Co zyskujesz, studiując informatykę w WSB Merito?

Forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy.

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób hybrydowy:

  • wykłady realizowane będą zdalnie przy użyciu aplikacji MS Teams, 
  • ćwiczenia, konwersatoria i lektoraty będą odbywać się w salach Uniwersytetu.

Wykłady i ćwiczenia planowane będą w oddzielnych dniach, tak aby nie nakładały się na siebie. W każdym dniu zajęć masz albo tylko wykłady, albo tylko ćwiczenia.

Kierunek został stworzony w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy. Studia kończą się otrzymaniem dyplomu inżyniera. Po tym kierunku zostaniesz specjalistą, który potrafi wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę i umiejętności oraz potrafi twórczo rozwiązywać problemy i kreować rzeczywistość.

Wykładowcy to praktycy, którzy na co dzień pracują jako eksperci w branży IT, współpracujący z renomowanymi firmami informatycznymi to pod ich okiem pogłębisz swoje umiejętności i zdobędziesz aktualną wiedzę na temat narzędzi i programów.

Dzięki partnerstwu naszego uniwersytetu z firmą Microsoft będziesz miał możliwość pogłębiania wiedzy i doskonalenia umiejętności, wykorzystując w tym celu platformy Dreamspark i Azure, a zdobyte kompetencje z dziedziny IT mogą dać Ci przewagę na rynku pracy.
W ramach studiów poznasz najczęściej wykorzystywane w branży IT języki programowania (np. Python, Java, ABAP, R), platformy (np. Embedded, VR, Cognitive) czy systemy (SAP BASIS).

Inżynierowie są poszukiwaną grupą zawodową, a zatem studiując na kierunku inżynierskim, zwiększasz swoje szanse na znalezienie pracy zgodnej z Twoimi zainteresowaniami po studiach lub nawet w ich trakcie.

komputer

Na kierunku Informatyka możesz studiować również na poziomie studiów pierwszego stopnia (studia licencjackie). W ramach tego kierunku oferujemy specjalność

Nowoczesne technologie w środowisku e-sport
 

Dowiedź się więcej
 

Studia w języku angielskim

Kierunek Informatyka możesz również studiować w języku angielskim

 

Zobacz więcej

 

 

Zajęcia ogólnouczelniane

Zintegruj się i poznaj nas lepiej - w pierwszych dniach studiowania zapraszamy studentów do udziału w zajęciach Studiowanie w WSB Merito. Program ten zapewni Ci wdrożenie się w życie uniwersytetu, poznanie zasad studiowania, a przede wszystkim sprawi, że szybko poznasz grupę, w której będziesz studiować.

zajęcia kierunkowe

Zdobywaj umiejętności praktyczne podczas zajęć “projekt semestralny”, w trakcie których wraz z zespołem projektowym wspólnie rozwiążecie konkretne problemy zawodowe pod okiem prowadzącego – doświadczonego praktyka. Projekty realizowane są w oparciu o case’y zaczerpnięte z praktyki oraz we współpracy z firmami.

Zajęcia rozwijające uniwersalne

Rozwijaj uniwersalne kompetencje przyszłości w trakcie zajęć, podczas których kluczowe jest nastawienie na relacje, umiejętności organizacyjne, kompetencje twórcze, ciągłe uczenie się oraz etyczność działania. Zajęcia realizowane są w dwóch blokach: kompetencje przedsiębiorcze (biznesowe) i wyzwania przyszłości.

 

Zajęcia pozaprogramowe

Możesz rozwijać także unikalny zestaw kompetencji podczas zajęć pozaprogramowych indywidualizujących ścieżkę kształcenia. Otrzymasz m.in. dostęp do certyfikowanych warsztatów organizowanych przez BKiP i weźmiesz udział w innowacyjnych projektach społecznych organizowanych przez Uniwersytet wzbogacających Twoje portfolio.

Biuro karier strona maj 2023

Jako student WSB Merito możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Kierunek Informatyka kierowany jest do osób, które w przyszłości chcą pracować jako programiści, twórcy stron www, twórcy aplikacji, testerzy oprogramowania.

Cechy kierunku:

nowoczesny i aktualny program nauczania
3 specjalności do wyboru
studiujesz na kierunku globalnych możliwości
zajęcia z ekspertami
studia kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera
Igor Protasowicki_

Jako absolwent informatyki będziesz umiał projektować, programować i wdrażać systemy informatyczne. Będziesz potrafił pracować nad ich rozwojem zarówno w postaci indywidualnych projektów, jak i realizacji zadań w ramach zespołów deweloperskich. Nabędziesz umiejętności posługiwania się współczesnymi narzędziami
programistycznymi w celu przygotowywania aplikacji na najpopularniejsze obecnie platformy.

dr inż. Igor Protasowicki

Menedżer kierunku informatyka

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Projektować systemy komputerowe, a także samodzielnie diagnozować i rozwiązywać potencjalne problemy.
Pracować nad rozwojem oprogramowania zarówno w postaci indywidualnych projektów jak również realizacji zadań w ramach zespołów developerskich.
Tworzyć serwisy WWW i nimi administrować.
Posługiwać się narzędziami programistycznymi w celu przygotowywania nowych aplikacji na najpopularniejsze współcześnie platformy.
Korzystać z dostępnych rozwiązań branży IT w celu optymalnego spełnienia oczekiwań odbiorców i klientów.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Bezpieczeństwo systemów informatycznych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 648 zł 715 zł
Front-end developer
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 648 zł 715 zł
Inżynieria baz danych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 715 zł
Programowanie
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 648 zł 715 zł
Programowanie gier
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 715 zł
User Experience - projektowanie aplikacji
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 715 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Igor Protasowicki
dr inż. Igor Protasowicki

W 2006 roku uzyskał dyplom magistra stosunków międzynarodowych (specjalność integracja europejska) w Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Inżynier informatyki. Tytuł naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie uzyskał w 2013...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów inżynierskich na kierunku Informatyka możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

nie zapomnij pobrać biletu w systemie kolejkowym

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00 - 18:00
  • wt-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF