Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej.
 

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.

 

.

 "Zanim zrobimy samochód, stwórzmy człowieka” słowa Eiji Toyoda* już od kilku dekad najtrafniej podsumowują, co jest prawdziwą istotą przewagi konkurencyjnej na rynku. Nie można skutecznie stawać się innowacyjnym bez stawiania na ludzi i ich unikalne kompetencje w organizacji. 
 

*prezes TOYOTY, który stanął na czele zmian kulturowych i organizacyjnych w okresie walki tego koncernu o przetrwanie na rynku. Dzięki niemu i jego zespołowi TOYOTA stała się światowym liderem wydajności, którym pozostaje do dziś. 

 

LEAN SIX SIGMA MANAGER to wartość każdej organizacji stawiającej na innowacje i samodoskonalenie.     
        

 

Studenci

Rola LEAN SIX SIGMA MANAGERA (LSSM) w firmach, które chcą być zwinne, konkurencyjne i zyskowne, jest w obecnych czasach kluczowa. LSSM to połączenie kompetencji takich jak: integracja ludzi i procesów w celu efektywnej transformacji organizacji, analityka finansowa i procesowa, zwiększająca trafność podejmowanych decyzji o znaczeniu strategicznym, zwinne zarządzanie przedsięwzięciami (Lean, Agile/Scrum) służące osiąganiu celu zespołowo i produktywnie bez konieczności przyspieszenia pracy, m.in: warsztaty Kaizen, Kanban, Scrum teams.  

 

To, że warto łączyć zmianę kulturową (Lean/Agile) z solidną analityką (Six Sigma, finanse), udowodnili studenci poprzednich edycji studiów realizując przełomowe projekty LEAN SIX SIGMA GREEN BELT, które zaangażowały ich współpracowników i zarządzających w proces korzystnych zmian.  

studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa

Celem studiów jest przekazanie wiedzy i doświadczeń menedżerskich z zakresu zarządzania zmianą kulturową w organizacji oraz optymalizacją procesów biznesowych. Stale zmieniający się rynek oraz nasilająca się konkurencja sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z praktycznymi umiejętnościami w zakresie Lean Management. Kompleksowy program dydaktyczny studiów to połączenie kompetencji przywódczych z narzędziami analizy danych i wdrażania zmian, które mają sens z punktu widzenia klientów, pracowników i samego przedsiębiorstwa - bardzo często samego zarządu firmy.  

studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa

Chcesz skorzystać z dofinansowania Bazy Usług Rozwojowych?

Sprawdź nasze usługi w BUR: Wyszukiwarka usług - Baza Usług Rozwojowych - PARP 


Jeśli nie możesz znaleźć usługi, która Cię interesuje, skontaktuj się z nami, a wprowadzimy ją specjalnie dla Ciebie!

Napisz: rekrutacja.sp@chorzow.merito.pl

dofinansowanie z BUR

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas!

 

Zapytaj o studia podyplomowe

.

Co zyskujesz?

 • Poznasz pracę LEAN SIX SIGMA MANAGERA od strony praktycznej dzięki przykładom projektów, które zrealizowali i realizują  
 • Dowiesz się, jak połączyć LEAN MANAGEMENT z SIX SIGMA tak, by przeprowadzać skuteczne zmiany ze wsparciem zarządu i zaangażowaniem swoich współpracowników  
 • Zobaczysz jak wyglądają działania optymalizacyjne w różnych środowiskach (produkcja i usługi)  
 • Poznasz szefów ciekawych firm i będziesz miał/a okazję wymiany doświadczeń  
 • Dowiesz się jak przeprowadzić swoich współpracowników przez proces zmian i jak przekonać ich do tego, by im się chciało chcieć  
 • Poznasz ciekawych ludzi na studiach, z którymi będziesz wartościowo spędzać czas  
 • Po pozytywnym ukończeniu studiów każdy uczestnik otrzyma certyfikat LEAN SIX SIGMA YELLOW BELT firmowany przez firmę LEAN PARTNER  
 • Dla chętnych możliwe zdobycie dodatkowego Certyfikatu LEAN SIX SIGMA GREEN BELT. Program certyfikacji LEAN SIX SIGMA GREEN BELT objęty jest asystą wykładowców  

Dla kogo?

Studia te w szczególności powinny zainteresować osoby, które na co dzień mają bliski kontakt z procesami zmian, wdrażaniami nowych rozwiązań. Są liderami zmian lub chciałaby zdobyć umiejętność bycia aktywnym członkiem zespołu ds. optymalizacji procesów.

Praktyczny charakter studiów

 • Jako uczestnik będziesz brał udział min. w grach symulacyjnych LEAN SIX SIGMA w celu praktycznego zrozumienia fundamentów tej metodyki optymalizacji procesów  
 • Ćwiczenia realizowane są w metodzie projektowej i zespołowej, by umożliwić wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami zajęć  
 • Program studiów jest zgodny z cyklem Kolba tj. zakłada nie tylko wykład teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy  
 • Wykładowcami są aktywni zawodowo szefowie ds. optymalizacji procesów w firmach produkcyjnych i usługowych – LEAN SIX SIGMA Managerowie, wykłady uzupełnią spotkania z wyższą kadrą zarządzającą stosującą i wspierającą LEAN SIX SIGMA. Ich wykłady, ćwiczenia realizowane są w oparciu o przygotowane casy study.  

Partner programu

Partnerem programu jest firma doradcza LEAN PARTNER, której założyciele i członkowie wierzą, że od poziomu efektywności przedsiębiorstw uzależniona jest jakość życia naszego społeczeństwa. Zawodowo zespół LEAN PARTNER aktywnie pomaga polskim przedsiębiorstwom wdrażać kulturę ciągłego doskonalenia, optymalizować procesy produkcyjne i usługowe. W ten sposób wspiera pracowników i firmy w budowaniu realnej przewagi na konkurencyjnym rynku. Mając za sobą doświadczenia we wdrażaniu kultury Lean Six Sigma Management, LEAN PARTNER przekazuje praktyczną wiedzę o tym, jak pracować mądrzej oraz jak zespołowo tworzyć efektywne rozwiązania.  

 

Strona Partnera Programu  

Mariusz Szymocha

"Gospodarka 4.0 – oparta o automatyzację i innowacje potrzebuje skutecznych liderów zmian. Lean Six Sigma Manager to program dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w zarządzaniu zespołami, posługującymi się danymi i faktami oraz doskonale (zwinnie) ze sobą współpracującymi.

Transformacja organizacji oraz sposobu pracy wymaga kompetencji twardych i miękkich. Technologię można kupić – atmosferę współpracy i organizację pracy już nie."

 

 

 

Mariusz Szymocha

Założyciel i członek zarządu LEAN PARTNER, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
lean-partner

Nie czekaj, zapisz się online. Pierwsi korzystają najwięcej!

do 31 lipca
czesne już od
230 zł
207 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 800 zł, dzięki: 

 • 400 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej 1000  zł: 

 • 600 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały okres studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 185 zł

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Lean Six Sigma Manager

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Marek Wójcik
Przemysław Zwoliński
Krzysztof Woźniak
Magdalena Wierzbicka
Piotr Staroń
Arkadiusz Mysiak
Mariusz Szymocha

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT, specjalizacja branża przemysłowa, usługowa. Doświadczenie w latach w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia - ponad 10 lat.

 

Marek Wójcik

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT, specjalizacja branża usługowa, logistyczna. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Przemysław Zwoliński

Prezes doskonale znający się na metodyce LEAN MANAGEMENT, wspierający inicjatywy KAIZEN, związany z APERAM. 

Krzysztof Woźniak

LEAN SIX SIGMA GREEN BELT, specjalizacja branża usługowa, analityk danych, posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Magdalena Wierzbicka

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT, specjalizacja branża przemysłowa, automotive. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Piotr Staroń

szef produkcji, pasjonat kultury ciągłego doskonalenia, praktyk KAIZEN, zwiazany z BOMBARDIER

Arkadiusz Mysiak

Nasz absolwent!
LEAN SIX SIGMA GREEN BELT, specjalizacja branża usługowa. 

Doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia - ponad 5 lat
 

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów podyplomowych

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
 • so: 08:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF