Kto tworzy Uniwersytet?

Uniwersytet WSB Merito tworzą przede wszystkim pracujący tu i uczący się ludzie. Ich energia i zaangażowanie sprawiają, że każdy może się tu rozwijać, w zależności od swoich potrzeb. Bez względu na to czy jesteś studentem, pracownikiem administracyjnym czy wykładowcą, pozytywna atmosfera i partnerskie podejście pozwoli Ci rozwinąć skrzydła.

Władze uczelni

Rektor, Kanclerze i Dziekani. Na co dzień zajęci i zabiegani, często spotykani w przelocie na korytarzach. Niezmiennie uśmiechnięci i pomocni. To oni dbają o to, by szkoła funkcjonowała prawidłowo, brała udział w prestiżowych konkursach i rankingach, miała świetne relacje z przedsiębiorcami i pracodawcami w regionie. Decydują o programach studiów i ważnych inwestycjach uczelni. Bez nich nie odbyłaby się żadna ważna uroczystość. Chyba nikt nie może wyobrazić sobie rozpoczęcia i zakończenia roku na uczelni wyższej bez czerwonego płaszcza, uśmiechu i przemowy Rektora?
 

Wicekanclerz

"Uniwersytet WSB Merito tworzą ludzie, którzy uczą się albo pracują tutaj z dużym zaangażowaniem, a ponadto mają czas na rozwijanie swoich pasji. Ja uprawiam kolarstwo szosowe, dziekani biegają i fotografują, a rektor pływa oraz gra w siatkówkę. Doskonale rozumiemy naszych studentów, którzy także potrzebują czasu na naukę, pracę i rozwijanie zainteresowań. Z Uniwersytetem WSB Merito jest to naprawdę możliwe." 

Małgorzata Kluska-Nowicka

wicekanclerz

Wykładowcy

Są partnerami, doradcami i mentorami. Mogą zostać w pamięci na całe życie, bo często to oni stają się autorytetami i wyznaczają ścieżkę rozwoju. Pomocni i otwarci, ale też zdecydowani i wymagający. Wiedzą, że nie chodzi o to, by “kosić” na egzaminie, lecz o to by studenci naprawdę rozumieli co robią, czego się uczą i w jaki sposób wykorzystają swoją wiedzę w życiu i pracy. Zawsze z dystansem do siebie i otwartym umysłem - często to oni uczą się najnowszych trendów i nowoczesnych rozwiązań od swoich studentów.

„Na co możesz liczyć podejmując studia na Uniwersytecie WSB Merito? Zdobędziesz wiedzę, kompetencje i narzędzia do skutecznego działania w pracy zawodowej. Kształcenie na większości kierunków jest wielowymiarowe i interdyscyplinarne. Na wykładach zyskasz nie tylko wiedzę książkową, ale dzięki licznym case studies i warsztatowej formie zajęć, uczysz się praktycznie. Oprócz standardowych zajęć będziesz mieć możliwość kontaktu z praktykami zatrudnionymi w firmach i instytucjach."

Maciej Mackiewicz

prof. nadzw. dr hab.

Absolwenci

Nasi absolwenci to tysiące osób z całej Polski. Odważnych, przebojowych i ambitnych. Z różną wizją i pomysłem na życie, w naszej uczelni przeszli jedną z najważniejszych edukacyjnych ścieżek. To ona ostatecznie uformowała ich poglądy, pomogła w budowaniu kariery zawodowej lub zmotywowała do otwarcia własnych działalności i przedsiębiorstw. Wracają do nas, wspominają, opowiadają i dzielą się wiedzą. Często - zostają naszymi wykładowcami, mając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale spore, praktyczne doświadczenie zawodowe. Ze wszystkich jesteśmy niezmiennie dumni. 
 

"Finanse i rachunkowość to mój trzeci kierunek studiów. Ukończyłam już historię oraz historię sztuki. Co tu dużo mówić, pierwszy kierunek dla przyjaźni, drugi z pasji, trzeci dla pieniędzy. To z nim wiążę swoją przyszłość zawodową. Dzięki dobrej organizacji zajęć na Uniwersytecie WSB Merito z łatwością połączyłam studia z pracą. Dodatkowo miałam czas na uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez uczelnię”.

Julia Szwed

absolwentka Uniwersytetu WSB Merito

Studenci

To najliczniejsza, najbardziej różnorodna grupa. Bez nich wysiłek władz i wykładowców nie miałby sensu. Dzięki nim na korytarzach jest wesoło, głośno i kolorowo. Zarażają świeżą energią i entuzjazmem - każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć! To dla nich, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem. Zaangażowanie studentów, ich porażki, sukcesy i pasje, każdego roku z nową siłą, tworzą nieprawdopodobną atmosferę i energię uczelni.
 

studenci

Najpierw studiowałem na innej uczelni, ale nie byłem do końca zadowolony. Słyszałem pozytywne opinie o Uniwersytecie WSB Merito i tak trafiłem tutaj na studia. Bardzo ważne jest dla mnie to, że uczelnia nastawiona jest na osoby pracujące, które nie chcą uczyć się suchej teorii. Doceniam to, że uczelnia szanuje nasz czas. Zdobywam wiedzę, którą wykorzystuję w praktyce. W pracy mam duży kontakt z ludźmi, a studia pomagają mi lepiej zrozumieć potrzeby klienta. 

Bartosz Olszak

student Uniwersytetu WSB Merito

Pracownicy

Pracownicy administracji to prawdziwi bohaterowie drugiego planu. Pracują w biurze karier, dziekanacie, bufecie, szatni czy bibliotece. Dbają o to, by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który może poprawić samopoczucie, jakość nauczania czy komfort przebywania w szkole, po prostu dział się  gdzieś w tle. Dzięki nim uczelnia bierze udział w targach edukacyjnych, niezmiennie powiększa swój księgozbiór, komputery i sprzęty w laboratoriach działają poprawnie, a w toaletach nie gaśnie światło. Dzięki nim też studenci mają gdzie przechowywać swoje rzeczy, a między zajęciami mogą zjeść ciepły posiłek. 

Dlaczego warto być studentem Uniwersytetu WSB Merito?

Zajęcia i wykłady, to przygoda. Uczymy się od wykładowców, ekspertów, gości specjalnych, którzy odwiedzają nas na zajęciach, oraz od siebie nawzajem.
Na zajęciach pracujemy warsztatowo. Spieramy się i przekrzykujemy, rysujemy, kolorujemy, piszemy. Nie ma złych dróg i pytań, jeżeli prowadzą one do zdobycia wiedzy i doświadczenia.
Studia to dla nas idealny czas by znaleźć przyjaciół i nawiązać relacje. Wspólnie spędzamy czas na uczelni i mamy pasje, które nas łączą.
Nasi wykładowcy, to specjaliści i bardzo im ufamy. Pomagają i wspierają w obszarach dla nas trudnych i skomplikowanych. Cierpliwie tłumaczą teorię i dzielą się doświadczeniami z własnej praktyki.
Pierwsza praca to duże przeżycie. Bardzo cenimy sobie wsparcie na jakie możemy liczyć ze strony uczelni. Biuro Karier i nasi wykładowcy jest zawsze otwarte na nasze potrzeby i problemy.
Oprócz uczelni i pracy bardzo ważne jest dla nas życie prywatne. Chcemy spędzać czas z najbliższymi i realizować pasje. Cieszymy się, że studia nie dominują naszego życia, a są jego ważną częścią.