Wysłuchaj podcastów z serii "Twoje finanse - przewodnik do wolności finansowej", gdzie odkrywamy tajniki zarządzania finansami osobistymi, oszczędzania i inwestowania.
 

Świadome zarządzanie budżetem i podejmowanie racjonalnych decyzji zakupowych pozwala uniknąć zadłużenia i daje poczucie bezpieczeństwa finansowego. Pieniądze są narzędziem, a zarządzanie nimi może znacznie wpłynąć na komfort Twojego życia i realizację marzeń.

 

W każdym odcinku nasz ekspert dr Joanna Wieprow, menedżerka kierunku ekonomia na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, specjalista z zakresu zarządzania finansami oraz inwestycji alternatywnych, dzieli się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami.

 

Poznaj eksperta: dr Joanna Wieprow
 


 

Odcinek 1: Oszczędzanie - jak zacząć i dlaczego warto! 
 

W pierwszym odcinku skupimy się na oszczędzaniu, czyli kluczowym elemencie zdrowych finansów osobistych. Z podcastu dowiesz się, dlaczego warto alokować około 10% swoich dochodów na oszczędności oraz jak zacząć oszczędzać nawet małe kwoty. Nasz ekspert omówi strategie oszczędzania, które pomogą Ci budować majątek i zabezpieczyć przyszłość finansową.

 

Posłuchaj rozmowy! 
 

YouTube Spotify

 


Odcinek 2:  Inwestowanie - sztuka pomnażania kapitału
 

W kolejnym odcinku omówimy czym jest inwestowanie i dlaczego jest ważne dla naszych finansów osobistych. Pani Joanna wskaże różnice między inwestowaniem a oszczędzaniem oraz wyjaśni podstawowe zasady pomnażania kapitału. Podczas rozmowy poruszymy temat kolekcjonowania i inwestycji alternatywnych czyli np. w komiksy, klocki LEGO, przedmioty związane z popkulturą oraz kryptowaluty.

 

Posłuchaj rozmowy! 
 

YouTube Spotify

 


Ekonomia - studia magisterskie!

 

Ekonomia to nowy kierunek na naszej uczelni, rekrutacja trwa a zajęcia ruszą już w październiku w jednym z najnowocześniejszych budynków dydaktycznych na Dolnym Śląsku. Dlaczego warto wybrać właśnie ten kierunek?

 

✅ Nowoczesny program - zaktualizowany o najnowsze trendy w ekonomii,

✅ Elastyczne formy nauczania - tradycyjnie lub hybrydowo (75% zajęć zdalnie),

✅ Możliwość nawiązywania kontaktów - z profesjonalistami i pracodawcami,

✅ Wszechstronność - zajęcia obejmują tematykę przydatną w pracy naukowej oraz mediach.


Na ekonomi do wyboru są dwie specjalności:

  • ekonomia innowacji,
  • ekonomia zrównoważonego rozwoju.

 

Myślisz o studiach i pracy dziennikarza ekonomicznego lub chcesz kontynuować pracę naukową? Nie czekaj! Dowiedz się więcej o kierunku studiów!
 

Ekonomia - dowiedz się więcej

Czytaj więcej