Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie), bez względu na sytuację pandemiczną.   


Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów. 

 

Kierunek, który Cię interesuje jest efektem współpracy Uniwersytetów WSB Merito z Chorzowa, Poznania, Szczecina i Warszawy. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.

 

.

Doradztwo podatkowe to bardzo ważny element wsparcia działalności gospodarczej. Jednak znajomość prawa daninowego, w tym podatków, oraz umiejętność praktycznego wykorzystania elementów ich konstrukcji to kompetencje wymagane nie tylko od doradców podatkowych i księgowych. W rzeczywistości każdy kto prowadzi nawet jednoosobowe przedsiębiorstwo powinien mieć świadomość praw i obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego, a w szczególności wiedzę o tym, jak należy zachować się w sytuacjach narzucających konieczność bezpośredniego kontaktu z administracją skarbową (podatkową). Wszystkie sytuacje w takich kontaktach można mieć bowiem pod pełną kontrolą. Trzeba tylko posiadać niezbędną do tego wiedzę.  

Studia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe uczą efektywnego i bezpiecznego wykorzystywania uregulowań zawartych w przepisach prawa podatkowego, które tworzą system uprawnień podatników. 

studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa

Celem studiów jest budowanie wysokiego poziomu świadomości podatkowej niezbędnej przy prowadzeniu każdej działalności gospodarczej, a w szczególności propagowanie w tym zakresie roli doradztwa podatkowego. Studia wyposażą Cię zatem w wiedzę, która da się praktycznie wykorzystać w każdym zawodzie wymagającym specjalistycznej znajomości podatków. 

Studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas!

 

Zapytaj o studia podyplomowe

.

Co zyskujesz?

 • Znajomość systemu podatkowego i uwarunkowań pozwalających na wykonywanie zawodów wymagających znajomości prawa podatkowego. 

 • Umiejętność efektywnego i bezpiecznego wykorzystywania uregulowań zawartych w przepisach prawa podatkowego, które tworzą system uprawnień podatników (m.in. zwolnienia, ulgi, zniżki). 

 • Umiejętność prowadzenia sporów w sprawach przed organami administracji skarbowej (podatkowej) w sytuacjach opresyjnych wywołanych np. kontrolą lub postępowaniem podatkowym. 

 • Wiedzę pozwalającą na odpowiedzialne pełnienie funkcji wykwalifikowanych specjalistów służb finansowo-księgowych (ekspertów podatkowych). 

Dla kogo?

 • Studia skierowane są do wszystkich osób, które są zainteresowane zawodową aktywnością wymagającą specjalistycznej wiedzy w zakresie prawa podatkowego. 

 • Studia są przygotowane z myślą o: doradcach podatkowych, księgowych, pracownikach administracji skarbowej (podatkowej) oraz o każdej osobie planującej dopiero karierę w tych zawodach, a w szczególności dla przygotowujących się do państwowych egzaminów kwalifikacyjnych. 

 • Program studiów uwzględnia również potrzeby kompetencyjne w zakresie znajomości prawa podatkowego osób średniej i wyższej kadry kierowniczej odpowiedzialnej za decyzje dotyczące danin publicznych w tym podatków należnych od zarządzanych przez nich podmiotów (przedsiębiorstw, innych podmiotów gospodarczych, instytucji sektora finansów publicznych itp.). 

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia. 

do 11 marca
czesne już od
235 zł
212 zł
miesięcznie

Zapisując się do 11 marca, zyskujesz 800 zł, dzięki: 

 • 400 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały tok studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Czesne już od 235 zł 212 zł  miesięcznie! Wpisowe 0 zł.   

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 190 zł/mies. 

Jeśli jesteś absolwentem WSB Merito, zyskujesz więcej - 1000  zł: 

 • 600 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały tok studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej. 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 198
Liczba zjazdów: 13
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Joanna Habelman
 dr Marek Jasztal
dr Joanna Habelman

Doktor nauk ekonomicznych o specjalności : rachunkowość.  Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego i studiów podyplomowych. z zakresu pedagogiki. Nauczyciel akademicki przedmiotów  rachunkowość i  finanse  na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu,...

dr Marek Jasztal

Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki, praktyk. Obszar jego działalności naukowej obejmuje tematy z zakresu analizy ryzyka, zarządzania finansowego oraz praktyki związanej z przygotowaniem, realizacją i rozliczeniem procesów inwestycyjnych. Zdobył doświadczenie w kluczowych...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów podyplomowych w Chorzowie

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja.sp@chorzow.merito.pl
Tel.: +32 349 84 78 +48 602 279 894

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF