Opis kierunku

Zapotrzebowanie na rozwiązania ICT rośnie lawinowo. Każda branża, która chce się rozwijać potrzebuje wsparcia w technologiach informatycznych i telekomunikacyjnych. Dlatego firmy, które są gotowe dostarczać coraz bardziej dopasowanych a jednocześnie nowatorskich rozwiązań, mogą szybko skalować swój biznes i konkurować na rynkach międzynarodowych. Większość firm nie wykorzystuje swojego potencjału w zakresie innowacji. Gdy pojawiają się nowi klienci – dostarcza im rozwiązań rutynowych, choć potrzeby nowego klienta mogą inspirować do twórczości. Obserwują rynek, ale nie dostrzegają na nim sygnałów zmian, które tworzą grunt dla nowych produktów. Gdy pojawiają się nowe pomysły – nie wiedzą, jak je dobrze wykorzystać i poszukać dla nich najlepszego odbiorcy. 

Grupa książki flipchart

Celem studiów jest wyposażenie osób, które wiążą swoją karierę z pracą w firmach oferujących rozwiązania tele-informatyczne w wiedzę o tym, jak budować swoją pozycję konkurencyjną w oparciu o innowacje. Szereg praktycznych narzędzi, jakie poznasz podczas studiów, pozwoli ci zarządzać kreatywnością własną i zespołu, generować nowe rozwiązania w odpowiedzi na zmianę środowiska biznesowego, a następnie właściwie rozwijać najlepsze pomysły i skutecznie wprowadzać je na rynek. 

Studia realizowane w formie niestacjonarnej (hybrydowej).

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym po części w salach wykładowych, a po części w formie online na platformie MS Teams, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

sposób realizacji hybrydowy hybryda nowy

Co zyskujesz?

  • Poznasz sposoby analizy otoczenia i czerpania z nich inspiracji do kreowania błyskotliwych pomysłów. 

  • Poznasz konkretne narzędzia, które pozwalają rozwinąć pomysł i uczynić go innowacyjnym i atrakcyjnym na wiele sposobów. 

  • Zdobędziesz umiejętność przeprowadzenia pomysłu przez wszystkie niezbędne etapy, które pozwolą go rozwinąć, sprawdzić i właściwie przygotować do wdrożenia na rynek. 

  • Weźmiesz udział w warsztatach Design Thinking i nauczysz się budować wczesne prototypy rozwiązań. 

  • Dowiesz się, jak dobrać kryteria oceny pomysłu innowacyjnego a następnie właściwie budować dla niego model biznesowy, aby zwiększyć jego szanse na sukces rynkowy. 

  • Nauczysz się, jak zarządzać innowacyjnością firmy w sposób systemowy, tak by każdego roku powstawały w firmie setki i więcej cennych i nowatorskich pomysłów. 

  • Poznasz sposoby ciągłego podnoszenia kreatywności własnej i swoich współpracowników. 

Dla kogo?

Studia skierowane są zarówno do osób, które już pracują w przedsiębiorstwach sektora informatycznego i telekomunikacyjnego, jak i tych, które wiążą swoją przyszłość z tą częścią gospodarki. Program studiów zawiera taką wiedzę, która z powodzeniem może być zastosowana tak w dużych przedsiębiorstwach, jak i w startupach.   

 

Oferta skierowana jest zarówno do absolwentów studiów informatycznych i pokrewnych, jak i do osób, które ukończyły inne studia (np. zarządzanie, ekonomię, studia techniczne) zainteresowanych pracą w przedsiębiorstwach ICT. 

 

Innowacja to zjawisko o interdyscyplinarnym charakterze. Nowatorskie rozwiązania ICT odnajdujemy w każdym sektorze gospodarki. Dlatego studia te mogą być interesujące nawet dla osób pracujących w tzw. tradycyjnych sektorach, które chciałyby unowocześnić ofertę swoich firm poprzez cyfrowe innowacje. 

Certyfikat

Będziesz miał również możliwość uczestnictwa w bezpłatnym certyfikowanym programie: Corporate Readiness Certificate (CRC). Program organizowany jest przez korporacje: Kyndryl, Accenture, ING Hubs Poland oraz E&Y.

 

Zawiera cykl webinarów, prowadzonych przez praktyków w biznesie, a zakończony jest certyfikatem potwierdzającym nową umiejętność. Nadrzędnym celem Programu CRC jest stworzenie we współpracy z uczelniami atrakcyjnej oferty edukacyjnej, która najzdolniejszym i najbardziej aktywnym studentom:

  • umożliwi szybszy rozwój,
  • umożliwi zdobycie przedmiotowej wiedzy praktycznej,
  • wykształci umiejętności funkcjonowania w złożonym, nowoczesnym środowisku biznesowym.

Udział w pełni bezpłatnym programie to wyjątkowa okazja, aby zdobyć dodatkową, specjalistyczną wiedzę z zakresu IT oraz systemów zarządzania pracą w dużych przedsiębiorstwach, poznać nowe obszary działalności biznesowej, aby w rezultacie zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Bezpłatne szkolenia biznesowe

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).

 

Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku menedżer innowacyjnego projektu ICT na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 8
Liczba godzin: 144
Liczba zjazdów: 9
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Aldona Kucner, MBA
dr hab. Joanna Hołub-Iwan
dr Jarosław Osiadacz
Magda Maroń
Barczyński
Aldona Kucner, MBA

Absolwentka Wydziału Marketingu i Zarządzania w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie i MBA w Thames Valley University, jak również studiów podyplomowych z zakresu dziennikarstwa, komunikacji społecznej i PR. Posiada 20-letnia praktykę w marketingu. Od 2007 roku trener i doradca...

dr hab. Joanna Hołub-Iwan

Naukowiec i praktyk gospodarczy w zakresie zdrowia publicznego, zarządzania w ochronie zdrowia, systemów informacyjnych zdrowia publicznego, metodologii badań naukowych, badań i analiz rynków, innowacji, komercjalizacji oraz transferu wiedzy i technologii, zarządzania strategicznego. dr...

dr Jarosław Osiadacz

Absolwent studiów z zakresu Biotechnologii, doktorat z zakresu chemii i metabolizmu leków przeciwnowotworowych, studiów podyplomowych Zarządzanie Jakością oraz Komercjalizacja nauki i technologii. Certyfikowany Project Manager – Prince_2 Foundation. Posiada szerokie doświadczenie...

Magda Maroń

Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego, magister psychologii w zarządzaniu oraz podyplomowych studiów coachingu i mentoringu na Uniwersytecie SWPS. Od 13 lat związana z obszarem Zasobów Ludzkich. Swoje doświadczenie zdobywała w takich branżach jak bankowość, telekomunikacja oraz...

mgr inż. Wojciech Barczyński

Dyrektor Infrastruktury w Codility, programista i system inżynier. W Codility buduję wiodącą platformą dla zdalnego zatrudniania, która pomaga obiektywnie ocenić kandydatów na podstawie ich umiejętności. Wcześniej Head of Engineering w dwóch siostrzanych startupów Machine Learning...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wroclaw.merito.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF