Co zyskujesz studiując psychologię na Uniwersytecie WSB Merito?

 

Wybierając studia jednolite magisterskie na kierunku Psychologia zdobędziesz wszechstronną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z obszaru nauk psychologicznych i nauk pokrewnych. 

 

 

Poznasz podstawy teoretyczne psychologii i zdobędziesz wiedzą umożliwiającą zrozumienie złożonych mechanizmów funkcjonowania i rozwoju człowieka.  Będziesz przygotowany do rozpoznawania zjawisk psychologicznych w różnych obszarach funkcjonowania życia ludzkiego.

Nauczysz się planować i przeprowadzać działania pomocowe oraz działania wspierające rozwój osobisty. Zdobędziesz szeroką wiedzę teoretyczną, pogłębioną w wybranych obszarach wraz z umiejętnościami jej wykorzystania w rozwiązywaniu złożonych problemów praktycznych z zakresu psychologii. 

To kierunek, który zbuduje w Tobie wrażliwość etyczną i odpowiedzialność w wykonywaniu zawodu zaufania publicznego, jakim jest zawód psychologa.

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Jako absolwent kierunku będziesz nowocześnie i rzetelnie wykształconym praktykiem z zakresu psychologii. Studiowanie psychologii o profilu praktycznym na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu umożliwi Ci podjęcie pracy w jednym z wielu obszarów psychologii stosowanej.
Będziesz przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w gabinetach psychologicznych, a także działalności konsultingowej dla przedsiębiorstw i instytucji.
Będziesz przygotowany do pracy w projektach profilaktycznych i psychoedukacyjnych, do pracy samodzielnej i zespołowej oraz do współpracy interdyscyplinarnej oraz do kierowania zespołami ludzkimi.
Będziesz potrafił skutecznie planować i konstruować własną ścieżkę zawodową, dostosowując się do realiów i rozumiejąc potrzebę ciągłego dokształcania zawodowego.
studenci
Będziesz wrażliwszy na problemy jednostki i zbiorowości oraz zjawiska społeczne.
online
Zdobędziesz kompetencje osobiste i postawy etyczne pozwalające na właściwe pełnienie zawodu zaufania publicznego.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Psychologia kliniczna
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 518 zł 585 zł
Psychologia komunikacji
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 518 zł 585 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje 10 semestrów nauki.

 

Student wybiera jedną z dwóch specjalności (Psychologia kliniczna lub Psychologia komunikacji) oraz ścieżkę fakultatywną, dającą możliwość uzyskania wiedzy i rozwinięcia umiejętności w wybranym obszarze, dopasowanym według własnego uznania do realizowanej już specjalności (do wyboru: Psychodietetyka, Mediacje i negocjacje, Psychologia zarządzania).

 

Dodatkowo student wybiera kilka wykładów i ćwiczeń z oferty stale aktualizowanego modułu umożliwiającego zapoznanie się z nowymi osiągnięciami i trendami w psychologii oraz poszerzanie horyzontów.

 

Zobacz szczegółowy program studiów na kierunku Psychologia (niestacjonarne).

Zobacz szczegółowy program studiów na kierunku Psychologia (stacjonarne).

 

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Springer
Karolina Oleksa
wykładowca
prof. nadzw. WSB dr hab Agnieszka Springer

W swoich zainteresowaniach badawczych i praktycznych łączy wiedzę psychologiczną z naukami o zarządzaniu. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, w szczególności w zakresie pomiaru kompetencji i postaw pracowników. Posiada doświadczenie praktyczne w...

dr Karolina Oleksa-Marewska

Doktor nauk o zarządzaniu, psycholog- ukończyła dwie specjalności magisterskie: psychologię kliniczną oraz psychologię pracy i organizacji. Absolwentka studiów licencjackich z zarządzania, specjalność International Business. Dyplomowany trener kompetencji miękkich, członek Polskiego...

dr Wojciech Laskowski

Wykładowca komunikacji i trener umiejętności miękkich. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, następnie kontynuował studia na filozofii. Doktorat obronił z językoznawstwa stosowanego. Od 10 lat prowadzi firmę doradczo-szkoleniową. Specjalizuje się w coachingu i...

Tomasz Kilarski

Magister psychologii, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Wykładowca (nauczyciel akademicki) na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu. Pracuje w podejściu poznawczo-behawioralnym. Ponadto terapię dostosowuje do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta korzystając z innych...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Dla kogo?

  • to kierunek dla osób, które chcą uzyskać dyplom magistra psychologii, łącząc rzetelne wykształcenie teoretycznie i znakomite przygotowanie praktyczne.

 

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studia I stopnia

W grudniu Biuro Rekrutacji jest nieczynne w każdą sobotę.

Budynek RR, parter
ul. Ratajczaka 1-3
61-891 Poznań

E-mail: rekrutacja-1stopien@poznan.merito.pl
Tel.: 61 655 33 00 600 851 082

Godziny otwarcia:
  • pn-wt: 09:00 - 16:00
  • śr: 10:00 - 15:00
  • cz-pt: 09:00 - 16:00
  • so: 10:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF