Łączymy teorię z praktyką

Wizyty studyjne są integralną częścią naszego programu edukacyjnego. Polegają one na odwiedzaniu przez studentów firm lub instytucji, które współpracują z Uniwersytetem WSB Merito w Warszawie.

 

Podczas wizyty studyjnej masz niepowtarzalną okazję do poznania organizacji, wzbogacenia swojej teoretycznej wiedzy zdobytej na zajęciach o praktyczne doświadczenia. Dodatkowo, możesz nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm partnerskich, korzystać z ich eksperckiej wiedzy oraz doświadczenia, a także uczestniczyć w dyskusjach nad case studies. Udział w wizycie studyjnej może również stanowić doskonałą okazję dla Ciebie do nawiązania biznesowych relacji z potencjalnym pracodawcą.

 

Studenci Uniwersytetu WSB Merito Warszawa mieli okazję uczestniczyć w wizytach studyjnych w następujących miejscach: Citibank Europe plc, Point of View, IT Integro, Grant Thornton, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, DHL Global Forwarding

Wizyta studyjna w DHL Global Forwarding

Studenci kierunku logistyka uczestniczyli w wizycie studyjnej w firmie DHL Global Forwarding, będącej partnerem Uniwersytetu WSB Merito w Warszawie. Podczas spotkania Pan Marcin Krejcza, Dyrektor Obsługi Klienta w Polsce, dzieląc się swoją wiedzą, przedstawił zarys trzech głównych rodzajów transportu, którymi zajmuje się DHL Global Forwarding – transportem morskim, lotniczym oraz kolejowym.
Dodatkowo, podczas spotkania Pani Anna Glib przedstawiła obszar rekrutacji, ze szczególnym uwzględnieniem roli spedytora. Podzieliła się swoim doświadczeniem w pozyskiwaniu i zarządzaniu talentami w dynamicznym środowisku logistycznym.

Wizyta studyjna UWSB Merito
Wizyta studyjna UWSB Merito
Wizyta studyjna UWSB Merito
Wizyta studyjna UWSB Merito

Jak wizytę studyjną oceniają sami studenci?

💬Podczas wizyty studyjnej w firmie DHL zaintrygowała mnie rola spedytora morskiego i lotniczego. Mimo braku wcześniejszego zainteresowania, pasjonująca prezentacja i spotkanie z ekspertami  zmieniły moje spojrzenie. Teraz widzę fascynujące wyzwania w tym obszarze.
Magdalena, studentka kierunku logistyka.

 

💬Wrażenia z wizyty są bardzo pozytywne, sam wykład dotyczący transportu morskiego jak i lotniczego był bardzo ciekawy pod względem merytorycznym mam tu na myśli zrozumienie działania firmy jak i całego procesu. Warto również zauważyć, że atmosfera podczas całej wizyty była bardzo przyjazna, a pracownicy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą.
Michał, student kierunku logistyka. 

Wizyta studyjna w Grant Thornton

Podczas wizyty studyjnej w firmie Grant Thornton Poland, studenci z kierunku finanse i rachunkowość mieli okazję dowiedzieć się o pracy audytora od przedstawicieli firmy, w tym senior menedżerów w departamencie audytu, biegłych rewidentów: Magdaleny Lichockiej-Rak, Michała Walaszka oraz Mateusza Zagórskiego. Z ogromną pasją i profesjonalizmem przedstawili oni nie tylko tajniki audytu, ale również jego praktyczne zastosowanie. Podczas części praktycznej spotkania studenci wcielili się w rolę audytorów, podejmując się zadania identyfikacji i oszacowania ryzyka w sprawozdaniu finansowym. To ćwiczenie pokazało, że audyt to nie tylko cyfry, ale także kompleksowa wiedza i umiejętność szczegółowej analizy zebranych materiałów.
 

Dodatkowo, Pani Weronika Szymanowska, specjalistka ds. potencjału ludzkiego, oraz Weronika Majtler, młodsza specjalistka ds. potencjału ludzkiego, opowiedziały o możliwościach rozwoju w firmie Grant Thornton Poland oraz zaprosiły naszych studentów do aplikowania na staż oraz udziału w konkursie The Auditors!

wizyta studyjna
Wizyta studyjna UWSB Merito Warszawa
Wizyta studyjna UWSB Merito Warszawa
Wizyta studyjna UWSB Merito Warszawa

Jak wizytę studyjną oceniają sami studenci?

💬Na szczęście nie był to trzygodzinny nudny wykład tylko ciekawe spotkanie z prawdziwymi audytorami, na którym poznaliśmy bliżej ich pracę oraz mogliśmy "zabawić" się w audytora podczas ćwiczenia.

Janek, student III semestru studiów I stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość.

 

💬Wizyta studyjna była super doświadczeniem. Dzięki niej naprawdę zainteresowałem się pracą w audytach.
Kuba, student III semestru studiów I stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość.

Wizyta studyjna w Point of View

Studenci kierunku logistyka mogli poznać pracę magazynową oraz procesy magazynowe podczas wizyty studyjnej w firmie Point of View lidera na rynku usług logistycznych.  Point of View zajmuje się szeroko rozumianą gospodarką magazynową, wynajmem nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych w centralnej Polsce.

wizytya studyjna
Wizyta studyjna
Wizyta studyjna
Wizyta studyjna

Wizyta studyjna w LINKTIS

Studenci logistyki wraz z opiekunem kierunku Panią Urszulą Szpak, odwiedzili firmę LINKTIS, gdzie mieli okazję poznać działalność w transporcie drogowym, lotniczym, kolejowym i morskim. Przedstawiciele firmy dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem i know-how, prezentując obszary spedycji krajowej i międzynarodowej oraz transportu lotniczego, kolejowego i morskiego. Takie spotkania to cenne doświadczenie dla przyszłych logistyków, którzy mogli zapoznać się z praktycznymi aspektami branży.

Wizyta studyjna
Wizyta studyjna
Wizyta studyjna
wizyty studyjne

Jak wizytę studyjną oceniają sami studenci?

💬 Dzięki p. Urszuli Szpak, naszemu opiekunowi kierunku, miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z potencjalnym pracodawcą - firmie LINKTIS. To była dla mnie praktyczna i niesamowita lekcja logistyki. Poznałam doświadczonych, a zarazem sympatycznych ludzi i ich wypracowane metody pracy w roli spedytora czy dyspozytora. Teraz już wiem czego mogę się spodziewać w tej branży. Dzięki takim spotkaniom łatwiej będzie mi wybrać specjalność na studiach, a także temat pracy dyplomowej.

Izabela, studentka IV semestru na kierunku inżynier logistyk.