Czego nauczysz się, wybierając tę specjalność?

 • Nauczysz się tłumaczyć teksty pisane i mówione - zarówno z języka ojczystego na obcy, jak i z obcych na ojczysty.
 • Będziesz umiał efektywnie i skutecznie używać języka obcego w biznesie.
 • Dowiesz się, jak stosować zasady komunikacji językowej i międzykulturowej w przedsiębiorstwach.
 • Nauczysz się wykorzystywać język obcy w mediach, w tym w mediach społecznościowych.
 • Opanujesz sztukę prowadzenia prezentacji, spotkań firmowych i zebrań w języku obcym.
 • Będziesz wiedział, jak korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii informatycznych w komunikacji językowej.

Praca dla Ciebie:

 • copywriter IT,
 • pracownik korporacji międzynarodowej,
 • Product Manager w branży IT,
 • pracownik środków masowego przekazu.
opinia studenta filologia angielska

Pasjonuję się psychologią, językami obcymi oraz bardzo lubię współpracować z innymi ludźmi. Będąc na 2 roku studiów podjęłam decyzję o założeniu własnej działalności - szkoły języków obcych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki temu, że uczelnia dała mi bardzo dużo możliwości, mogłam spełnić swoje marzenia. Myślę, że jestem dobrym przykładem na to, że uczelnia może dać Wam dużo wiedzy i bardzo zmienić Waszą przyszłość zawodową. 

Magdalena Kostecka

Studentka Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Na tej specjalności możesz zrealizować wybraną specjalizację:

 • amerykanistyka (niestacjonarna hybrydowa)
 • język angielski w środowisku biznesowym (stacjonarna tradycyjna, niestacjonarna tradycyjna, niestacjonarna hybrydowa)
 • tłumaczenia w języku angielskim (stacjonarna tradycyjna, niestacjonarna tradycyjna, niestacjonarna hybrydowa)
ang
 • Na specjalizacji amerykanistyka poznasz specyficzne cechy amerykańskiego akcentu, słownictwa i zwrotów. Będziesz analizować kluczowe dzieła filmowe i literackie  w odniesieniu do roli kina amerykańskiego w kształtowaniu kultury i społeczeństwa USA. Będziesz analizować kontekst historyczny, który kształtuje współczesne Stany Zjednoczone. Specjalizacja amerykanistyka umożliwi Ci pogłębione zrozumienie kultury, historii i języka Ameryki, przygotowując Cię do analizy i interpretacji zjawisk zachodzących w Stanach Zjednoczonych oraz ich wpływu na światową scenę kulturalną i społeczną.
 • Specjalizacja język angielski w środowisku biznesowym umożliwi Ci połączenie swoich umiejętności językowych z wiedzą o funkcjonowaniu świata biznesu, co staje się atutem na rynku pracy. Angielski w środowisku biznesowym umożliwi Ci pracę w międzynarodowym zespole dzięki znajomości środowiska biznesowego i najczęściej używanego języka świata. Dzięki takim przedmiotom jak negocjacje, bankowość i finanse czy zarządzanie odnajdziesz się w każdej zawodowej sytuacji.Poznanie słownictwa i zasad marketingu pozwoli na zdobycie atrakcyjnej pracy.
zdjęcie sala kobieta dziewczyna
 • Specjalizacja tłumaczenia w języku angielskim pomoże Ci zdobyć umiejętności tłumaczeniowych, zwłaszcza w kontekście biznesowym, otwiera drzwi do wielu możliwości zawodowych, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, czy międzynarodowym. Zajęcia prowadzą czynni tłumacze, dzieląc się swoją wiedzą i bezcennym doświadczeniem. Nie zaskoczy Cię oprogramowanie do tłumaczeń wykorzystywane przez firmy gdyż posiadamy oprogramowanie Trados, często używane przez biura tłumaczeniowe, ale wykorzystujemy też inne, bezpłatne narzędzia CAT, w ten sposób pokażemy Ci jak  korzystać z dostępnych narzędzi.
 • Dostęp do kabin do tłumaczeń symultanicznych oraz zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków zapewni Ci realne, praktyczne doświadczenie w pracy nad różnorodnymi tekstami i materiałami, co jest bezcenne podczas nauki i w pracy
laboratorium rfid
 • Po zapisie na tę specjalność poprosimy Cię o wypełnienie testu poziomującego z języka angielskiego. Nie martw się wynikami - nie mają wpływu na decyzję o przyjęciu. Dzięki testowi dopasujemy Cię do grupy zajęciowej z odpowiednim poziomem języka angielskiego dostosowanym do Twoich kompetencji językowych, zarówno od podstaw jak i zaawansowanym.
 • Będziesz miał możliwość nauki drugiego języka obcego: niemieckiego lub hiszpańskiego (na studiach stacjonarnych w formie lektoratów, na studiach niestacjonarnych na platformie online).

Studia licencjackie po 40-tce? Czemu nie! Witold, student filologii angielskiej, podzielił się z nami swoją historią i opowiedział jak studia wpływają na rozwój jego ścieżki zawodowej i dlaczego zdecydował się właśnie na ten kierunek.

 

Czy wiesz, że Uniwersytetom WSB Merito zaufało już ponad 550 000 studentów? Ty też możesz!

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

Do 31 lipca
czesne już od
466 zł
399zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz:

 • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która na studiach I stopnia rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.
 • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.

 

Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 399 zł

 

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.:

 • przedmioty praktycznej nauki języka,
 • przedmioty kierunkowe, czyli kulturę i historię kraju,
 • przedmioty specjalizacji zawodowej.
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Grzegorz Piątkowski
Paulina Piątkowska
dr Dawid Czech
dr Patrycja Karpińska
Grzegorz Piątkowski

Tłumacz ustny i pisemny języka angielskiego, działający na rynku od 2007 roku i prowadzący własną działalność gospodarczą od 2013 r. Z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito) związany od 2020 r., wcześniej od 2013 r. z Wyższą Szkołą...

Paulina Piątkowska

Tłumaczka ustna i pisemna języka angielskiego, działająca na rynku i prowadząca własną działalność gospodarczą od 2011 r. Prowadzi zajęcia z tłumaczeń medycznych pisemnych i ustnych na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu i na Studiach Podyplomowych Angielskiego Języka...

dr Dawid Czech

Doktor nauk humanistycznych z dziedziny językoznawstwa, filolog, tłumacz języka angielskiego i niemieckiego. Wykładowca na specjalności filologia angielska, gdzie prowadzi zajęcia z teorii i praktyki przekładu oraz semantyki kognitywnej. Poza pracą dydaktyczną w WSB realizuje się...

dr Patrycja Karpińska

Filolog, tłumacz języka angielskiego specjalizujący się w tłumaczeniach naukowych, zwłaszcza z zakresu pedagogiki, socjologii i językoznawstwa. Współwłaścicielka biura tłumaczeń, wykładowca akademicki. Kierownik Zespołu Dydaktycznego Filologii Angielskiej na Uniwersytecie WSB...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
 • so: 09:00 - 13:00
Pobierz stronę do PDF dziedzicz z produktu