Opis kierunku

Zajęcia realizowane w formie tradycyjnej w salach wykładowych.

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

tradycyjny

Początek 2022 roku to  szereg istotnych dla funkcjonowania przedsiębiorstw zmian prawnych. Wśród nich najważniejsze dotyczące sposobów rozliczania wynagrodzeń.


Dlatego tworzenie i realizacja polityki personalnej w każdej organizacji oparta jest o wiedzę i umiejętności osób bezpośrednio zaangażowanych w procesy kadrowe, mianowicie specjalistów ds. kadr i płac. Przedsiębiorstwo tworzą ludzie i relacje jakie między nimi panują. Pracodawcy wiedzą jak ważne w tym procesie jest bezpieczeństwo związane z prawidłowym prowadzeniem spraw pracowniczych, przygotowywaniem list płac oraz egzekwowaniem praw i obowiązków wynikających np. z Kodeksu Pracy- zwłaszcza w obliczu zmian przepisów.  Zaufanie pracodawców jest wypadkową kwalifikacji jakimi legitymują się osoby pracujące w zespołach kadrowo-płacowych.

Studia podyplomowe „Kadry i płace” są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy i doskonale przygotowują do pracy na samodzielnych stanowiskach w działach kadrowo-płacowych.


Na czym polega ich wyjątkowość? Treści programowe realizowane podczas zajęć oparte są o pogłębioną wiedzę praktyczną. Omawiana tematyka jest zawsze zgodna z obowiązującym stanem prawnym oraz przygotowuje słuchaczy do prognozowanych zmian komunikowanych przez ustawodawcę.

Patrycja Szałapska

Nasi wykładowcy to doświadczeni praktycy, dlatego zajęcia przepełnione są, obok części teoretycznej, dużą dawką przykładów, ćwiczeń, case study - obrazujących dynamikę zmieniających się procesów kadrowych. Jesteśmy otwarci na kontakt również pomiędzy zjazdami, często wspierając w rozwiązaniu indywidualnych problemów zawodowych słuchacza.


Dodatkowo nasi słuchacze zostają wyposażeni w wiedzę z zakresu HR, w tym planowania procesów rekrutacji i selekcji potencjalnych pracowników.
 

Zobacz video z opiekunem kierunku Panią Katarzyną Machałowską.

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. 

 

Zostaw kontakt

kontakt

Co zyskujesz?

 • niezbędną wiedzę z zakresu kadr i płac umożliwiającą doskonalenie umiejętności pożądanych na rynku pracy,
 • pewność, że zmiana przepisów Cię nie zaskoczy,
 • znajomość narzędzi informatycznych wykorzystywanych w codziennej pracy zespołów kadrowo-płacowych,
 • kontakt z praktykami i ekspertami w dziedzinie prawa pracy otwartymi na Twoje pytania i potrzeby.

Dla kogo?

Studia kierowane są przede wszystkim dla tych, którzy chcą pozyskać oraz podnieść swoje kwalifikacje kadrowo - płacowe oraz osób, które wiążą swój rozwój zawodowy z rolą specjalisty ds. zasobów ludzkich, bądź prowadzą swoje firmy i samodzielnie prowadzą rozliczenia z pracownikami.

Korzyści?

 • Zajęcia prowadzone przez wykładowców-praktyków, ekspertów, którzy chętnie dzielą się wiedzą i – co najważniejsze – potrafią to robić.
 • Po ukończeniu studiów otrzymasz świadectwa w języku polskim i angielskim
 • Dostęp do Microsoft 365 - uczestnicy studiów podyplomowych otrzymują roczną licencję A1 i dostęp do narzędzi, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym
 • Dogodne terminy i czas zjazdów (średnio raz w miesiącu (sobota i niedziela), 8 godzin dydaktycznych dziennie) oraz możliwość wyboru odpowiedniego, ratalnego systemu płatności.

 

Kania

Zajęcia umożliwiają zapoznanie się praktycznymi aspektami stosowania prawa pracy. Kierunek jest szczególnie dedykowany osobom, które chciałby pracować w działach HR albo poszerzyć swoją wiedzę w tym obszarze.
 

Agnieszka Kania

wykładowca studiów podyplomowych

Bartek Tomczuk

Na co dzień pracuję w zupełnie innej branży, niż od dawna chciałem pracować. Bardzo zależało mi na zdobyciu wiedzy przede wszystkim praktycznej, takiej, która przyda się w codziennej pracy. Studia podyplomowe w WSB Merito były strzałem w dziesiątkę! Pozwoliły mi osiągnąć sukces nie tylko zawodowy, ale również bardzo dużą satysfakcję ze zdobycia cennej wiedzy, przekazywanej przez praktyków - przez co zajęcia były zarówno interesujące, prowadzone z pasją i zaangażowaniem, jak i ogromną pigułką wiedzy dla każdego uczestnika.

Bartek Tomczuk

absolwent studiów podyplomowych

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 26 czerwca
czesne już od
230 zł
184 zł
miesięcznie

Zapisując się do 26 czerwca, zyskujesz 1200 zł, dzięki: 

 • 800 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej 1400  zł: 

 • 1000 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 184 zł

 

Program studiów

Program studiów na kierunku kadry i płace:

 

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Katarzyna Machałowska1
Kania
Dąbrowska
Katarzyna Machałowska

Opiekun merytoryczny kierunku Kadry i płace.

Doświadczony trener wykorzystująca znajomość nowoczesnych technik uczenia się do skutecznego podnoszenia wiedzy, kompetencji i umiejętności uczestników szkoleń (wykorzystywanie form warsztatowych, modeli multimedialnych, case study, gier...

Agnieszka Kania

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie od 2001 roku, posiada tytuł Legal MBA.  Były Koordynator Radców Prawnych w Departamencie Informacji Finansowej Ministerstwa Finansów. Wielokrotnie brała udział w pracach Rady Europy m.in. była przewodniczącą delegacji...

Barbara Dąbrowska

Doświadczony Dyrektor Finansowy, Główna Księgowa i  Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi obecnie zajmująca się doradztwem z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Finansów i Księgowości.
Autorka artykułów z zakresu prawa pracy, księgowości, podatku dochodowego od osób...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Pobierz bilet w systemie kolejkowym https://bezkolejki.eu/merito-warszawa

Pokój 002 i 003
Łabiszyńska 25
03-204 Warszawa

Godziny otwarcia:
 • pn-cz: 08:00 - 16:00
 • pt: 08:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF