Czego nauczysz się, wybierając tę specjalność?
- Nauczysz się prawnych aspektów AI – zapoznasz się z regulacjami dotyczącymi sztucznej inteligencji, ochrony danych, własności intelektualnej i odpowiedzialności prawnej.
- Poznasz praktycznego wykorzystania AI w biznesie – nauczysz się, jak sztuczna inteligencja może wspierać przedsiębiorstwa i jakie technologie warto wdrażać.
- Zdobędziesz wiedzę na temat negocjowania, sporządzania i realizowania umów IT, które są kluczowe w projektach technologicznych.
- Dowiesz się, jak korzystać z e-rachunkowości, e-administracji, e-sądownictwa i e-arbitrażu, co ułatwi Twoją pracę w cyfrowym środowisku prawnym.

Praca dla Ciebie:
- Praca w dynamicznie rozwijającym się sektorze nowoczesnych technologii!
- W administracji publicznej możesz wdrażać usługi cyfrowe dla przedsiębiorców, usprawniając procesy e-administracji.
- W administracji sądów powszechnych i administracyjnych wprowadzisz nowoczesne rozwiązania cyfrowe dla lepszej efektywności.
- W działach IT przedsiębiorstw zadbasz o zgodność projektów z regulacjami prawnymi w obszarze nowych technologii.
- W kancelariach prawnych będziesz specjalizować się w obsłudze prawnej projektów związanych z IT i sztuczną inteligencją.
- Jako doradca ds. e-biznesu wesprzesz firmy w zakresie prawnych aspektów cyfrowej transformacji.
- W organizacjach międzynarodowych zajmiesz się regulacjami prawnymi w globalnym środowisku cyfrowym

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
Współczesna gospodarka, której nieodłączną częścią jest gospodarka cyfrowa, wymaga znajomości prawa nowych technologii, zarówno z punktu widzenia obecnego lub przyszłego przedsiębiorcy i jego pracowników, jak i prawników oraz organów administracji publicznej i wymiaru sprawiedliwości zajmujących się sprawami przedsiębiorców. Znajomość prawa nowych technologii pozwala sprostać najnowszym wyzwaniom biznesowym i zapewnia przewagę konkurencyjną na rynku usług prawniczych, a także podnosi świadomość konsumencką i sprzyja uczeniu się przez całe życie. Najbliższe lata przyniosą dynamiczny rozwój prawa nowych technologii na poziomie narodowym, ponadnarodowym i międzynarodowym, którego poznanie, zrozumienie i prawidłowe stosowanie będzie wymagało specjalistycznej wiedzy, której mogą dostarczyć tylko studia na kierunkach i specjalnościach dotyczących tej problematyki.

Studia na tej specjalności prowadzone są w dwóch formułach:
- stacjonarnej tradycyjnej,
- niestacjonarnej hybrydowej.
Jeśli zdecydujesz się na formułę niestacjonarną hybrydową, to w ramach jednego zjazdu (sobota i niedziela) jeden dzień będziesz miał zdalny (zajęcia synchroniczne z wykorzystaniem MS Teams) i jeden dzień tradycyjny (zajęcia w murach uczelni). Mogą zdarzyć się też zdalne zajęcia synchroniczne w piątki lub poniedziałki po południu z wybranych zajęć.

Program studiów
Program studiów na tej specjalności obejmuje m.in.:
- Compliance officer w przedsiębiorstwie
- Cyberprzestępczość
- E-administracja
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie
W dniach 20.06.2025 (piątek) oraz 21.06.25 r. (sobota) biuro nieczynne.
bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
- pn-pt: 08:00 - 16:00
- so: 09:00 - 13:00