach automotywacyjnych i motywacyjnych w miejscu pracy i w związku z pełnioną funkcją. Nauczy też, jak dzielić się tymi umiejętnościami z podwładnymi i pozytywnie wpływać na rozwój całej organizacji.

 

Celem studiów jest przygotowanie do wykonywania zawodu coacha, zgodnie ze standardami i etycznymi wskazówkami ICF. Studia pozwalają poznać style pracy w różnych obszarach coachingu. Program studiów uczy zasad, kompetencji i narzędzi coacha zgodnie ze standardami największej międzynarodowej organizacji coachów International Coach Federation. Stwarza warunki do praktyki, ćwiczeń, feedbacku i własnego rozwoju.

 

 

Studenci

Poprzez interaktywną formę zajęć oraz samodzielną praktykę uczestnicy poznają specyfikę pracy coacha w różnych obszarach: menedżerskim, rodzicielskim, wellness, zen, coachingu zespołów. Jest to intensywny i zintegrowany do ośmiu treningów program zakończony sesją superwizji i mentoringu, podczas której absolwenci indywidualnie otrzymają informację na temat ich potencjału coacha. 

Studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa

STUDIA DOSTĘPNE ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ, TAKŻE W FORMIE AKREDYTOWANEJ PRZEZ ICF

Program zawiera 65 godzin zegarowych akredytowanego Kursu Power of Coaching (do egzaminu ICF na pierwszym poziomie ACC wymagane jest 60 godzin szkoleniowych). Uzyskane kompetencje pozwolą uczestnikom wspierać innych w rozwoju i przechodzeniu przez zmiany.

Decyzję o formie studiów (akredytowanej lub nie) prosimy podjąć przed rozpoczęciem studiów. Więcej informacji o akredytacji: www.coachfederation.org.

studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa

Studia akredytowane dają podwójny certyfikat: ukończenia studiów podyplomowych oraz ukończenia kursu ACSTH, wystawiony przez Centrum Life Coaching Polska. Ukończenie akredytowanego programu jest jednym z wymogów przystąpienia do certyfikacji ICF, która odbywa się już po studiach we własnym zakresie. Program zawiera dodatkowo 13,5 godzin samodzielnej praktyki coachingowej z innymi uczestnikami oraz klientem zewnętrznym, a także 7 godzin mentoringu grupowego. Uczestnicy będą mieli okazję wypracowania swojego indywidualnego stylu pracy z klientem. Będą mieli wiele okazji do zmian osobistych i do własnego rozwoju

Studenci

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas!

Zapytaj o studia podyplomowe

.

Co zyskujesz?

Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega uprawianie tej uniwersalnej profesji zarówno w obszarze life, jak i organizacji. Uzyskają wgląd w warsztat umiejętności coacha i będą mieli okazję do wypracowania swojego indywidualnego stylu pracy z klientem. Podczas studiowania pojawia się wiele okazji do zmian osobistych i do własnego rozwoju.

Program zawiera dodatkowo 13,5 godzin samodzielnej praktyki coachingowej pomiędzy zjazdami z innymi uczestnikami oraz klientem zewnętrznym, a także 7 godzin superwizji.

Dla kogo?

Studia skierowane są do osób mających potrzebę wspierania innych w rozwoju: trenerów, doradców, lekarzy, nauczycieli, rodziców. Adresujemy je do tych, którzy prowadzą innych przez zmiany:  

  • menedżerów chcących skutecznie motywować i stwarzać nowe możliwości dla swoich pracowników, 
  • trenerów wewnętrznych chcących podnieść jakość swojej pracy indywidualnej i z grupami, 
  • doradców napotykających w swojej pracy bariery związane z oporem wobec zmian, 
  • dla wszystkich, którzy praktykują zawód coacha lub planują zastać profesjonalnym coachem. 

 

Praktyczny charakter studiów

Minimalna liczba wykładów, maksymalna ilość praktyki. Kładziemy duży nacisk na integrację grupy i stworzenie przestrzeni do akceptacji wymiany myśli i doświadczeń. Uczestnicy mają ścisły kontakt z wykładowcami i kierownikiem studiów i mogą liczyć na ich wsparcie. Forma zajęć stwarza możliwość wcielania się w rolę coacha i przeprowadzenia profesjonalnej sesji pod okiem trenera wraz ze szczegółowym feedbackiem. Zawiera także sesje na forum, grupowe i indywidualne superwizje. Zachęcamy studentów do kreatywnego tworzenia własnych technik i narzędzi coachingowych. 

 

"Studia na tym kierunku kładą nacisk na rozwój interpersonalny coacha – jego świadomość siebie, empatię, intuicję i kreatywność. To nie narzędzia a postawa i umiejętności coacha są najważniejsze w tym zawodzie. Szanujemy indywidualność każdego uczestnika i staramy się, aby na bazie standardów ICF zbudował swój unikatowy model pracy. Pokazanie różnych aspektów, stylów i obszarów coachingu ma za zadanie wyłonienie tego, co jest w nim najważniejsze."

 

Iwona Kubiak

Opiekun kierunku, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito, coach PCC

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Centrum Life Coaching Polska

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 27 maja
czesne już od
230 zł
180 zł
miesięcznie

Zapisując się do 27 maja, zyskujesz 1200 zł, dzięki: 

  • 800 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskacsz jeszcze więcej 1400  zł: 

  • 1000 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 230 zł

Program studiów

Program studiów podyplomowych dla kierunku akademia profesjonalnego coacha

Liczba miesięcy nauki: 8
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 8
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr Agnieszka Michalska-Rechowicz
Iwona Kubiak

Akredytowany coach PCC, coach transformacyjny związany z nurtem Alana Seala, trenerka biznesu oraz licencjonowana trenerka „Coaching Clinic – coachingowe przywództwo”. Posiada dyplom ORSC (Organization and Relationship Systems Coaching Program). Od 8 lat prowadzi studia podyplomowe z...

Kaja Kozłowska

Akredytowany coach PCC  oraz Zen Coach, licencjonowany trener „Coaching Clinic – Coachingowe przywództwo”. Wykładowca współpracujący z WSB, Kierownik studiów podyplomowych Porozumienie bez przemocy oraz Train the trainer PbP. Prowadzi zajęcia z zakresu coachingu. Z wykształcenia...

mgr Agnieszka Michalska-Rechowicz

Trenerka odporności psychicznej (Model 4C), Coach (ICC) oraz Certyfikowany Praktyk Rozwoju Learning and Development Practice (CLPD)  renomowanej instytucji Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) w Londynie.


Od 2003 r. pracuje z liderami, specjalistami i przedsiębiorcami w...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów podyplomowych

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja.sp@chorzow.merito.pl
Tel.: +32 349 84 78 +48 602 279 894

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF