Co zyskujesz, studiując informatykę w WSB Merito?

forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy, średnio co drugi weekend.

online lub trad

Studia na tym kierunku zrealizujesz w sposób hybrydowy:

 • wykłady realizowane są zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams, 
 • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty odbywają się w salach wykładowych.

 

 

komputer 1

Kierunek studiów Informatyka (studia licencjackie) został stworzony w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy. Po tym kierunku zostaniesz specjalistą, który potrafi wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę i umiejętności oraz potrafi twórczo rozwiązywać problemy i kreować rzeczywistość.

Studia licencjackie na kierunku Informatyka trwają 6 semestrów, w trakcie których zdobędziesz min:

 •  umiejętności miękkie - korzystanie z oprogramowania a nie jego tworzenie,
 •  umiejętności istotne we współczesnym środowisku pracy, powiązanych z kompetencjami przyszłości.

Kierunek Informatyka na Uniwersytecie WSB Merio Warszawa, możesz studiować również na studiach I stopnia inżynierskich.

informatyka

W trakcie studiów nauczysz się najczęściej wykorzystywanych języków programowania (np. Python i Java) oraz systemów baz danych, co jest cenione na rynku pracy. Korzystając z nowoczesnych laboratoriów komputerowych, zdobędziesz umiejętności w projektowaniu systemów komputerowych, diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów oraz tworzeniu aplikacji webowych i administrowaniu nimi. Będziesz także pracować nad rozwojem oprogramowania indywidualnie i w zespołach developerskich, przygotowywać nowe aplikacje na różne platformy i dostosowywać się do oczekiwań klientów.

Zdobędziesz również umiejętności w obsłudze narzędzi informatycznych, takich jak buildery języków programowania, oprogramowanie graficzne czy systemy zarządzania treścią i danymi.

Zajęcia prowadzone przez praktyków to kluczowy element naszego programu. Wykładowcy są ekspertami z branży IT, którzy współpracują z renomowanymi firmami. Ich doświadczenie pozwoli Ci pogłębić umiejętności i zdobyć aktualną wiedzę na temat narzędzi i programów używanych w praktyce. To nie tylko teoria, ale praktyczne przygotowanie do pracy w dynamicznym świecie technologii.
Partnerstwo z Microsoftem daje możliwość rozwijania się dzięki platformom Dreamspark i Azure, co może dać przewagę na rynku pracy.

komputer

Wizyty studyjne są integralną częścią naszego praktycznego programu edukacyjnego. Podczas wizyty studyjnej masz niepowtarzalną okazję do poznania organizacji, wzbogacenia swojej teoretycznej wiedzy zdobytej na zajęciach o praktyczne doświadczenia. Dodatkowo, możesz nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm partnerskich, korzystać z ich eksperckiej wiedzy oraz doświadczenia.
 

Zobacz więcej
 

 

stud

Nasza oferta odpowiada na wyzwania współczesnego rynku pracy, rozwijając kluczowe kompetencje przyszłości. W ramach zajęć nauczysz się praktycznych umiejętności, takich jak praca w zespole, planowanie kariery zawodowej oraz rozwiązywanie problemów interdyscyplinarnych. Będziesz miał możliwość zdobycia praktycznej wiedzy branżowej poprzez udział w projektach semestralnych i międzykierunkowych.

stud

W czasie zajęć będziesz korzystać z pracowni komputerowych i wirtualnych laboratoriów wyposażonych zarówno w aktualne oprogramowanie graficzne (Adobe) czy wyznaczające współczesne standardy obróbki video (DaVinci Resolve), jak i do projektowania aplikacji w najpopularniejszych obecnie na rynku językach programowania.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito, masz dostęp do wsparcia Biura Karier i Praktyk, które pomoże Ci w tworzeniu CV oraz przygotowaniach do rozmów kwalifikacyjnych. Dodatkowo, uczestnicząc w bezpłatnych warsztatach, rozwijasz umiejętności interpersonalne, co ułatwi Ci start na rynku pracy.
Otrzymasz także dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy. To miejsce, gdzie pracodawcy szybko dodają oferty pracy i kontaktują się ze studentami. Ponadto, weźmiesz udział w targach pracy WSB Merito JobPoint, gdzie zapoznasz się z ofertą staży, praktyk i pracy w renomowanych firmach polskich i zagranicznych, będących naszymi partnerami biznesowymi.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Jeśli pasjonuje Cię technologia, rozwiązywanie problemów informatycznych i projektowanie użytecznych aplikacji, kierunek Informatyka jest dla Ciebie doskonałym wyborem. Studia te umożliwią Ci zgłębianie tajników programowania, projektowania oprogramowania. To nie tylko nauka, to również pasja i niekończące się możliwości rozwoju w dynamicznym świecie technologii.

 
 

Cechy kierunku:

nowoczesny i aktualny program nauczania
studiujesz na kierunku globalnych możliwości
zajęcia z ekspertami
Tryby
zawód pożądany na rynku pracy
Książka
renomowane firmy partnerami biznesowymi kierunku

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 31 lipca
czesne już od
400 zł
333 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz:

 • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która na studiach I stopnia rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.
 • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

 

 • Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną ratę czesnego.
 • Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 333 zł

Igor Protasowicki_

Jako absolwent informatyki będziesz umiał projektować, programować i wdrażać systemy informatyczne. Będziesz potrafił pracować nad ich rozwojem zarówno w postaci indywidualnych projektów, jak i realizacji zadań w ramach zespołów deweloperskich. Nabędziesz umiejętności posługiwania się współczesnymi narzędziami
programistycznymi w celu przygotowywania aplikacji na najpopularniejsze obecnie platformy.

dr inż. Igor Protasowicki

menedżer kierunku informatyka

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Projektować systemy komputerowe, a także samodzielnie diagnozować i rozwiązywać potencjalne problemy.
Pracować nad rozwojem oprogramowania zarówno w postaci indywidualnych projektów jak również realizacji zadań w ramach zespołów developerskich.
Tworzyć serwisy WWW i nimi administrować.
Posługiwać się narzędziami programistycznymi w celu przygotowywania nowych aplikacji na najpopularniejsze współcześnie platformy.
Korzystać z dostępnych rozwiązań branży IT w celu optymalnego spełnienia oczekiwań odbiorców i klientów.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
E-zdrowie - systemy komputerowe w ochronie zdrowia
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 598 zł 665 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 598 zł
Grafika komputerowa
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 598 zł 665 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 598 zł
Nowoczesne technologie w środowisku e-sport
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 598 zł 665 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 598 zł
Projektowanie doświadczeń użytkownika (UX)
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 598 zł 665 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 598 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Igor Protasowicki
Mariusz Popieluch
Wojciech Sieczkowski
Przemysław Frycz
Rafał Pierzchlewicz
Małgorzata Wójcik
dr Artur Fiks
Mirosław Gumularz
Dorota Narojczyk
Jakub Putz
dr inż. Igor Protasowicki

W 2006 roku uzyskał dyplom magistra stosunków międzynarodowych (specjalność integracja europejska) w Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Inżynier informatyki. Tytuł naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie uzyskał w 2013...

dr Mariusz Popieluch

2012 University of Queensland | Bachelor of Arts with Honours in Philosophy
Licencjat z filozofii z rozbudowanym programem matematyki (major in philosophy with minor in mathematics), rozszerzony o rok studiów podyplomowych (honours) z filozofii skupionych na badaniach wybranego tematu z...

dr Wojciech Sieczkowski

W 2007 r. ukończył studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Kard St Wyszynskiego (UKSW), a w 2010 r. uzyskał dyplom z Business Studies (DBS) na University College Dublin (UCD) w Irlandii. Studia doktoranckie w Katedrze Ubezpieczeń Społecznych Szkoły Głównej Handlowej w...

dr Przemysław Frycz

Absolwent fizyki teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Po zrobieniu doktoratu w IPJ Przemek wyjechał do Kanady, gdzie przez siedem lat zajmował się modelowaniem komputerowym zórz polarnych i wykładał na University of Alberta, a przez następne trzy lata wdrażał metodyki obiektowe i...

Rafał Pierzchlewicz

Praktyk biznesu w obszarach finansów, operacji i sprzedaży z międzynarodowym doświadczeniem na stanowiskach zarządczych, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz pierwszego rocznika Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od wielu lat doświadczeniem swoim wspiera rodzime...

Małgorzata Wójcik

Skuteczny, ceniony menedżer, praktyk biznesu, doświadczona konsultantka i trenerka, z ponad 25-letnią praktyką zawodową. Pasjonatka strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim, z nieustająco uzupełnianą wiedzą i praktyką w zarządzaniu każdym aspektem cyklu życia pracownika w...

dr Artur Fiks

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia. Absolwent Almamer Szkoły Wyższej w Warszawie. W 2010 roku obronił rozprawę doktorską pt. „Ocena pozycji konkurencyjnej spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w latach 2000-2007” w Instytucie Finansów w...

dr Mirosław Gumularz

Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez The Catholic University of America, Columbus School of Law.

 

Ukończył także studia podyplomowe „Prawo Dowodowe” na Wydziale Prawa i Administracji UJ...

Dorota Narojczyk

Jest absolwentką Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła matematykę o specjalizacjach matematyka stosowana i matematyka finansowa. Jest wieloletnim pracownikiem Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej i WSB Merito w Warszawie, na których wykłada przedmioty takie jak...

Jakub Putz

Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa.

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów inżynierskich na kierunku Informatyka możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Godziny otwarcia:
 • pn: 11:00 - 18:00
 • wt-pt: 08:00 - 16:00
 • so: 09:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF