Co zyskujesz, studiując logistykę na Uniwersytecie WSB Merito?

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

 • tradycyjny - zajęcia na studiach tradycyjnych zrealizujesz spotykając się z wykładowcami i pozostałymi uczestnikami z grupy w salach wykładowych,
 • hybrydowy (wybrane specjalności) -  jest to połączenie zajęć online wraz z uczestnictwem w zajęciach na terenie uczelni. Kształcenie odbywa się poprzez internetowe platformy edukacyjne oraz w formie tradycyjnych zajęć w salach wykładowych. W celu wyboru tej formuły studiów podczas zapisu online na studia, wybierz formę studiów - niestacjonarny, a następnie w sposobie realizacji studiów - hybrydowy.

Bierzesz udział w zajęciach odbywających się w laboratoriach logistycznych, gdzie pracujesz na wysokiej klasy sprzęcie i najnowszym oprogramowaniu branżowym. Laboratorium jest zintegrowane z systemem ERP SAP S4 HANA moduł WM. Pozwala to studentom praktycznie wykorzystać urządzenia identyfikacyjne do wykonania procesów w środowisku informatycznego systemu zintegrowanego, które to jest dziś nieodzownym elementem w każdym nowoczesnym przedsiębiorstwie.

inżynieria_5

Poznasz najnowsze urządzenia do identyfikacji towarów: od kodów kreskowych, QR, aż do technik radiowych – RFID pasywne i aktywne. Nauczysz się projektować etykiety logistyczne w programie Zebra Designer Pro3 oraz programować i drukować tagi RFID.

Przygotujemy Cię do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, projektowych i doradczych, a także jednostkach gospodarczych i administracyjnych. Studiując na naszej uczelni spotkasz na zajęciach przedstawicieli naszych partnerów biznesowych, do których należą m.in.: Głębokowodny Terminal Kontenerowy DCT w Gdańsku, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, PPT PKS Gdańsk-Oliwa S.A. czy LPP S.A.

Korzystasz ze specjalistycznego oprogramowania SAP i masz możliwość zdobycia certyfikatu praktycznej znajomości tego systemu.

logistyka

Zdobywasz specjalistyczną wiedzę od przedstawicieli biznesu i menedżerów pracujących w najlepszych przedsiębiorstwach logistycznych.
 

Monitor
specjalistyczne oprogramowanie
laboratorium logistyczne
Dyplom
certyfikat SAP
Książka
bezpłatne szkolenia
Uścisk dłoni
wizyty w firmach

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 11 marca
czesne już od
420 zł
386 zł
miesięcznie

Zapisując się do 11 marca, zyskujesz: 

 • 800 zł dzięki zniżce w czesnym, która jest rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 420 zł

 • jeśli jesteś naszym absolwentem(-tką), zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie rozliczana również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

 

Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej.

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej. 

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Wykorzystywać metody ilościowe i jakościowe do projektowania procesów logistycznych.
Właściwie analizować przyczyny i przebieg konkretnych procesów i zjawisk społeczno-gospodarczych, w szczególności w branży TSL.
Zdobędziesz wiedzę z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów i technologii informacyjnych, pozwalającą na zidentyfikowanie i zrozumienie mechanizmów biznesowych oraz systemowych w warunkach globalnej gospodarki.
Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu, będziesz podejmować realne decyzje, które doprowadzą do sukcesu lub porażki.
Przeprowadzać ocenę proponowanych rozwiązań i uczestniczyć w procesach podejmowania decyzji na poziomie operacyjnym i taktycznym.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Logistyka i spedycja międzynarodowa
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 473 zł 490 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 456 zł
Menedżer logistyki
Niestacjonarne Hybrydowe
od 490 zł
Transport morski i lotniczy
Niestacjonarne Hybrydowe
od 490 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.:

 • Badania operacyjne i teoria optymalizacji
 • Logistykę międzynarodową
 • Logistykę operacyjną
 • Marketing usług logistycznych
 • Metodologię badań naukowych
 • Zarządzanie logistyczne
 • Zarządzanie projektem logistycznym
 • Zarządzanie strategiczne w przedsiębiorstwach logistycznych
 • Język obcy w logistyce
 • Modelowanie procesów logistycznych
 • Rachunek kosztów działań logistycznych
 • Systemy zarządzania łańcuchem dostaw
 • Ubezpieczenia i cła w logistyce
 • Zintegrowane systemy klasy ERP
 • Laboratorium systemów informatycznych w logistyce
 • General electives
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Izabela Walczak
Agnieszka Kałaska
Jagienka Rześny
Izabela Walczak

Specjalistka w dziedzinie TSL (transport - spedycja - logistyka), zawodowo związana z branżą spedycyjną. Od wielu lat pracuje w branży, zna dokładnie blaski i cienie pracy spedytora, oczekiwania pracodawców i potrzeby rynku. Współpracuje z przedsiębiorstwami branżowymi Trójmiasta...

Dr inż. Agnieszka Kałaska

Prodziekan Wydziału Informatyki i Nowych Technologii

Ukończyła studia wyższe Wydziale Budownictwa i inżynierii Środowiska na Akademii Techniczno-Rolniczej, gdzie uzyskała tytuł zawodowy inżyniera. Stopień magistra uzyskała na Akademii Morskiej w Gdyni, na Wydziale...

dr hab. Jagienka Rześny-Cieplińska

Ukończyła studia wyższe na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku: transport i logistyka. Stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii uzyskała w 2002 r. na podstawie pracy pt. „Strategie kapitałowe polskich przedsiębiorstw - organizatorów przewozów...

dr Marcin Kisielewski

Absolwent studiów doktoranckich na UG na Wydziale Zarządzania. Obszary jego badań i zainteresowań to podnoszenie efektywności zarządzania w TSL przez zastosowanie systemów informatycznych i telematycznych. Specjalista w dziedzinie transportu i spedycji; logistyki i transportu w turystyce...

prof. nadzw. dr hab. Andrzej Kuriata

Samodzielny pracownik naukowy na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Wcześniej profesor Akademii Morskiej w Gdyni, Pomorska Wyższa Szkoła Polityki Społecznej i Gospodarczej w Starogardzie Gdańskim, Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim, pracownik Akademii Marynarki Wojennej....

dr Małgorzata Wach-Kloskowska

Od 2012 roku adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Ekonomiki Transportu, specjalność Transport i Logistyka. Była asystentem w Katedrze Polityki Transportowej UG. Stopień naukowy doktora uzyskała w roku 2004 (rozprawa...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie

Budynek C - pokój 003
Aleja Grunwaldzka 238A
80-266 Gdańsk

E-mail: rekrut@gdansk.merito.pl
Tel.: 58 522 75 19

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00 - 16:00
 • so: 09:00 - 13:00
Pobierz stronę do PDF