25 lat razem
Wyższa Szkoła Bankowa z okazji swojego 25-lecia zaprasza na koncert, w czasie którego zagrają Ørganek, Jamal i Adi Nowak. Czas na studia, czas na pracę, CZAS NA GRANIE!
Piątek 6 września, Park Starego Browaru
WSTĘP WOLNY
Program
17:00 - Muzyczny Support - The Junkies
18:00 - Adi Nowak
19:30 - Jamal
21:00 - Ørganek
Artyści
Ørganek - grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród. Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające, (Głupi 2014 – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock oraz Czarna Madonna 2016 – Fryderyki 2017 w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek.
W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). ØRGANEK jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Green Festival i wiele innych). /źródło: materiały własne artysty/
Jamal - historia Jamala rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia: Tomasz „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki rozpoczęli współpracę, tworząc głównie kawałki rapowe. W międzyczasie Miód założył specyficzną, kilkunastoosobową kapelę grającą muzykę z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Po wielu zagranych koncertach z formacją Le Illjah, Miód powrócił do intensywnej pracy przy projekcie Jamal.
Demo składu Jamal spotkało się natomiast z dużym zainteresowaniem wytwórni Pomaton EMI, która zaproponowała zespołowi kontrakt płytowy. W 2005 roku nakładem tejże wytwórni ukazał się debiutancki krążek Jamala „Rewolucje”, który okazał się wielkim sukcesem, głównie za sprawą singli „Policeman”, „Tubaka” czy „Kiedyś będzie nas więcej”. Na płycie znalazły się utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet kawałki inspirowane jazzem.
/źródło: materiały własne artysty/
Adi Nowak - nietypowy polski raper z Poznania, przykłada dużą wagę do warstwy lirycznej swoich tekstów, sprawnie poruszając się w zwykłych ludzkich sprawach i pamiętając o zabawie słowem. Jego debiutancka epka ,,Nienajprawdziwsze" zatrzęsła krajową sceną, aby w krótkim czasie wygenerować miliony odtworzeń i zwrócić na niego uwagę szerokiej gamy słuchaczy, mediów muzycznych, stacji radiowych, legendarnej wytwórni Asfalt Records, a nawet innych raperów doceniających unikatowy styl Adiego. Po debiutanckiej epce wydał dobrze przyjęty album RV w Asfalcie, w którym rozliczył się z przeszłością i napotkał na swojej drodze szeroko uzdolnionego artystę z Łodzi o ksywie barvinsky. Muzyczna chemia zaowocowała wspólnym albumem ,,ĆWIR".
Unikalna charyzma, bezpruderyjność w wyrażaniu swoich myśli, artystyczna dojrzałość i nieprzewidywalność na której poznać się mogli obecni na jego koncertach, perspektywa uczestnika życia - zawadiackiego młodziejaszka płynnie wchodzącego w dorosłość i jego obserwacje, ubrane w najwyższej jakości gry słowne, do których nas przyzwyczaił - zostają wyrzucone do KOSHA.
/źródło: materiały własne artysty/
The Junkies - młody poznański zespół. Od dwóch lat grają muzykę alternatywną, choć w ich utworach można doszukać się wpływu funku, R&B oraz dreampopu. Na co dzień inspirują się muzyką amerykańską i brytyjską oraz słuchają płyt z dźwiękami przyrody. Jak sami o sobie mówią, "mają znakomite piosenki, soczyste polskie teksty oraz pierwszoligowe ambicje. Nie mają za to zahamowań oraz wzmacniacza gitarowego Randall RD5-112". Zagrali kilkanaście koncertów w m.in. Krakowie i Wrocławiu oraz poznańskim klubie Blue Note.
W skład zespołu wchodzą:
Marcel Osiński- bass
Tosia Pawlak- wokal i gitara
Kuba Woźniak- instrumenty perkusyjne
Major Tom- wokal i gitara