Co zyskujesz, studiując inżynierię zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito?

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie niestacjonarnej.
Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy (i niektóre poniedziałki lub piątki wieczorem, online), średnio raz na dwa tygodnie.

Studia na tym kierunku zrealizujesz w sposób hybrydowy.
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz zarówno na zajęciach odbywających się online, jak i tych w murach uczelni. Jak wygląda taki hybrydowy układ zajęć? Przykładowo, w sobotę uczysz się online z domu, a na uczelnię przyjeżdżasz w niedzielę.
Zajęcia z przedmiotów technicznych czy optymalizacji procesów będziesz realizować w laboratoriach do nauki praktycznej, m.in. w:
- Centrum Lean Management (laboratorium wykorzystywane jest do rozwijania umiejętności inżyniera przyszłości, który będzie przygotowany do pracy w dobie Przemysłu 4.0),
- laboratorium podstawy elektroniki i elektrotechniki (dzięki dostępnym w laboratorium specjalistycznym zestawom możliwe jest praktyczne wykonanie szeregu doświadczeń fizycznych związanych z elektroniką),
- laboratorium materiałoznawstwa, metrologii czy laboratorium fizyki,
- laboratorium wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości Giant Lazer XR LAB.

W laboratoriach i pracowniach komputerowych będzie mógł korzystać z profesjonalnego oprogramowania, m.in.:
- edukacyjnych aplikacji VR (Oprogramowanie przedstawiające problematykę Lean Management oraz temat Optymalizacji Procesu Technologicznego Fabryki z uwzględnieniem Ochrony Środowiska. Aplikacje wykorzystują technologię wirtualnej rzeczywistości oraz trójwymiarowe, interaktywne lokacje tak, by umożliwiać interakcję z otoczeniem za pomocą gogli VR Oculus Quest i kontrolerów.),
- AutoCAD, Matlab, Scilab, Octave,
- SAP (jesteśmy jedyną uczelnią na Dolnym Śląsku, która posiada pełną wersję oprogramowania SAP do dyspozycji swoich studentów).
Poznasz specyfikę pracy inżyniera, odwiedzając wiele wiodących w regionie przedsiębiorstw, zarówno produkcyjnych, jaki i usługowych. Partnerami biznesowymi kierunku są takie firmy, jak: IBM, Mercedes-Benz Grupa Wróbel, Materialise S.A., Velux, TUVPOL, Dobre Kadry Centrum badawczo-szkoleniowe, Kamiennogórska Specjalna Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości, Zachodnia Izba Gospodarcza oraz Pneumat System.
W trakcie zajęć spotkasz wybitnych naukowców i ekspertów z danej dziedziny, którzy dzięki swojej wiedzy i praktyce gospodarczej przekażą Ci sporą dawkę aktualnej wiedzy i umiejętności. A poprzez działalność w kole naukowym Inżynier 4.0 poszerzysz wiedzę i umiejętności oraz będziesz uczestniczyć w certyfikowanych szkoleniach i wizytach studyjnych w firmach polskich i zagranicznych.

Po pozytywnym zaliczeniu wybranych przedmiotów będziesz mógł przystąpić do płatnej certyfikacji z wybranego obszaru. Dzięki współpracy z akredytowaną jednostką certyfikującą, z firmą TUVPOL, nasi studenci dostaną aż 50-70% zniżki na poniższe certyfikaty: Six Sigma Yellow Belt, Auditor wewnętrzny ISO 9001:2015, FMEA, Mapowanie strumienia wartości, Lider Lean Manufacturing, Standaryzacja pracy, DoE, QFD, SPC.
W sprawie kursów certyfikujących proszę kontaktować się z kierownikiem zespołu dydaktycznego kierunku - Radosławem Tkaczem (radoslaw.tkacz@wroclaw.merito.pl)

Masz możliwość nauki zagadnień związanych z Lean Management dzięki udziałowi w grach symulacyjnych tj.:
- Bateriada (pokazuje mechanizmy wdrożenia, a także realne problemy lean w organizacjach. Obejmuje proces produkcyjny wraz z obszarami wspierającymi tj. m.in. magazyn, logistyka, obsługa klienta, planowanie. Zmienność gry wymaga od Ciebie zaangażowania i poznawania narzędzi lean takich jak np. system kanban, balansowanie linii produkcyjnej oraz 5S poprzez odpowiednią organizację stanowiska pracy.)
- Koromo (Podczas rozgrywki, gracze mają rozwiązywać pojawiają się na ich drodze problemy oraz wyzwania, za pomocą stopniowego wprowadzana metod i narzędzi Lean Management takich jak: Just in Time, Standaryzacja, Kaizen, Kanban, Jidoka, Wizualizacja, 5S czy TPM.)
Podczas wizyt studyjnych odwiedzisz wiele przedsiębiorstw cenionych w regionie. W roku akademickim 2018/2019 we współpracy z firmą Materialise S.A. uruchomiliśmy pilotażowy program studiów, w ramach którego część zajęć prowadziliśmy w laboratoriach Centrum Kompetencji Technologii Druku 3D Materialise S.A.

Inżynierowie są poszukiwaną grupą zawodową, zatem studiując na kierunku inżynierskim, zwiększasz swoje szanse na znalezienie pracy po studiach bądź jeszcze w ich trakcie.

Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych laboratoriach i pracowniach komputerowych, jest również kontakt z praktyką, podczas wizyt studyjnych w wiodących dolnośląskich firmach. Studenci będą mogli skorzystać z 5 drukarek 3D, a na stanowisku 5S zasymulować rozwiązania możliwe do zastosowania w ich miejscach pracy. Studiowanie inżynierii zarządzania i uzyskanie dyplomu inżyniera otwiera wiele możliwości kariery. Warto wybrać ten zawód przyszłości.
Czego nauczysz się w trakcie studiów?




Zobacz specjalności na tym kierunku
Program studiów
Program studiów obejmuje m.in.:
- inżynierskie zarządzanie jakością,
- grafikę inżynierską Autocad,
- systemy bazodanowe.
Wykładowcy
Partnerzy kierunku
Czy wiesz, że?
Koło naukowe kierunku inżynierii zarządzania oraz wykładowcy i partnerzy Uniwersytetu WSB Merito organizują liczne warsztaty, szkolenia czy konferencje, dzięki którym możesz zdobyć nową wiedzę i umiejętności.
- Cykl webinarów z ekspertami "Forum INDUSTRY 4.0 W drodze do przyszłości" | 05.12.2020 - 30.01.2021 | Szczegóły
- Pilotażowy program studiów dualnych we współpracy z Materialise S.A. | Szczegóły
- Spotkanie Forum Przemysłu 4.0. „Druk 3D w fabryce przyszłości – jak przejść od prototypu do seryjnej produkcji?”. | 24.09.2019 | Szczegóły
- Dzień z inżynierią zarządzania | 17.04.2019 | Szczegóły

Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie
bud. A, p. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
E-mail: rekrutacja@wroclaw.merito.pl
Tel.:
+ 48 698 837 061
Infolinia: PL 71 758 22 30
- pn-pt: 08:00 - 16:00