Organizacje studenckie i koła naukowe

Jako uczelnia staramy się wspierać Wasze pasje i pomagamy Wam się realizować. Zobaczcie jakie koła naukowe, stowarzyszenia i organizacje działają u nas. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Magazyn Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu ŻEBYŚ WIEDZIAŁ

Żebyś Wiedział …
… wszystko, co dzieje się na Twojej Uczelni!

Magazyn od studentów dla studentów, który znajdziesz nawet w teczce swojego wykładowcy. Każdy numer poświęcony jest najważniejszym wydarzeniom z życia Uczelni i nie tylko. Udział w pracach nad przygotowaniem magazynu to dobra okazja do nauki warsztatu dziennikarskiego.

Uprawiasz sport? Zwiedzasz świat? Podziel się tym z nami – niech Twoja opowieść zostanie zapamiętana!

Studenckie Koło Naukowe SECURITY

Zapraszamy studentów rozpoczynających studia na kierunku Bezpieczeństwo i nie tylko do prac w Studenckim Kole Naukowym Security. W ramach koła uczestniczymy organizujemy szkolenia strzeleckie, spotkania z osobami pracującymi w różnych formacjach zajmujących się bezpieczeństwem. Członkowie naszego koła uczestniczą w konferencjach naukowych organizowanych na przez uczelnie w Polsce. Prowadzimy badania naukowe pod kierunkiem naszych opiekunów. Ściśle współpracujemy z pozostałymi studenckimi kołami naukowymi.

Studenckie Koło Naukowe STUDENT ON TOUR

Studenckie koło naukowe turystyki i rekreacji Student on tour to idealne miejsce dla osób, które lubią podróżnicze wyzwania. To koło stworzone dla ludzi kreatywnych z głową pełną pomysłów. Student on tour zajmuje się także organizacją konferencji o tematyce turystycznej i bierze w nich aktywny udział, organizuje wykłady i opowiada o swoich przebytych podróżach, a także pisze artykuły, które umieszczane są w gazetce uczelnianej Żebyś Wiedział.

Prawnicze Koło Studentów SAPERE AUDE

Marzysz o karierze prawniczej? W Prawniczym Kole Studentów Sapere Aude możesz rozwijać swoje zainteresowania i nauczyć się praktycznie wykorzystywać wiedzę zdobytą podczas zajęć. Naszą pasję do nauk prawnych propagujemy organizując konferencje, wykłady otwarte oraz inne wydarzenia o charakterze naukowym. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się, jakie zawody wykonują prawnicy i z czym się muszą zmierzyć, jak funkcjonują kancelarię oraz poznać grono aktywnych studentów - dołącz do nas!

Statut koła

Chór IGNIS CANTORES

Chór Ignis Cantores Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu to nowy zespół na chóralnej mapie Poznania. Tworzą go studenci i absolwenci rozmaitych kierunków z wszystkich poznańskich uczelni. Łączy nas płomień pasji do muzyki! Stwórz z nami muzyczną rodzinę!

Psychologiczne Koło Naukowe PSYCHOSFERA

Naszym celem jest poszerzanie wiedzy oraz umiejętności z obszaru psychologii w biznesie. Organizujemy warsztaty, wykłady, a także badania naukowe. Razem z nami odkrywaj tajniki psychologii!

Studenckie Koło Nauk Penalnych „Crimen et Poena”

Studenckie Koło Nauk Penalnych Crimen et Poena zrzesza pasjonatów prawa karnego, kryminalistyki, kryminologii, psychologii i medycyny sądowej. Stawiamy na jakość, łącząc teorię z praktyką. Do działań Koła należy m.in.: organizacja spotkań dyskusyjnych, wykładów otwartych oraz wyjazdów studyjnych do miejsc i instytucji ściśle powiązanych z przedmiotem naszych zainteresowań. Organizujemy także spotkania z przedstawicielami prawniczego świata oraz warsztaty z zakresu nauk penalnych, wyróżniające się wysokim walorem edukacyjnym. Podejmujemy również działania w zakresie wolontariatu.

Klub Debat Oksfordzkich

Glany czy szpilki? Czarny czy biały? - dyskutuj razem z nami! Koło naukowe Klub Debat Oksfordzkich to miejsce żywej dyskusji. Skupia ono studentów, którzy interesują się prawem, historią i polityką, a przede wszystkim tych, którzy mają dużo do powiedzenia. Dyskutujemy na tematy związane z wieloma dziedzinami, od abstrakcyjnych, prostych do tych najbardziej skomplikowanych. Zapraszamy do zaangażowania się w działalność koła wszystkich, którzy chcą poznać format Debaty Oksfordzkiej i tworzyć go razem z nami!

Europejskie Forum Studentów AEGEE-Poznań

Nasza antena zrzesza około 50 studentów z największych poznańskich uczelni. Łączy nas pasja, ciekawość świata, chęć przeżycia studiów w nietuzinkowy i niezapomniany sposób. Organizujemy projekty o różnorodnej formie: panele dyskusyjne, konferencje, debaty, szkolenia. Poruszają one problemy takie jak: ekologia, aktywne obywatelstwo, integracja europejska, wymiana kulturowa, negocjacje, trenerstwo. Tematyka projektów zależy tylko od naszej kreatywności. Członkostwo w międzynarodowej organizacji daje nam szansę do licznych podróży i poznawania nowych kultur.

Koło Naukowe ASAP

SKN ASAP to grupa osób, które łączy zainteresowanie zarządzaniem i przedsiębiorczością. 

Naszą misją jest rozpowszechnianie pojęcia jakim jest zarządzanie. Chcemy podzielić się z innymi, zwłaszcza młodymi osobami tą pasją i jednocześnie mamy na celu zdobywać praktyczne doświadczenie w wielu dziedzinach poszerzając przy tym swoje horyzonty.

 

ASAP

Koło naukowe Finansów Publicznych i Podatków TRIBUTUM

 Koło naukowe Finansów Publicznych i Podatków skupia studentów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy o zasadach gospodarowania środkami publicznymi, mechanizmach polityki fiskalnej oraz ogólnego i materialnego prawa podatkowego. Członkowie koła poszerzają swoją wiedzę oraz podnoszą kompetencje poprzez udział, m.in. w konferencjach, warsztatach oraz szkoleniach, a następnie dzielą się pozyskaną wiedzą na spotkaniach Koła, które odbywają się średnio raz w miesiącu.

 

Koło Naukowe HIGH SCORE GAMES

„Projekt” – to magiczne słowo uruchamia wyobraźnię i przyspiesza bicie serca każdego Programisty. To właśnie my uczymy się w praktyce. To my rzucamy się na głęboką wodę naszego binarnego oceanu. To my dotrzemy tam, dokąd nikt inny jeszcze nie dotarł. Jesteśmy przyszłością. Jesteśmy praktykami i tworzymy gry komputerowe z pasji a przyświeca nam gwiazda odkrywców.

Dołącz do nas i razem twórzmy zespół kolejnych Redsów... 

 

 

koło

Teatr Absurd

Marzysz o występowaniu na scenie?

Teatr Absurd zaprasza na zajęcia artystyczne! Gwarantujemy poszerzenie wiedzy nie tylko z zakresu teatru czy literatury, ale także innych dziedzin artystycznych. opiekun koła: Agata Rataszewska adres e-mail opiekuna: agata.rataszewska@poznan.merito.pl

teatr