Co zyskujesz, studiując prawo na Uniwersytecie WSB Merito?

NOWY forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z dwóch form: niestacjonarnej lub stacjonarnej.

 • Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy (i niektóre poniedziałki lub piątki po 17:30 – zajęcia online) zgodnie z harmonogramem zjazdów na dany rok akademicki (dostępny w Extranecie), średnio raz na dwa tygodnie.
 • Na studiach stacjonarnych będziesz miał zajęcia w murach uczelni w wybrane dni od poniedziałku do piątku. Staramy się tak ułożyć plany, aby obowiązkowe zajęcia były tylko 3-4 dni w tygodniu. Część zajęć wykładowych oraz lektoratów może być realizowana z wykorzystaniem MS Teams.
   

Zajęcia planowane są w taki sposób, aby nie tworzyć długich okienek. 

NOWY sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku będziesz realizować w sposób tradycyjny - zajęcia na studiach tradycyjnych zrealizujesz spotykając się z wykładowcami i pozostałymi studentami z grupy w salach w murach uczelni.

Zweryfikujesz swoją wiedzę i umiejętności w praktyce, dzięki udziałowi w licznych zajęciach warsztatowych tj. symulacje przesłuchania podejrzanego czy rozpraw, warsztaty sądowe oraz możliwość uczestniczenia w rzeczywistych rozprawach sądowych. Niedawno otworzyliśmy salę dydaktyczną umeblowaną i wyposażoną na wzór sali sądowej, w której studenci prawa mogą zdobyć praktyczne umiejętności podczas symulacji procesów sądowych.


NASZA SALA ROZPRAW

NOWY prawo TOP 10

Nasze studia prawnicze w TOP 10 w Polsce!

Według Rankingu Wydziałów Prawa Rzeczpospolitej nasz uniwersytet znalazł się w pierwszej 10 najwyższej ocenionych uczelni niepublicznych w Polsce oraz na 1. miejscu w województwie dolnośląskim! Miejsce w rankingu potwierdza praktyczny charakter naszych studiów prawniczych i pełną gotowość studentów do rozpoczęcia kształcenia na wybranej przez siebie aplikacji.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Praktycznie o prawie2

Będziesz mógł wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z adwokatami z dużym doświadczeniem zawodowym, na których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z obszaru prawa i prawa w biznesie.

 

OBEJRZYJ NAGRANIA

prawo

W trakcie studiów przygotujesz się do egzaminu na wybraną aplikację prawniczą np. sędziowską, adwokacką, radcowską, prokuratorską, notarialną, komorniczą lub kuratorską.

 

Pomogą ci w tym między innymi opracowania z pytaniami testowymi na aplikacje prawnicze z poprzednich lat, które znajdziesz w zasobach naszej biblioteki.

Sala rozpraw prawo otwarcie5

Zrealizujesz praktyki zawodowe, m.in. w oparciu o porozumienia zawarte przez Uniwersytet WSB Merito (wcześniej Wyższa Szkoła Bankowa) z sądami, prokuraturą, policją i prawniczymi korporacjami zawodowymi.

Już na pierwszym roku studiów będziesz mieć laboratoria komputerowe z obsługi programów prawniczych Lex i Legalis. Są to programy, na których pracują polskie sądy i prokuratura, kancelarie prawne, administracja publiczna, firmy windykacyjne i każdy dział prawny firmy.

 

W trakcie zajęć nauczysz się wyszukiwać akty prawne i orzeczenia sądowe oraz wzory pism procesowych.

Podczas warsztatów specjalizacyjnych z prawa administracyjnego, cywilnego i karnego nauczysz się pisać decyzje, pozwy, apelacje, odwołania i skargi oraz rozwiążesz wiele ciekawych kazusów. A to wszystko ze wsparciem doświadczonych praktyków m.in. sędziów wydziałów cywilnych i karnych, radców prawnych, rzeczników patentowych czy notariuszy.

 

NOWY NOWE Dołącz do koła naukowego koło

Możesz dołączyć do prężnie działającego Koło Naukowego Prawa WSB Merito Wrocław. Uczestnicy koła skupiają się wokół pogłębiania wiedzy nt. praktycznego zastosowania regulacji prawa administracyjnego, cywilnego i karnego.

 

Razem z wykładowcami i partnerami kierunku w ciągu roku organizują liczne dodatkowe warsztaty, szkolenia czy konferencje, dzięki którym możesz poszerzyć swoje zainteresowanie oraz zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Lista przeszłych i aktualnych spotkań znajduje się na dole strony. 

W ramach wymiany międzynarodowej możesz studiować lub zrealizować praktyki za granicą i zdobywać wiedzę oraz umiejętności związane, np. z poznawaniem nowych kultur czy porządków prawnych.

Jeśli bycie prawnikiem nie jest Twoim marzeniem, ale wiedza prawnicza ciągle jest Ci potrzebna do pracy w kancelariach prawnych, działach prawnych czy administracji publicznej wybierz studia licencjackie (3-letnie) na kierunku prawo w biznesie. 

 

PRAWO W BIZNESIE
 

Czym tak naprawdę różni się prawo od prawa w biznesie? Sprawdź!

Grupa ludzie komputer laptop

Bezpłatny pakiet Microsoft 365 dla naszych studentów

Dodatkowym atutem kierunku jest to, że dostaniesz nieograniczony dostęp do pakietu Microsoft 365 w ramach subskrypcji Microsoft 365 A3 dla uczniów lub studentów. Pakiet ten będziesz mógł wykorzystywać przez całe studia. W jego ramach otrzymujesz dostęp do najnowszych wersji aplikacji: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, a przede wszystkim do MS Teams, który na szeroką skalę wykorzystywany jest na zajęciach online oraz hybrydowych.

Małgorzata podjęła studia na naszym uniwersytecie na kierunku prawo, by w przyszłości razem z wnuczką otworzyć kancelarię. Posłuchaj jej inspirującej historii!

Czy wiesz, że Uniwersytetom WSB Merito zaufało już ponad 550 000 studentów? Ty też możesz!

Kluczowe cechy kierunku:

Waga
zajęcia prowadzą praktycy: radcy prawni, adwokaci itd.
Medal
warsztaty sądowe, symulacje przesłuchań podejrzanych
Koło Naukowe Prawa WSB Merito Wrocław
Organizacja
warsztaty specjalizacyjne z prawa administracyjnego, cywilnego i karnego

Wykładowcy, których spotkasz, chętnie podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami zawodowymi. Poza tym zajęcia są interaktywne - to doskonałe uzupełnienie podręcznikowej wiedzy i kodeksów, podobnie jak szkolenia, staże, wizyty studyjne i praktyki, które również są częścią studiów. To wszystko bardzo dobrze przygotuje Cię do wyboru przyszłej kariery. Po studiach możesz prowadzić własną działalność, pracować w większej (w tym korporacyjnej) strukturze, organach administracji publicznej czy spółkach jako in-house lawyer. 

dr Joanna Filaber

menedżer kierunku prawo

opinia absolwenta prawo

Jestem osobą bardzo aktywną i mam wiele zainteresowań. W wolnych chwilach czytam biografie sławnych ludzi, gotuję i działam w licznych organizacjach. Uwielbiam podróżować. Tak wiele zainteresowań i działań sprawia, że mój czas wydaje się bardzo ograniczony. Uczelnia pozwala mi łączyć studia prawnicze z pasjami oraz rozwijać talenty i zainteresowania. Dobrze dopasowany plan oraz profesjonalizm wykładowców sprawiają, że mam ogromną motywację do działania i nauki. Dzięki zajęciom dodatkowym poszerzam swoją wiedzę oraz poznaję nowych ludzi. 

Marek Mikołajczyk

Absolwent WSB (obecnie Uniwersytetu WSB Merito)

opinia prawo student

Studia w WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito) pozwalają łączyć pracę i naukę. Wybrałam prawo, bo interesowało mnie ono od dawna, jeszcze w liceum byłam na profilu społeczno-prawnym. Lubię uczyć się przepisów, doceniam to, że na studiach uczyłam się zarówno prawa karnego, cywilnego i administracyjnego – we wszystkich tych dziedzinach teraz potrafię się odnaleźć. Podobało mi się, jak podczas zajęć organizowaliśmy symulacje rozpraw, gdzie każdy z nas miał przypisaną rolę. Na studiach nauczyłam się prawniczego języka, to właśnie przygotowało mnie do tego zawody. Do tego nauczyłam się występować publicznie – to bardzo ważna umiejętność dla prawnika. Dzięki studiom się przełamałam i teraz prezentowanie przed innymi nie jest dla mnie niczym trudnym. 

Klaudia Bujak

Studentka Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Zdobędziesz wiedzę i warsztat prawniczy koncentrujący się na znajomości regulacji prawnych ze sfery prawa publicznego i prywatnego.
Wypracujesz umiejętność logicznego rozumowania, interpretowania tekstów prawnych oraz praktyczną umiejętność posługiwania się nimi.
Grupa biznes firma garnitur książka
Nauczysz się prowadzić analizy aktów prawnych z uwzględnieniem ich wpływu na gospodarkę, przedsiębiorczość oraz wymianę handlową.
Grupa biznes książki firma
Nauczysz się wspierać przedsiębiorstwo lub inny podmiot w prowadzeniu skutecznych negocjacji.

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.:

 • prawo cywilne,
 • prawo administracyjne,

 • prawo karne i prawo wykroczeń.

   

Zobacz program studiów

Wykładowcy

prof. dr hab. Marian Noga
Michał Krzewicki wykładowca
Dariusz Wakasiak
WSB Wrocław, wykładowca, stojący mężczyzna w garniturze.
prof. dr hab. Zdzisław Kędzia
prof. dr hab. Andrzej Śmieja
prof. dr hab. Wiesław Bokajło
adw. dr Jakub Szynkarek
adw. dr Dagmara Milewicz-Bednarska
Kamieński
m.sikora
r. pr., syndyk Aleksandra Kozłowska
Izabela Wróbel
dr hab. Tadeusz Gospodarek, prof. UWSB Merito
Joanna Nowak
k.piatkowska-zagiczek
z.jurczyk
p.falenta
dr Joanna Filaber

Doktor nauk prawnych, autorka ponad 50 publikacji naukowych, absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada 12 letnie doświadczenie dydaktyczne w obszarze prawa administracyjnego – ustrojowego, materialnego, procesowego, egzekucji administracyjnej,...

prof. dr hab. Marian Noga

Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca akademicki, ekspert w Narodowym Centrum Nauki. Komentator ekonomiczny TVN. Senator IV i V kadencji, w latach 2004-2010 członek Rady Polityki Pieniężnej. Członek Team Europe - zespołu ekspertów...

r. pr. dr Michał Krzewicki

Radca prawny, absolwent prawa i ekonomii, doktor nauk prawnych – specjalność: prawo cywilne. Autor publikacji z zakresu prawa cywilnego, ubezpieczeniowego i ochrony danych osobowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców z branży finansowej, IT, e-commerce...

dr Dariusz Wasiak

Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w bezpieczeństwie informacji, w tym ochronie danych osobowych oraz dostępie do informacji publicznej i prawie do prywatności. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa, w tym wykorzystywania klauzul...

r.pr. dr Tomasz Gaweł

Radca prawny. Od 2007 adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito), w latach 2007-2010 dziekan Zamiejscowego Wydziału Ekonomicznego w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej (obecnie Uniwersytet WSB Merito), wcześniej adiunkt na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu...

prof. dr hab. Zdzisław Kędzia

Profesor prawaJego zainteresowania badawcze obejmują przede wszystkim międzynarodową i krajową ochronę praw człowieka oraz prawo konstytucyjne. Wieloletni pracownik naukowy i dydaktyczny. W przeszłości pracownik Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu AM, kierownik Katedry Prawa...

prof. dr hab. Andrzej Śmieja

Jest prawnikiem specjalizującym się w dziedzinie prawa cywilnego. Ma w swoim dorobku ponad 70 publikacji, w tym dwie monografie oraz obszerne (ok. 400 stron) opracowanie  w tomie 6 prestiżowego Systemu prawa prywatnego. Przez ponad czterdzieści lat pracował również w Uniwersytecie...

prof. dr hab. Wiesław Bokajło

Historyk, politolog, europeista – wypromował 19 doktorów. Specjalista z zakresu historii myśli politycznej, prawnej i ekonomicznej, filozofii politycznej, teorii demokracji, federalizmu i polityki regionalnej, integracji gospodarczej UE, psychologii politycznej, międzynarodowych stosunków...

adw. dr Jakub Szynkarek

Adwokat, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył kierunki Prawo oraz Administracja na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii. Prawo ukończył z wyróżnieniem zajmując III miejsce w konkursie na najlepszą pracę magisterską. Tematy prac magisterskich: „Tymczasowa ochrona praw...

adw. dr Dagmara Milewicz-Bednarska

Adwokat, doktor nauk prawnych. Ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. Autorka publikacji naukowych z zakresu prawa karnego i nieuczciwej konkurencji. Prowadzi Kancelarię Adwokacką we Wrocławiu.

dr Grzegorz Kamieński

Doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, prawnik, zajmujący się zawodowo od wielu lat obsługą prawną przedsiębiorców. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych. W kręgu jego zainteresowań badawczych znajdują się: postępowanie cywilne, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne...

adw. Michał Sikora

Adwokat Michał Sikora jest adwokatem, dydaktykiem i mediatorem. Jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku prawo. Ukończył studia doktoranckie nauk prawnych. Po ukończeniu aplikacji adwokackiej został wpisany na listę adwokatów...

r. pr., syndyk Aleksandra Kozłowska

Radca Prawny, Doradca Restrukturyzacyjny, Syndyk, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito. Ukończonych ponad 10 kierunków studiów w tym studiów podyplomowych. Około 50 zrealizowanych kursów to ponad 3000 godzin wiedzy. Przedsiębiorca, która łączy pracę z pasją i dzieli się wiedzą z...

dr hab. Izabela Wróbel, prof. UWSB Merito

Profesor Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu, doktor habilitowany i doktor nauk prawnych w zakresie prawa, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, autorka ponad stu publikacji naukowych. Specjalizuje się w prawie Unii Europejskiej, w szczególności prawach podstawowych,...

dr hab. Tadeusz Gospodarek, prof. UWSB Merito

Długoletni współwłaściciel firmy produkującej oprogramowanie klasy ERP dla sieci samochodowych (Peugeot, Citroen, Ford, Mercedes, Renault, Nissan, DAF) oraz dla firm produkcyjnych od gospodarstw rolnych aż do spółek giełdowych włącznie. Współtwórca systemów Motomanager,...

dr Joanna Nowak

Doktor nauk prawnych, specjalizuje się w prawie samorządowym i zagadnieniach ustrojowych, w tym związanych z wdrażaniem zasady pomocniczości i ze szczególnym uwzględnianiem wyzwań stojących przed Dolnym Śląskiem. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Urzędzie Marszałkowskim...

adw. dr Katarzyna Piątkowska-Zagiczek

Adwokat, doktor nauk prawnych, adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, studiowała również na City, University of London.

Autorka publikacji z zakresu prawa karnego, prawa karnego skarbowego i...

dr hab. Zbigniew Jurczyk, prof. UWSB Merito

Jest znanym autorytetem z zakresu prawa ochrony konkurencji i polityki antymonopolowej oraz prawa ochrony konsumentów. Jego specjalnością jest także szeroko rozumiane prawo przedsiębiorców ściśle powiązane z zarządzaniem biznesem. Z tego obszaru swoich zainteresowań opublikował wiele...

dr Paweł Falenta

Radca prawny, biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, audytor wewnętrzny. Absolwent kierunków: prawo, administracja, politologia i ekonomia oraz studiów podyplomowych z zakresu nauk pedagogicznych oraz audytu i kontroli zarządczej. Autor wielu publikacji z zakresu nauk...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Czy wiesz, że?

Na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu organizujemy różnego rodzaju inicjatywy i szkolenia, w których możesz brać udział i poszerzać swoją wiedzę.

 • I Konkurs Krasomówczy | Szczegóły

 • Wykład sędzi Anny Marii Wesołowskiej | Szczegóły

 • Szkolenia "Obsługa programu prawnego LEX" | Szczegóły

 • Konferencja "Mediacje – podstawy prawne i praktyka stosowania" | Szczegóły

 • Szkolenie "Poznaj swoje prawa w praktyce!" | Szczegóły

 • Seminarium naukowe pt. "RODO w przedsiębiorstwie i kancelarii prawnej" | Szczegóły

 • Konferencja "Mediacje w postępowaniu administracyjnym i sądowym" | Szczegóły

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
 • so: 09:00 - 13:00
Pobierz stronę do PDF