Co zyskujesz, studiując logistykę na Uniwersytecie WSB Merito?
Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z dwóch form: niestacjonarnej lub stacjonarnej.
- Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy (i niektóre poniedziałki lub piątki po 17:30 – zajęcia online) zgodnie z harmonogramem zjazdów na dany rok akademicki (dostępny w Extranecie), średnio raz na dwa tygodnie.
- Na studiach stacjonarnych będziesz miał zajęcia w murach uczelni w wybrane dni od poniedziałku do piątku. Staramy się tak ułożyć plany, aby obowiązkowe zajęcia były tylko 3-4 dni w tygodniu. Część zajęć wykładowych oraz lektoratów może być realizowana z wykorzystaniem MS Teams.
Zajęcia planowane są w taki sposób, aby nie tworzyć długich okienek.
Studia na tym kierunku zrealizujesz w sposób:
- hybrydowy - studia realizowane w formie niestacjonarnej. Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz zarówno na zajęciach odbywających się online, jak i tych w murach uczelni. Jak wygląda taki hybrydowy układ zajęć? Przykładowo, w sobotę uczysz się online z domu, a na uczelnię przyjeżdżasz w niedzielę. Dopuszczalne są zdalne zajęcia synchroniczne w piątki lub poniedziałki po południu (wybrane zajęcia i seminaria).
- tradycyjny - zajęcia na studiach tradycyjnych zrealizujesz spotykając się z wykładowcami i pozostałymi studentami z grupy w salach w murach uczelni.
Dzięki grze REVAS, symulującej firmę transportową, zdobędziesz więdzę i umiejętności do zarządzania własnym przedsiębiorstwem. Będziesz podejmował realne decyzje, które doprowadzą do sukcesu lub porażki. Sprawdzisz się w świecie online, zanim zainwestujesz własne pieniądze.
Atrakcyjna forma wizualna, dostępności platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.
Dowiesz się, jak działają programy do zarządzania zasobami – Comarch ERP XL oraz Else, które służą do obsługi magazynów i planowania produkcji. Poznasz też wiele innych specjalistycznych programów m.in.
- Adonis, który pomoże Ci zaprojektować procesy logistyczne,
- 4Trans pokaże, jak można kontrolować i rozliczać pracę kierowców oraz zweryfikować potencjalne manipulacje tachografów cyfrowych,
- Any Logic, który pozwala na symulowanie transportu i testowanie scenariuszy „co jeśli”. Możesz tworzyć potrzebne Ci animacje 2D i 3D oraz wizualizacje i uczyć się podejmować strategiczne decyzje.
Wyobraź sobie sytuację, gdy robisz zakupy, a zawartość Twojego koszyka jest skanowana przez specjalne bramki. Nie musisz wyciągać produktów przy kasie i natychmiast otrzymujesz rachunek. Tak właśnie działa technologia, która za pomocą fal radiowych dokonuje odczytu i zapisu danych. Podczas zajęć w laboratorium RFID nauczysz się, jak technologie radiowych identyfikatorów działają w logistyce oraz jak samodzielnie kodować i wydrukować tagi.
Obejrzyj film i zobacz jak wygląda laboratorium RFID!
To jednak nie wszystkie laboratoria, w których będziesz zdobywać wiedzę. Zajęcia z przedmiotów technicznych będziesz realizować m.in. w laboratorium SAP Next-Gen oraz Giant Lazer XR LAB, w którym będziesz mógł wejść do wirtualnego świata, gdzie zaprojektujesz magazyn lub przeprowadzisz inspekcję ciężarówki. A to wszystko w okularach oculus quest.
Zdobędziesz praktyczne umiejętności, uczestnicząc w wizytach studyjnych, czyli w zajęciach poza murami uczelni w przedsiębiorstwach i organizacjach. Dzięki temu dowiesz się, jak wygląda na co dzień praca w największych przedsiębiorstwach logistycznych w regionie, na własne oczy zobaczysz, jak wyglądają np. innowacyjne wnętrza firm produkcyjnych lub jak funkcjonują kluczowe w branży podmioty.
Zobacz relację z wizyty studyjnej logistyków w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK).
Przygotujemy Cię do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, projektowych i doradczych, a także jednostkach gospodarczych i administracyjnych. Studiując na naszej uczelni spotkasz na zajęciach przedstawicieli naszych partnerów biznesowych, do których należą m.in.: TransEdu, CDN, E&S Industry, Centrostal, Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych i inni.
Po ukończeniu wybranych specjalności uzyskasz tytuł inżyniera i zdobywasz jeden z bardziej poszukiwanych na rynku zawodów. Coraz więcej dużych firm ma dział, który zajmuje się wszystkimi obszarami związanymi z logistyką - od zakupów, przez magazynowanie, aż po dystrybucję. Logistyk jest potrzebny w firmach reprezentujących niemal każdą branżę.
Czego nauczysz się w trakcie studiów?
Zobacz specjalności na tym kierunku
Program studiów
Program studiów obejmuje m.in.:
- logistykę produkcji, zapotrzebowania, dystrybucji,
- transport i spedycję,
- zarządzanie łańcuchem dostaw.
Wykładowcy
Partnerzy kierunku
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie
bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
- pn-pt: 08:00 - 16:00
- so: 09:00 - 13:00