Nauka zdalna

Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnych studiów.

Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców to standard na uczelni, która podąża z duchem czasu i dba o jakość kształcenia. 

 

 

 

82% studentów studiów wyższych na Uniwersytecie WSB Merito było bardzo zadowolonych z wprowadzonych rozwiązań.

Transformacja technologiczna i cyfrowa, która w ostatnim roku mocno przyspieszyła, sprawiła, że położyliśmy jeszcze mocniejszy nacisk na rozwój tzw. kompetencji przyszłości u naszych studentów. Zdobycie umiejętności precyzyjnej komunikacji na odległość czy też integracji w zespołach rozproszonych przyda Ci się nie tylko podczas studiów, ale również w przyszłej pracy. 

Nauka zdalna

Nowoczesne narzędzia, których używamy na Uniwersytecie WSB Merito pozwolą Ci się efektywnie rozwijać w kierunkach, które dla siebie wybrałeś. Dyskusje, analiza case studies, ćwiczenia, warsztaty, symulacje – takie interakcje online sprzyjają nauce skutecznej wirtualnej współpracy. Jednocześnie, dzięki temu będziesz lepiej poruszać się po świecie nowinek technologicznych. 

Nauka zdalna

Zobacz, z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci:

Microsoft 365 – darmowe licencje dla studentów

 

Co najmniej *60% studentów, wykładowców i pracowników uczelni wyższych w swojej codziennej pracy korzysta z usług MS Office 365. Uniwersytet WSB Merito dołączyła do programu „Uczelnia w Chmurze Microsoft”, co oznacza, że stawia na cyfrową transformację i inwestuje w nowoczesną infrastrukturę informatyczną.

 

* www.microsoft.com/pl-pl/education/higher-education/uczelniawchmurze 

Studenci studiów wyższych Uniwersytetu WSB Merito dostają licencję A3, która obejmuje popularne aplikacje, m.in.: Outlook, Teams, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, SharePoint, Sway, Forms, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.

Studentka przy komputerze

Jeśli przyjdzie Ci realizować zajęcia w formule zdalnej, na zajęciach w czasie rzeczywistym z wykładowcą i kolegami spotkasz się w aplikacji MS Teams. Otrzymasz do niej dostęp w ramach licencji MS 365.

Grupa studentów

MS TEAMS

 

MS Teams jest produktem firmy Microsoft i jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie. To właśnie tu, w jednym miejscu zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy. Wszystko to służy lepszej współpracy z uczniami i studentami oraz zachęca do większego zaangażowania.

Student z komputerem

Korzyści dla Ciebie:

 • oprócz uczestniczenia w zajęciach online masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
 • możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się, gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
 • masz możliwość całkowitej integracji z Office 365, którego licencję dostajesz od uczelni
 • uczestniczysz w zajęciach zaplanowanych na dłuższy czas, np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową, przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać
 • do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi
 • zarówno Ty, jak i Twoi koledzy oraz wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.

Moodle

 

Z platformy korzysta *kilkaset milionów użytkowników z 243 krajów świata. W Polsce platforma wykorzystywana jest przez największe uczelnie publiczne i niepubliczne, w tym także przez WSB.


Korzyści dla Ciebie:

 • w jednym miejscu znajdziesz materiały do zajęć
 • uporządkujesz swój proces kształcenia – każdy przedmiot ma swoje osobne miejsce na platformie
 • wzbogacisz swoją ścieżkę edukacji o projekty grupowe, quizy i ciekawe zadania
 • z wykładowcą i kolegami skomunikujesz się poprzez forum dyskusyjne, pocztę elektroniczną lub komunikator
 • znajdziesz informacje, czego dokładnie się nauczysz i w jaki sposób przyda Ci się to w pracy zawodowej
 • uczysz się w fotelu, w lesie i nad jeziorem, wtedy, kiedy chcesz – potrzebny jest Ci tylko dostęp do internetu.

  * www.stats.moodle.org
Studenci na hamaku

Branżowe Symulacje Biznesowe firmy Revas

 

 

Gry biznesowe to innowacyjne narzędzie do praktycznej nauki prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki nim uczysz się, jak podejmować strategiczne decyzje pod presją czasu, pracować w zespole czy prowadzić własną wirtualną firmę. Masz szansę zdobyć pierwsze doświadczenie jako przedsiębiorca i sprawdzić się w świecie online, zanim realnie, w przyszłości zainwestujesz własne pieniądze Po zakończeniu gry otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo.

W ramach niektórych przedmiotów, będziesz mógł przećwiczyć to, jak:

 • zarządzać firmą, podejmując realistyczne decyzje biznesowe
 • rywalizować o klientów z konkurencyjnymi firmami działającymi na tym samym rynku
 • analizować wyniki podjętych decyzji, stawiać tezy, wyciągać wnioski i rozwiązywać  problemy.  

 

Firmy, w których wirtualnie sprawdzisz swoje umiejętności zarządcze, to: agencja eventowa, agencja interaktywna, biuro podróży, biuro rachunkowe, fabryka łożysk, firma remontowa, firma transportowa, restauracja, salon fryzjerski, salon kosmetyczny, gabinet masażu, serwis IT, sklep z elektroniką, warsztat samochodowy.

Biblioteka cyfrowa

 

Już w październiku 2021 r. uruchomimy nowoczesną bibliotekę cyfrową. To długofalowy i wspólny projekt Grupy Merito oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Połączyliśmy siły, aby móc udostępnić naszym studentom bogaty i aktualny zbiór materiałów niezbędnych w czasie nauki.

Zasoby biblioteki tworzą kolekcje czasopism, monografii i materiałów dydaktycznych. Każda z kolekcji jest podzielona tematycznie na obszary, co ułatwia znalezienie pozycji, która Cię najbardziej interesuje.
 

W bibliotece znajdziesz też:

 • case studies
 • manuale (podręczniki)
 • materiały wideo.

Extranet

 

Stworzyliśmy wewnętrzny serwis internetowy, który jest prosty w obsłudze i umożliwia Ci kontakt z uczelnią 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że masz przy sobie laptopa, tablet lub smartfon i dostęp do internetu.

Spotkanie studentów

Dlaczego warto korzystać z Extranetu?

 

 • Jesteś na bieżąco z życiem uczelni.
 • Używasz go wtedy, kiedy chcesz i gdziekolwiek się znajdujesz.
 • Znajdziesz tu m.in. oceny z całego okresu studiów oraz terminy egzaminów.
 • Szybko sprawdzisz m.in. godziny konsultacji u wykładowców, dyżurów władz uczelni, pracy działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
 • Możesz zapłacić czesne i uregulować inne opłaty np. za legitymację.
 •  Więcej informacji o Extranecie znajdziesz w zakładce Strefa Studenta.

Ucząca się studentka

Aplikacja mojaWSB – wirtualna uczelnia w Twoim smartfonie!

 

Wszystko, co przyda Ci się w sprawnym poruszaniu się po wirtualnej uczelni zebraliśmy w jednej aplikacji mojaWSB. Dzięki niej znacznie łatwiej odnajdziesz się w studenckich realiach i sprawdzisz najważniejsze informacje. 
 

W aplikacji znajdziesz:

 • plan zajęć,
 • oceny,
 • aktualności i informacje o płatnościach.

 

 Aplikację mojaWSB pobierzesz dla systemów Android i IOS.

Studentka korzystająca z telefonu

Sale hybrydowe

W Chorzowie, Poznaniu i Szczecinie powstały specjalne sale hybrydowe - połączone ze sobą, dzięki czemu jeden wykładowca może prowadzić zajęcia dla studentów znajdujących się jednocześnie w trzech lokalizacjach. 

sale

Dotacja Ministerstwa Edukacji
i Nauki dla WSB w Poznaniu

 

Na podstawie umowy nr MEiN/2021/77/DIR/WUN/12, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu otrzymała dotację Ministerstwa Edukacji i Nauki w wysokości 130 tys.zł. na realizacji w 2021 roku działań związanych z przedsięwzięciem pn. „Wsparcie uczelni niepublicznych w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość” 

 

W ramach przedsięwzięcia przewidziano:

 • szkolenia metodyczne dla dydaktyków w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie kształcenia na odległość;
 • webinar on-line nt.: Doświadczenia zagranicznych uczelni wyższych w tworzeniu materiałów elearningowych;
 • warsztaty dla dydaktyków z obsługi systemu dLibra;
 • produkcję kontentu e-learningowego oraz case studies w formie filmów z udziałem dydaktyków uczelni;
 • zakup branżowych symulacji biznesowych;
 • prace programistyczne w zakresie rozwoju Platformy Moodle.

 

Działania te realizowane będą do 31.12.2021 r.