Co zyskujesz, studiując media i komunikację w biznesie na Uniwersytecie WSB Merito?

NOWY forma studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z dwóch form: niestacjonarnej lub stacjonarnej.

 • Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy (i niektóre poniedziałki lub piątki po 17:30 – zajęcia online) zgodnie z harmonogramem zjazdów na dany rok akademicki (dostępny w Extranecie), średnio raz na dwa tygodnie.
 • Na studiach stacjonarnych będziesz miał zajęcia w murach uczelni w wybrane dni od poniedziałku do piątku. Staramy się tak ułożyć plany, aby obowiązkowe zajęcia były tylko 3-4 dni w tygodniu. Część zajęć wykładowych oraz lektoratów może być realizowana z wykorzystaniem MS Teams.
   

Zajęcia planowane są w taki sposób, aby nie tworzyć długich okienek. 

NOWY sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku zrealizujesz w sposób:

 • hybrydowy - studia realizowane w formie niestacjonarnej. Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz zarówno na zajęciach odbywających się online, jak i tych w murach uczelni. Jak wygląda taki hybrydowy układ zajęć? Przykładowo, w sobotę uczysz się online z domu, a na uczelnię przyjeżdżasz w niedzielę. Dopuszczalne są zdalne zajęcia synchroniczne w piątki lub poniedziałki po południu (wybrane zajęcia i seminaria).
 • tradycyjny - zajęcia na studiach tradycyjnych zrealizujesz spotykając się z wykładowcami i pozostałymi studentami z grupy w salach w murach uczelni.

Studiując kierunek Media I komunikacja  w biznesie weźmiesz udział w zajęciach praktycznych, które wyposażą Cię w umiejętności zarządzania marką, wizerunkiem firmy oraz social mediami, pozycjonowania witryn internetowych w oparciu o zasady SEO i SEM. Nauczysz się tworzenia  komunikatów medialnych tak video, audio a także tekstowych i multimedialnych. Nabędziesz umiejętności tworzenia blogów firmowych i tematycznych oraz  organizowania wydarzeń  medialnych i administrowania i zarządzania witrynami internetowymi. Posiądziesz także interdyscyplinarną wiedzę z obszaru komunikacji biznesowej, marketingu internetowego, mediów, technologii, badań społecznych oraz o mechanizmach społeczno-ekonomicznych i psychologicznych oraz uwarunkowaniach prawnych  wpływających na efektywność komunikacji biznesowej. 

Mężczyzna komputer technologia

Nauczysz się jak m.in.: zadbać o profesjonalny wizerunek w mediach, organizować i relacjonować wydarzenia (eventy) oraz budować relacje z mediami. Zapoznasz się ze strategiami działań PR oraz dowiesz się, jak zarządzać mediami społecznościowymi i mobilnymi w biznesie. 

Zajęcia w głównej mierze prowadzą eksperci branżowi - osoby zarządzające mediami, pracownicy działów PR, dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu będziesz mógł czerpać z ich wiedzy i doświadczenia.

Rekrutacja kobieta komputer online

Możesz zrealizować 6-miesięczne praktyki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, całkowicie w formie online.

Kluczowe cechy kierunku:

Laptop
dostęp do specjalistycznych narzędzi np. Brand24
Organizacja
warsztatowy charakter zajęć
Uścisk dłoni
zajęcia z praktykami
opinia absolwenta media

Rozmowy, interesujące zajęcia, ciągły rozwój, spotkania z ekspertami i możliwość kreatywnej współpracy na co dzień. Studia w WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito) to na szczęście nie tylko nauka, ale też czas na zdobywanie kontaktów, spotkania z ciekawymi ludźmi i możliwość uczestniczenia w fantastycznych warsztatach. Chciałabym w przyszłości być tak pełna pasji do zawodu jak wykładowcy na moim kierunku. 

Monika Przysiężniuk

Absolwentka WSB (obecnie Uniwersytetu WSB Merito)

opinia studenta

Okres studiów to idealny czas na poszerzanie swoich horyzontów. Uniwersytet WSB Merito daje ku temu wiele możliwości, więc każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Ja swoje miejsce znalazłam w Drużynie WSB, Kole Naukowym Kiwi oraz Samorządzie Studenckim, w którym od niedawna pełnię funkcję wiceprzewodniczącej. Dzięki różnym aktywnościom zdobyłam cenne doświadczenie, rozwinęłam swoje kompetencje oraz zbudowałam relacje z innymi studentami, a także pracownikami uczelni. To wszystko miało duży wpływ na rozwój mojego życia zawodowego. 

Gabriela Lubas

Studentka Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Zgłębisz tajniki zasad skutecznej komunikacji w biznesie, a także poznasz świat mediów tradycyjnych oraz cyfrowych.
Kobieta czerowna bluzka dokumenty
Zrozumiesz na czym polega sztuka błyskotliwych, wciągających odbiorcę wystąpień publicznych.
Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania wizerunkiem osobistym, instytucji publicznej lub firmy.
Kobieta książki korytarz
Dowiesz się, jak skutecznie prowadzić firmowe profile w social mediach, strony WWW oraz blog.
Grupa ludzi
Grupa komputer kubek technologia
Poznasz zasady organizacji różnych typów wydarzeń medialnych.
Będziesz wiedział, jak nawiązywać i budować długofalowe relacje z mediami.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Komunikacja biznesowa i PR
Stacjonarne Tradycyjne
od 565 zł 632 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 565 zł
Komunikacja biznesowa i PR
Niestacjonarne Hybrydowe
od 565 zł 632 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 565 zł
Social media w biznesie
Niestacjonarne Hybrydowe
od 565 zł 632 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 565 zł
Social media w biznesie
Stacjonarne Tradycyjne
od 565 zł 632 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 565 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.:

 • Komunikacja społeczna
 • Copywriting
 • Instrumentarium reklamy i PR
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Robert Majkut
dr inż. Edward Wąsiewicz, prof. WSM
dr inż. Ziad Abou Saleh
dr Jan Świderski
Karolina Kietla
Kazimierz Serwin
dr Robert Majkut

Socjolog, menedżer kierunku studiów Media i komunikacja w biznesie na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca akademicki, prowadzi zajęcia z zakresu socjologii, przedsiębiorczości, podstaw komunikacji społecznej. Przez ponad 13 lat pełnił funkcję prodziekana Wyższej Szkoły...

dr inż. Edward Wąsiewicz, prof. WSM

Wykładowca akademicki, profesor w Wyższej Szkole Menedżerskiej, Konsul Honorowy Republiki Austrii. Na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu prowadzi zajęcia z obszaru analizy finansowej i ekonomiczno-finansowej, opłacalności projektów, analizy ryzyka i kontynuacji działania. Ponadto w...

dr inż. Ziad Abou Saleh

Socjolog, ekspert ds. negocjacji i komunikacji, mediator kulturowy, wykładowca akademicki z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia z zakresu socjologii międzykulturowej, kulturowych uwarunkowań negocjacji międzynarodowych w aspekcie polsko-arabskim, psychologii terroryzmu...

dr Jan Świderski

Politolog, medioznawca, wykładowca akademicki, Prodziekan ds. dydaktycznych na Wydziale Finansów i Zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z podstaw komunikacji społecznej, komunikowania społecznego i medialnego, systemów politycznych i ekonomicznych...

Karolina Kietla

Dziennikarka, wykładowca akademicki, prowadzi zajęcia na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu oraz na Uniwersytecie Wrocławskim z obszarów: komunikacji społecznej, źródeł informacji w pracy naukowej i w pracy dziennikarskiej, nowych mediów, marketingu i promocji, ocen funkcjonalności...

Kazimierz Serwin

Filolog, dziennikarz, wykładowca akademicki. Na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu prowadzi zajęcia z podstaw komunikacji społecznej i metod efektywnej nauki. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Polskim Radiu Wrocław, Wydawnictwie Bauer oraz na Uniwersytecie Wrocławskim. Autor...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00 - 16:00
 • so: 09:00 - 13:00
Pobierz stronę do PDF