Co zyskujesz, studiując informatykę w języku angielskim na Uniwersytecie WSB Merito?

NOWY forma studiów

Description in English [ENG]

 

Studia prowadzone w języku angielskim.

 

Na studiach stacjonarnych będziesz miał zajęcia w murach uczelni w wybrane dni od poniedziałku do piątku. Staramy się tak ułożyć plany, aby obowiązkowe zajęcia były tylko 3-4 dni w tygodniu. Część zajęć wykładowych oraz lektoratów może być realizowana z wykorzystaniem MS Teams.

Zajęcia planowane są w taki sposób, aby nie tworzyć długich okienek. 

sposób realizacji tradycyjny nowy

Studia na tym kierunku będziesz realizować w sposób tradycyjny - zajęcia na studiach tradycyjnych zrealizujesz spotykając się z wykładowcami i pozostałymi studentami z grupy w salach w murach uczelni.

Zajęcia w specjalistycznych laboratoriach

 

Większość zajęć odbywa się w specjalistycznych laboratoriach, w których nauczysz się m.in. programować oraz obsługiwać sieci komputerowe i serwerowe systemy operacyjne. A to wszystko w języku angielskim.

Networking z ekspertami

 

Spotkasz doświadczonych praktyków, którzy od lat zajmują się budową i programowaniem systemów komputerowych. Dzięki temu oprócz wiedzy i umiejętności, związanych z rozwojem oprogramowania, poznasz także dobrze słownictwo branżowe i nauczysz się swobodnej komunikacji w międzynarodowej branży IT.

Mężczyzna komputer słuchawki

Bezpłatny pakiet Microsoft 365 

Będąc naszym studentem dostaniesz nieograniczony dostęp do pakietu Microsoft 365 i będziesz mógł korzystać z niego przez całe studia. W ramach pakietu zyskasz:

  • Najnowsze wersje aplikacji: Word, Excel, PowerPoint, Teams (wykorzystywany m.in. na zajęciach online i hybrydowych), OneNote, Outlook, Skype dla firm, Publisher oraz Access.
  • Możliwość instalacji pakietu Office na aż 5 urządzeniach.
  • 1 TB osobistego miejsca na wirtualnym dysku OneDrive.

Do wyboru specjalności w języku polskim i angielskim

 

Sprawdź również specjalności prowadzonych w języku polskim na kierunku informatyka. W ofercie znajdziesz zarówno studia licencjackie, jak i inżynierskie, prowadzone w sposób hybrydowy lub tradycyjny.

 

INFORMATYKA

Kluczowe cechy kierunku:

studia w języku angielskim
Microsoft
specjalistyczne oprogramowanie
Laptop
nowoczesne laboratoria komputerowe Apple iMAC
Organizacja
zajęcia z ekspertami z branży IT i nowoczesnych technologii

Branża IT rozrasta się w błyskawicznym tempie. Ze względu na rozwój technologii mobilnych, usług świadczonych za pośrednictwem sieci oraz ekspansję międzynarodowych korporacji specjaliści IT znajdują zatrudnienie na całym świecie. W samym Wrocławiu istnieje kilkaset firm lokalnych i wiele centrów wsparcia IT, zatrudniających ponad 1200 informatyków. Jako menedżer kierunku doskonale wiem, jakie umiejętności są potrzebne w tej branży i jakich specjalistów cenią pracodawcy. Sam prowadzę z sukcesem działalność gospodarczą. Mam też wieloletnie doświadczenie jako konsultant wdrożeń i wsparcia rozwiązań informatycznych w firmach oraz trener programów SAP i Comarch XL, a także jako konsultant systemów SAP ERP i SAP S/4 HANA. Dzięki temu, że dobrze znam sektor IT, mogę z naszymi partnerami – czyli liderami na tym rynku produktów i usług – współtworzyć nowoczesny program zajęć.Często to właśnie pracownicy firm IT prowadzą zajęcia i uczą, jak przekładać teorię na praktykę. Taka współpraca umożliwia też naszym studentom zdobycie certyfikatów cenionych w branży IT oraz naukę w nowoczesnych laboratoriach.

Sebastian Sobczyk

Menedżer kierunku informatyka | Konsultant SAP

opinia_absolwenta_informatyka_maximilian

Jestem absolwentem informatyki w WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito). Wcześniej ukończyłem kierunek filologia polska. W tamtym okresie zrobiłem kurs programowania i odbyłem praktyki, po których dostałem pierwszą pracę w korporacji, ostatnio zwieńczoną awansem na stanowisko programistyczne. Te wydarzenia zmotywowały mnie do dalszego rozwoju w WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito). Łączyłem studia z pracą na pełny etat i treningami brazylijskiego jujitsu. Dzięki dobrej organizacji zajęć miałem jeszcze czas wolny na dodatkowe zainteresowania i kursy, na których podnosiłem swoje programistyczne kompetencje.

Maximilian Kryk

Absolwent WSB (obecnie Uniwersytetu WSB Merito)

opinia student informatyka

Dużo osób polecało mi tę uczelnię. Przyznaję, że początkowo był to mój drugi wybór, ale z racji tego, że jestem dosyć aktywny poza studiami to uznałem, że wybór tej szkoły i tego kierunku będzie idealny. WSB to uczelnia dla studentów, jest bardziej nastawiona na potrzeby studenta. Wiedziałem, że będę mógł się rozwijać w tym, co chcę robić zawodowo i w tym, co robię poza samymi studiami. Studiując w WSB nie raz przekonałem się o tym, że wykładowcy podchodzą do nas pro-studencko. Zawsze można było się dogadać i poprosić np. o przesunięcie terminu oddania projektu. Na jednym z zajęć na zaliczenie przygotowywaliśmy projekt, etap po etapie realizowaliśmy go na każdych zajęciach. To było super, bo poznaliśmy cały proces i widzieliśmy, jak to powstaje od początku do końca, jaką ewolucję przechodzi. To mnie wciągnęło.

Jakub Bujak

Student Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Dowiesz się, jak tworzyć grafiki do gier komputerowych.
Nauczysz się języka angielskiego i słownictwa branżowego.
Grupa bar sok komputer
Zdobędziesz umiejętności programistyczne w języku Java oraz Python.
Komputer grupa technologia2
Zdobędziesz wiedzę związaną z budową systemów rozproszonych.
Nauczysz się programowania aplikacji, programowania obiektowego oraz programowania urządzeń Internetu Rzeczy iOT.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Software Development
Stacjonarne Tradycyjne Studia inżynierskie Angielski
od 790 zł 857 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 790 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.:

  • programowanie aplikacji mobilnych i internetowych,
  • podstawy administracji systemami Linux,
  • wprowadzenie do technologii: VR/AR/MR.
Zobacz program studiów

Wykładowcy

WSB Wrocław, wykładowca, stojąca kobieta w koszuli.
mgr inż. Klaudia Lubicka

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej. Studia „Android i iOS – aplikacje mobilne” pozwoliły na zgłębienie tajników jej ulubionych języków programowania – Swift'a oraz Javy. Doświadczenie zdobyła w amerykańskich korporacjach. Zawodowo - z sukcesem i...

dr inż. Tatsiana Viarbitskaya

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Kierowała zespołem Test i SW Architektów w dziale SmartRadio Nokia. Autor i prelegent artykułów dotyczących cyfrowego przetwarzaniu sygnałów również na międzynarodowych konferencjach.

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Admission Office for Foreigners and the English Language Studies

bud. A, pok. 102
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
  • so: 09:00 - 13:00
Pobierz stronę do PDF