Co zyskujesz, studiując psychologię na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu?

NOWY forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z dwóch form: niestacjonarnej lub stacjonarnej.

 • Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy (i niektóre poniedziałki lub piątki po 17:30 – zajęcia online) zgodnie z harmonogramem zjazdów na dany rok akademicki (dostępny w Extranecie), średnio raz na dwa tygodnie.
 • Na studiach stacjonarnych będziesz miał zajęcia w murach uczelni w wybrane dni od poniedziałku do piątku. Staramy się tak ułożyć plany, aby obowiązkowe zajęcia były tylko 3-4 dni w tygodniu. Część zajęć wykładowych oraz lektoratów może być realizowana z wykorzystaniem MS Teams.
   

Zajęcia planowane są w taki sposób, aby nie tworzyć długich okienek. 

NOWY sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku zrealizujesz w sposób:

 • hybrydowy - studia realizowane w formie niestacjonarnej. Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz zarówno na zajęciach odbywających się online, jak i tych w murach uczelni. Jak wygląda taki hybrydowy układ zajęć? Przykładowo, w sobotę uczysz się online z domu, a na uczelnię przyjeżdżasz w niedzielę. Dopuszczalne są zdalne zajęcia synchroniczne w piątki lub poniedziałki po południu (wybrane zajęcia i seminaria).
 • tradycyjny - zajęcia na studiach tradycyjnych zrealizujesz spotykając się z wykładowcami i pozostałymi studentami z grupy w salach w murach uczelni.
Grupa biała psychologia

Psychologia otwiera wiele dróg zawodowych. Możesz pracować jako terapeuta, doradca, psycholog szkolny, badacz, trener, pracownik zasobów ludzkich itp. Możliwości zależą od Twojego zainteresowania i specjalizacji w psychologii. Psychologia jest nauką opartą na badaniach. Studiując psychologię, uczysz się metodyki badawczej, analizowania danych i interpretowania wyników. Te umiejętności są przydatne w wielu dziedzinach zawodowych, w tym w badaniach społecznych, marketingu, zasobach ludzkich i edukacji. 

Menedżer zrównoważonego rozwoju

Na studiach spotkasz wykładowców, którzy są ekspertami w różnych dziedzinach psychologii. To psychoterapeuci i psycholodzy pracujący w poradniach specjalistycznych, służbie zdrowia, służbach więziennych i mundurowych, oświacie, ośrodkach uzależnień. To również osoby zatrudnione w instytucjach związanych z biznesem i rynkiem pracy, działach HR, agencjach reklamowych i PR.

Rozmowa

Poznasz użyteczny wymiar psychologii, ponieważ ponad połowa zajęć ma wymiar praktyczny. Studia poprowadzą Cię przez świat mechanizmów kierujących ludzką
psychiką. Poznasz psychologiczne metody i narzędzia pracy. Wykładowcy wykorzystują na zajęciach aktywne i angażujące formy pracy: studia przypadków, symulacje, projekty, metody warsztatowe, programy statystyczne oraz zaproszą cię do świata wirtualnej rzeczywistości VR oraz nowych technologii. 

Dziewczyna z książką

Studiowanie psychologii może prowadzić do głębszego poznania samego siebie. Możesz zyskać większą świadomość swoich motywacji, sił i słabości, co pomaga w rozwoju osobistym i dążeniu do samorealizacji. Zrozumiesz zachowanie swoje i innych, poznasz metody diagnostyczne, które pozwolą Ci jeszcze lepiej zrozumieć drugiego człowieka. Studiowanie psychologii daje też możliwość pomagania innym ludziom. Praca terapeutyczna lub doradcza może być satysfakcjonująca i daje możliwość wpływania na poprawę życia innych osób.

 

Kluczowe cechy kierunku:

Dyplom
studia jednolite magisterskie kończące się uzyskaniem tytułu magistra
Tryby
aktywne i angażujące formy pracy - 50% zajęć praktycznych
Stoper
wybór specjalności po 3 latach studiów
Semestry
studia jednolite magisterskie trwają 5 lat, czyli 10 semestrów
Krawat
Pracownia Testów Psychologicznych

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Ludzie sala wykres spotkanie
Korzystać z narzędzi psychologicznych i metod statystycznych.
Grupa studenci
Analizować procesy zachodzące w relacjach międzyludzkich, diagnozować problemy i trudności w indywidualnym czy społecznym funkcjonowaniu ludzi.
Zdobędziesz wiedzę z obszaru psychologii osobowości, różnic indywidualnych, emocji i motywacji, psychologii klinicznej, rozwojowej, psychologii społecznej.
psycholog
Wykładowcy-praktycy wprowadzą Cię w arkana zawodu psychologa.
Grupa biała psychologia

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Psychologia kliniczna
Niestacjonarne Stacjonarne Tradycyjne Hybrydowe
od 490 zł 557 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 490 zł
Psychologia w biznesie
Niestacjonarne Stacjonarne Tradycyjne Hybrydowe
od 490 zł 557 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 490 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.:

 • psychologię społeczną,
 • psychologię kryminalną i sądową,
 • trening umiejętności komunikacyjnych.
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Gawor
a.żak-łykus
Bogumiła Konieczna
lek. med. Małgorzata Gawor
Daria Cerazy
dr Agnieszka Gawor

Doktor nauk humanistycznych w obszarze psychologii. Absolwentka studiów podyplomowych z psychologii transportu oraz komunikacji społecznej i PR. Ekspert w dziedzinie psychologii – relacji międzyludzkich i rodzinnych, rozwoju osobistego, wychowania dzieci i młodzieży. Trener biznesu,...

Alicja Żak-Łykus

Psycholog, certyfikowany starszy trener, akredytowany coach, wykładowca. Przedsiębiorczyni odpowiedzialna za kompleksowe budowanie projektów rozwojowych, coachingowych, szkoleniowych dla klientów. Współpracuje z firmami w zakresie rozpoznawania ich potrzeb, doboru i wdrażania najlepszych...

Bogumiła Konieczna

Seksuolog kliniczny, psycholog, psychoterapeuta systemowy, terapeuta par, wykładowca akademicki. Głównym obszarem pracy zawodowej i zainteresowań jest terapia zaburzeń seksualnych oraz psychoterapia. Aktualnie związana z Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii „Senso”, którego jest...

dr hab. Krzysztof Łobos, prof. UWSB Merito

Profesor Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu. Uzyskał doktorat oraz habilitację w ramach nauk ekonomicznych, dyscyplina naukowa - nauki o zarządzaniu. Zainteresowania naukowe to uwarunkowania sukcesu przedsiębiorstw z grupy MSP a także współczesne idee i koncepcje zarządzania. Członek...

lek. med. Małgorzata Gawor

Lekarz pediatra, neonatolog. Obecnie Kierownik Poradni Neonatologicznej Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Posiada 25-letnie doświadczenie w pracy z wcześniakami, również tymi najmniejszymi, gdy urodzeniowa masa ciała wynosi poniżej 1000 g....

Daria Cerazy

Psycholog psychoterapeuta, wykładowca akademicki, autorka ebooków i programów online. Łączy wieloletnią praktykę psychoterapeutyczną z szerokim praktycznym doświadczeniem z obszaru zarządzania i marketingu. Pracuje w podejściu integratywnym z pacjentami indywidualnymi i parami,...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
 • so: 09:00 - 13:00
Pobierz stronę do PDF