Co zyskujesz, studiując ekonomię na Uniwersytecie WSB Merito?

NOWY forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z dwóch form: niestacjonarnej lub stacjonarnej.

 • Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy (i niektóre poniedziałki lub piątki po 17:30 – zajęcia online) zgodnie z harmonogramem zjazdów na dany rok akademicki (dostępny w Extranecie), średnio raz na dwa tygodnie.
 • Na studiach stacjonarnych będziesz miał zajęcia w murach uczelni w wybrane dni od poniedziałku do piątku. Staramy się tak ułożyć plany, aby obowiązkowe zajęcia były tylko 3-4 dni w tygodniu. Część zajęć wykładowych oraz lektoratów może być realizowana z wykorzystaniem MS Teams.
   

Zajęcia planowane są w taki sposób, aby nie tworzyć długich okienek. 

NOWY sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

 • tradycyjny - zajęcia na studiach tradycyjnych zrealizujesz spotykając się z wykładowcami i pozostałymi studentami z grupy w salach w murach uczelni
 • hybrydowy - studia realizowane w formie niestacjonarnej. Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz zarówno na zajęciach odbywających się online, jak i tych w murach uczelni. W każdym z 4 semestrów pierwszy zjazd oraz ostatni (egzaminacyjny) odbędą się na uczelni (stacjonarnie), a wszystkie pozostałe w formie zdalnej z użyciem MS Teams (synchronicznie). Oznacza to, że 75% zajęć zrealizujesz zdalnie (bez wychodzenia z domu).
Grupa biznes książki firma

Wykształcenie ekonomiczne po dowolnym kierunku

 

Studiując ekonomię, zyskujesz głębsze zrozumienie mechanizmów gospodarczych zarówno na poziomie krajowym, jak i globalnym, co pozwala na trafne analizy i skuteczne działania w dynamicznym świecie biznesu. Niezależnie od Twojego wcześniejszego wykształcenia, studia na kierunku ekonomia zapewnią Ci solidne fundamenty w zakresie ekonomii, umożliwiając Ci rozwój w roli ekonomisty od podstaw, jednocześnie dając szerokie możliwości kariery w różnych sektorach gospodarki. Zajęcia obejmują również tematykę przydatną w pracy naukowej oraz mediach.

ekonomia

Wiedza teoretyczna oraz praktyczna

 

Na kierunku ekonomia zdobędziesz nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności, które umożliwią Ci skuteczne radzenie sobie z różnorodnymi wyzwaniami ekonomicznymi w otwartym na współpracę społeczno-gospodarczym oraz naukowym środowisku.

Blog "Okiem praktyków"
 

Masz dostęp do merytorycznych treści blogowych tworzonych przez menedżera i wykładowców kierunku ekonomia. Zajrzyj na naszego bloga "Okiem praktyków", na którym znajdziesz m.in. wpisy dr Joanny Wieprow tj.:

 • Second hand czyli modnie, oszczędnie i ekologicznie
 • Wygodny plan finansowy – PPK
 • Uporządkuj finanse na wiosnę
 • i wiele więcej

ARTYKUŁY - FINANSE

 

 

Mężczyzna komputer słuchawki

Bezpłatny pakiet Microsoft 365 

Będąc naszym studentem dostaniesz nieograniczony dostęp do pakietu Microsoft 365 i będziesz mógł korzystać z niego przez całe studia. W ramach pakietu zyskasz:

 • Najnowsze wersje aplikacji: Word, Excel, PowerPoint, Teams (wykorzystywany m.in. na zajęciach online i hybrydowych), OneNote, Outlook, Skype dla firm, Publisher oraz Access.
 • Możliwość instalacji pakietu Office na aż 5 urządzeniach.
 • 1 TB osobistego miejsca na wirtualnym dysku OneDrive.
przewodnik

Przewodnik do wolności finansowej

 

Dwa podcasty na temat tajników zarządzania finansami osobistymi, oszczędzania i inwestowania. W każdym odcinku nasz ekspert dr Joanna Wieprow, menedżerka kierunku ekonomia, specjalista z zakresu zarządzania finansami oraz inwestycji alternatywnych, dzieli się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami.

 

POSŁUCHAJ PODCASTÓW

Grupa ludzie komputer laptop

Dwie specjalności do wyboru

 

Wybór specjalności związanej z zrównoważonym rozwojem lub innowacjami, otwiera przed Tobą perspektywy pracy w obszarach priorytetowych dla współczesnego świata, umożliwiając Ci aktywny udział w tworzeniu społecznie i ekologicznie odpowiedzialnych rozwiązań.

wieprow

Kierunek ekonomia stanowi wartościową ścieżkę edukacyjną, która doskonale przygotowuje do wyzwań współczesnego świata biznesu i gospodarki. Ekonomia, będąc nauką społeczną, oferuje kompleksowe podejście do analizy różnorodnych aspektów gospodarczych, w tym zrównoważonego rozwoju i innowacji. Ta interdyscyplinarność jest niezwykle cenna w dzisiejszym środowisku biznesowym, gdzie zrozumienie skomplikowanych zależności między różnymi dziedzinami, jest kluczem do sukcesu. Dodatkowo, fakt, że zajęcia obejmują również tematykę przydatną w pracy naukowej oraz mediach, dodaje kierunkowi ekonomia wyjątkowej wartości. Zdecydowanie polecam ten kierunek wszystkim ambitnym osobom, zainteresowanym rozwijaniem się w dziedzinie ekonomii oraz poszukującym wszechstronnej i perspektywicznej ścieżki kariery zawodowej.

dr Joanna Wieprow

Menedżer kierunku ekonomia

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Grupa park rozmowa integracja spotkanie drzewa zieleń most
Nauczysz się analizować i interpretować złożone zależności ekonomiczne na poziomie krajowym i międzynarodowym
Grupa dziewczyny dwór woda zeszyt notatki
Nauczysz się stosować narzędzia niezbędne do oceny efektów innowacji oraz formułowaniu strategii rozwoju organizacji czy instytucji, opartych na nowatorskich rozwiązaniach
Nauczysz się rozwiązywać problemy związane z gospodarką, wykorzystując teoretyczne narzędzia i praktyczne podejścia
Grupa dwór na dworze rozmowa siedzenie siedzą słuchanie kawa ukulele
Zdobędziesz umiejętności w ocenianiu wpływów różnych czynników na działalność gospodarczą oraz podejmowaniu decyzji biznesowych w dynamicznym otoczeniu rynkowym
Grupa pomieszczenie laptop zeszyt notes kawa rozmowa edukacja nauka

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Ekonomia innowacji
Niestacjonarne Hybrydowe
od 514 zł 548 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 514 zł
Ekonomia innowacji
Stacjonarne Tradycyjne
od 514 zł 548 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 514 zł
Ekonomia zrównoważonego rozwoju
Stacjonarne Tradycyjne
od 514 zł 548 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 514 zł
Ekonomia zrównoważonego rozwoju
Niestacjonarne Hybrydowe
od 514 zł 548 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 514 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.:

 • ekonomię behawioralną
 • zrównoważony rozwój w ekonomii,
 • autoprezentację i wystąpienia publiczne.

 

Zobacz program studiów

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia II stopnia

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
 • so: 09:00 - 13:00
Pobierz stronę do PDF