Co zyskujesz, studiując inżynierię zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito?

NOWY forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie niestacjonarnej.

Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy (i niektóre poniedziałki lub piątki wieczorem, online), średnio raz na dwa tygodnie.

NOWY sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku zrealizujesz w sposób hybrydowy.

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz zarówno na zajęciach odbywających się online, jak i tych w murach uczelni. Jak wygląda taki hybrydowy układ zajęć? Przykładowo, w sobotę uczysz się online z domu, a na uczelnię przyjeżdżasz w niedzielę.

Zajęcia z przedmiotów technicznych czy optymalizacji procesów będziesz realizować w laboratoriach do nauki praktycznej, m.in. w:

 • Centrum Lean Management (laboratorium wykorzystywane jest do rozwijania umiejętności inżyniera przyszłości, który będzie przygotowany do pracy w dobie Przemysłu 4.0),
 • laboratorium podstawy elektroniki i elektrotechniki (dzięki dostępnym w laboratorium specjalistycznym zestawom możliwe jest praktyczne wykonanie szeregu doświadczeń fizycznych związanych z elektroniką),
 • laboratorium materiałoznawstwa, metrologii czy laboratorium fizyki,
 • laboratorium wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości Giant Lazer XR LAB.

 

POZNAJ CENTRUM LEAN MANAGEMENT

W laboratoriach i pracowniach komputerowych będzie mógł korzystać z profesjonalnego oprogramowania, m.in.:

 • edukacyjnych aplikacji VR (Oprogramowanie przedstawiające problematykę Lean Management oraz temat Optymalizacji Procesu Technologicznego Fabryki z uwzględnieniem Ochrony Środowiska. Aplikacje wykorzystują technologię wirtualnej rzeczywistości oraz trójwymiarowe, interaktywne lokacje tak, by umożliwiać interakcję z otoczeniem za pomocą gogli VR Oculus Quest i kontrolerów.),
 • AutoCAD, Matlab, Scilab, Octave,
 • SAP (jesteśmy jedyną uczelnią na Dolnym Śląsku, która posiada pełną wersję oprogramowania SAP do dyspozycji swoich studentów). 

Poznasz specyfikę pracy inżyniera, odwiedzając wiele wiodących w regionie przedsiębiorstw, zarówno produkcyjnych, jaki i usługowych. Partnerami biznesowymi kierunku są takie firmy, jak: IBM, Mercedes-Benz Grupa Wróbel, Materialise S.A., Velux, TUVPOL, Dobre Kadry Centrum badawczo-szkoleniowe, Kamiennogórska Specjalna Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości, Zachodnia Izba Gospodarcza oraz Pneumat System.

W trakcie zajęć spotkasz wybitnych naukowców i ekspertów z danej dziedziny, którzy dzięki swojej wiedzy i praktyce gospodarczej przekażą Ci sporą dawkę aktualnej wiedzy i umiejętności. A poprzez działalność w kole naukowym Inżynier 4.0 poszerzysz wiedzę i umiejętności oraz będziesz uczestniczyć w certyfikowanych szkoleniach i wizytach studyjnych w firmach polskich i zagranicznych.

TUVPOL media

Po pozytywnym zaliczeniu wybranych przedmiotów będziesz mógł przystąpić do płatnej certyfikacji z wybranego obszaru. Dzięki współpracy z akredytowaną jednostką certyfikującą, z firmą TUVPOL, nasi studenci dostaną aż 50-70% zniżki na poniższe certyfikaty: Six Sigma Yellow Belt, Auditor wewnętrzny ISO 9001:2015, FMEA, Mapowanie strumienia wartości, Lider Lean Manufacturing, Standaryzacja pracy, DoE, QFD, SPC.

 

W sprawie kursów certyfikujących proszę kontaktować się z kierownikiem zespołu dydaktycznego kierunku - Radosławem Tkaczem (radoslaw.tkacz@wroclaw.merito.pl)

Inżynieria zarządzania KV

Masz możliwość nauki zagadnień związanych z Lean Management dzięki udziałowi w grach symulacyjnych tj.:

 • Bateriada (pokazuje mechanizmy wdrożenia, a także realne problemy lean w organizacjach. Obejmuje proces produkcyjny wraz z obszarami wspierającymi tj. m.in. magazyn, logistyka, obsługa klienta, planowanie. Zmienność gry wymaga od Ciebie zaangażowania i poznawania narzędzi lean takich jak np. system kanban, balansowanie linii produkcyjnej oraz 5S poprzez odpowiednią organizację stanowiska pracy.)
 • Koromo (Podczas rozgrywki, gracze mają rozwiązywać pojawiają się na ich drodze problemy oraz wyzwania, za pomocą stopniowego wprowadzana metod i narzędzi Lean Management takich jak: Just in Time, Standaryzacja, Kaizen, Kanban, Jidoka, Wizualizacja, 5S czy TPM.)

Podczas wizyt studyjnych odwiedzisz wiele przedsiębiorstw cenionych w regionie. W roku akademickim 2018/2019 we współpracy z firmą Materialise S.A. uruchomiliśmy pilotażowy program studiów, w ramach którego część zajęć prowadziliśmy w laboratoriach Centrum Kompetencji Technologii Druku 3D Materialise S.A. 

Inżynier 2

Inżynierowie są poszukiwaną grupą zawodową, zatem studiując na kierunku inżynierskim, zwiększasz swoje szanse na znalezienie pracy po studiach bądź jeszcze w ich trakcie.

Mężczyzna komputer słuchawki

Bezpłatny pakiet Microsoft 365 dla naszych studentów

Dodatkowym atutem kierunku jest to, że dostaniesz nieograniczony dostęp do pakietu Microsoft 365 w ramach subskrypcji Microsoft 365 A3 dla uczniów lub studentów. Pakiet ten będziesz mógł wykorzystywać przez całe studia. W jego ramach otrzymujesz dostęp do najnowszych wersji aplikacji: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, a przede wszystkim do MS Teams, który na szeroką skalę wykorzystywany jest na zajęciach online oraz hybrydowych.

Magda, nasza studentka, do studiowania wróciła po 3-letniej przerwie. Dziś dzieli się swoją historią i opowiada dlaczego zdecydowała się akurat na inżynierię zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Czy wiesz, że Uniwersytetom WSB Merito zaufało już ponad 550 000 studentów? Ty też możesz!

Kluczowe cechy kierunku:

Organizacja
dodatkowe certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności
Dyplom
prestiżowy dyplom inżyniera
Uścisk dłoni
gry biznesowe
Laptop
specjalistyczne laboratoria m.in.: Centrum Lean Management
Krawat
wizyty studyjne u partnerów kierunku
Agnieszka Pawlak-Wolanin2

Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych laboratoriach i pracowniach komputerowych, jest również kontakt z praktyką, podczas wizyt studyjnych w wiodących dolnośląskich firmach. Studenci będą mogli skorzystać z 5 drukarek 3D, a na stanowisku 5S zasymulować rozwiązania możliwe do zastosowania w ich miejscach pracy. Studiowanie inżynierii zarządzania i uzyskanie dyplomu inżyniera otwiera wiele możliwości kariery. Warto wybrać ten zawód przyszłości.

dr inż. Agnieszka Pawlak-Wolanin, prof. UWSB Merito

dyrektor Centrum Lean Management

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Zrozumiesz działanie procesów i systemów produkcyjnych oraz technologii produkcji.
Poznasz narzędzia informatyczne użyteczne w pracy inżyniera.
Będziesz potrafił posługiwać się technikami informacyjno-komunikacyjnymi właściwymi do realizacji zadań zarządczych i inżynierskich w produkcji i jakości.
Nauczysz się języka obcego – w tym specjalistycznego języka z zakresu inżynierii zarządzania.
anglo

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Inżynieria jakości w produkcji i usługach
Niestacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 513 zł
Lean Enterprise
Niestacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 513 zł
Zarządzanie procesami produkcyjnymi
Niestacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 479 zł 513 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 446 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.: 

 • inżynierskie zarządzanie jakością,
 • grafikę inżynierską Autocad,
 • systemy bazodanowe.
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Alicja Gębczyńska
WSB Wrocław, wykładowca. Stojąca kobieta w ciemnej marynarce i niebieskiej koszuli.
Radosław Tkacz
dr Joanna Wieprow
Maciej Pieńkowski
Kamil Chowanek
Mateusz Zysiak
Kamila Gościniak-Wronkowska
WSB Wrocław. Mężczyzna w niebieskiej koszuli siedzący przy laptopie.
Joanna Nogieć władze
dr Tomasz Kopyściański
Rafał Miśko
mgr inż. Marek Szeweła
mgr inż. Jakub Malewicz
mgr inż. Wojciech Patkowski
dr Rafał Tyszkiewicz
dr inż. Magdalena Spychała
dr inż. Katarzyna Topolska
dr Damian Ostrowski
Sylwia Lasota
mgr Małgorzata Krajewska-Nieckarz
Adam Karpiński
dr inż. Alicja Gębczyńska

Specjalista w zakresie zarządzania procesami w sektorze biznesowym i publicznym, posiada doktorat z ekonomii z zakresu zarządzania procesami i zarządzania jakością. Menedżer kierunku studiów inżynieria zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca kierunku logistyka...

dr inż. Agnieszka Pawlak-Wolanin

Dyrektor Centrum Lean Management działającego na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Doktor nauk ekonomicznych. Studia doktoranckie w Politechnice Wrocławskiej w Instytucie Organizacji i Zarządzania. Absolwentka Wydziału Inżynierii Ochrony Środowiska oraz Wydziału Informatyki i...

mgr inż. Radosław Tkacz

Kierownik zespołu dydaktycznego kierunku Inżynierii zarządzania. 
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, kierunku Technologia chemiczna oraz studiów podyplomowych: Zarządzanie jakością oraz Six Sigma i optymalizacja procesów. Certyfikowany Lean Six Sigma Green Belt i Black Belt,...

dr Joanna Wieprow

Doktor nauk ekonomicznych, pracownik badawczo-dydaktyczny na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Trener biznesu, specjalista z zakresu zarządzania finansami, inwestycji alternatywnych oraz analizy finansowej. Wykładowca akademicki z wieloletnim doświadczeniem. Autorka licznych publikacji...

dr inż. Maciej Pieńkowski

Doktor nauk społecznych z dziedziny zarządzania i jakości. Absolwent Politechniki Wrocławskiej (studia inżynierskie i magisterskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego (studia doktoranckie). Stypendysta na wiodącej duńskiej uczelni Syddansk Universitet. Posiada wieloletnie, praktyczne...

mgr inż. Kamil Chowanek

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Mechanicznego na kierunku Automatyka i Robotyka. Ukończył także Studia podyplomowe, Zarządzanie Jakością na Politechnice Wrocławskiej oraz  Lean Management na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Posiada doświadczenie zawodowe w...

dr inż. Julita Markiewicz-Patkowska

Doktor nauk technicznych, wykładowca akademicki, praktyk zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Zajmuje się wspieraniem przedsiębiorczości, tworzeniem i zarządzaniem projektami finansowanymi ze środków UE. W ostatnich latach autorka opracowań dotyczących zagadnień...

Mateusz Zysiak

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito), kierunku Lean Management i Zarządzanie Jakością. Praktyk biznesu, pracuje jako Specjalista ds. jakości w międzynarodowej firmie produkcyjnej. Praktyk prowadzenia projektów z zakresu Lean i Six Sigma,...

mgr inż. Kamila Gościniak-Wronkowska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz szkoły trenerów Moderator. Certyfikowany Lean Six Sigma Green Belt. Doświadczenie zawodowe zdobywała w obszarach administracji publicznej, pracy w HR. Od niemal 8 lat związana z...

mgr inż. Sebastian Sobczyk

Menedżer kierunku studiów informatyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener systemu SAP ERP oraz SAP S/4 HANA. Konsultant wdrożeń i...

dr Joanna Nogieć

Kanclerz Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu, wcześniej Wicekanclerz oraz Dyrektor Departamentu Dydaktyki i długoletni wykładowca marketingu. Ma za sobą doświadczenia pracy w domu mediowym oraz w agencji reklamowej, główne w obszarze badań marketingowych, planowania mediów i tworzenia...

dr Tomasz Kopyściański

Doktor nauk ekonomicznych. Specjalista z zakresu analizy finansowej przedsiębiorstwa. Autor i współautor opracowań biznesowych podejmowanych we współpracy z instytucjami finansowymi, przedsiębiorstwami oraz jednostkami sektora finansów publicznych, dotyczącymi przeprowadzenia audytu...

dr Rafał Miśko

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego i Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w działach sprzedaży. Ponadto, pracował w pionie bankowości zdalnej jednego z banków komercyjnych. Posiada certyfikaty z zakresu zarządzania projektami i zmianą: PRINCE2, AGILE PM i...

mgr inż. Marek Szeweła

Specjalista ds. Lean w przemyśle motoryzacyjnym. Posiada bogate doświadczenie związane z wdrażaniem narzędzi Lean Management w obszarach produkcyjnych i okołoprodukcyjnych. Od początku kariery związany z wdrażaniem i usprawnianiem metody TPM. Od niemal trzech lat realizuje projekty...

mgr inż. Jakub Malewicz

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, zajmuje się opracowywaniem, testowaniem i wdrażaniem oprogramowania obsługującego e-handel. Przygotowuje aplikacje i rozwiązania dla urządzeń Embedded oraz rozproszonych sieci sensorycznych i automatyki przemysłowej. Opracowuje rozwiązania z zakresu...

mgr inż. Wojciech Patkowski

Absolwent Wydziału Mechaniczno - Energetycznego Politechniki Wrocławskiej, na kierunku: Mechanika i Budowa Maszyn. Termoenergetyka. Ukończył także Studia podyplomowe – „Procesy spajania. Projektowanie i wytwarzanie struktur spawanych” na Wydziale Mechanicznym Politechniki...

dr Rafał Tyszkiewicz

Autor wielu publikacji naukowych z zakresu zarządzania, koncentruje się na nowoczesnych metodach i technikach zarządzania, z uwzględnieniem zarządzania relacjami z dostawcami oraz klientami. Promotor ponad 130 prac magisterskich i licencjackich. Członek kolegium redakcyjnego magazynu Audyt...

dr inż. Magdalena Spychała

Absolwentka Studiów Doktoranckich w Instytucie Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jej praca doktorska brała udział w Projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego...

dr inż. Katarzyna Topolska

Doktor nauk technicznych, Kierownik Zakładu Dydaktycznego Inżynierskich Studiów Logistycznych na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Prowadzi badania naukowe we współpracy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi i transportowymi. Posiada doświadczenie w tworzeniu, zarządzaniu i utrzymaniu...

dr Damian Ostrowski

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, kierownik Zespołu Dydaktycznego Logistycznych Studiów Ogólnych i Magisterskich na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Menedżer kierunku studiów Logistyka. Prowadzi również zajęcia na kierunku zarządzanie, gdzie wykłada w języku...

Sylwia Lasota

Absolwentka wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, mgr administracji. Reprezentantka w Polsce niemieckiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Drezdeńskiej (GWT-TUD GmbH Drezno), Przedstawicielka w Polsce Europejskiego Instytutu Kształcenia Podyplomowego przy...

mgr Małgorzata Krajewska-Nieckarz

Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na dwóch kierunkach: Zarządzanie i Marketing oraz Filologia Angielska. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Metodyki Badań w Naukach o Zarządzaniu oraz Studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi przy ARG. Doświadczenie w biznesie zdobywała w...

dr Adam Karpiński

Ekonomista, specjalizuje się w organizacji turystyki, zarządzaniu w branży turystycznej, różnicach kulturowych oraz komunikacji interpersonalnej i ergonomii miejsca pracy. Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, zawodowo...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Czy wiesz, że?

Koło naukowe kierunku inżynierii zarządzania oraz wykładowcy i partnerzy Uniwersytetu WSB Merito organizują liczne warsztaty, szkolenia czy konferencje, dzięki którym możesz zdobyć nową wiedzę i umiejętności.

 • Cykl webinarów z ekspertami "Forum INDUSTRY 4.0 W drodze do przyszłości" | 05.12.2020 - 30.01.2021 | Szczegóły
 • Pilotażowy program studiów dualnych we współpracy z Materialise S.A. | Szczegóły
 • Spotkanie Forum Przemysłu 4.0. „Druk 3D w fabryce przyszłości – jak przejść od prototypu do seryjnej produkcji?”. | 24.09.2019 | Szczegóły
 • Dzień z inżynierią zarządzania | 17.04.2019 | Szczegóły
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie

W dn. 09.03. oraz 16.03. biuro czynne od 9:00 do 13:00.

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: rekrutacja@wroclaw.merito.pl
Tel.: + 48 698 837 061
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF