Poznaj WSB Merito

Uniwersytety WSB Merito (wcześniej Wyższe Szkoły Bankowe) to największa grupa prywatnych uczelni wyższych w Polsce. Zaufało nam już ponad 450 000 studentów. Od wielu lat kształcimy w taki sposób, aby pokazać, że możliwe jest łączenie nauki z pracą i życiem prywatnym. Niezależnie czy są to studia wyższe, podyplomowe czy szkolenia, działamy w myśl idei work-life balance. 


Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku (dawniej Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku)

al. Grunwaldzka 238A
80 - 266 Gdańsk

 

Zachęcamy również do zobaczenia wirtualnego spaceru po naszej uczelni.

 

Praktyczna wiedza przekazywana przez ekspertów, a także otwartość naszych wykładowców i pracowników administracyjnych sprawiają, że studia na Uniwersytecie WSB Merito to czas zdobywania doświadczeń i niezapomniana przygoda.
 

 

Uniwersytet WSB Merito (wcześniej Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku)  istnieje od 1998 roku. Uczelnia ma swoje siedziby w Gdańsku i Gdyni i tworzy ją pięć Wydziałów: 

 • Wydział Biznesu 

  kierunki: finanse i rachunkowość, zarządzanie, turystyka i rekreacja

 • Wydział Prawa i Administracji 
  kierunki: prawo, prawo w biznesie, administracja, administracja i biznes, bezpieczeństwo wewnętrzne, stosunki międzynarodowe

 • Wydział Informatyki i Nowych Technologii 
  kierunki: informatyka, multimedia i grafika komputerowa, inżynieria zarządzania, logistyka

 • Wydział Społeczno-Humanistyczny
  kierunki: pedagogika, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, psychologia, psychologia w biznesie, filologia oraz studium języków obcych

 •  Wydział Zdrowia
  kierunki: kosmetologia, dietetyka, fizjoterapia

W naszej ofercie znajdziesz studia I i II stopnia, studia jednolite magisterskiestudia podyplomowe, MBA i Executive MBA. Możesz również skorzystać ze szkoleń i kursów.
 

Merito nawiązuje znaczeniowo do meritum, które kojarzy się z pragmatyzmem i skutecznym działaniem – cechami doskonale charakteryzującymi naszą uczelnię.
grupa studentów
Nowa nazwa podkreśla szeroką ofertę i praktyczność naszych studiów – tworzymy kierunki, które odpowiadają na dzisiejsze trendy na rynku pracy.
student z laptopem
VR
Stawiamy na synergię pomiędzy nową kategorią uczelni i możliwościami, jakie ona daje, a naszym doświadczeniem w praktycznym przekazywaniu wiedzy oraz we współpracy z otoczeniem.
studenci idą
Nie rozstajemy się ze skrótem WSB – jesteśmy tą samą uczelnią, z tymi samymi wartościami. Nadal stawiamy na przyjazność i praktyczność.