Uniwersytety WSB Merito tworzą ludzie

Nasze uniwersytety to przede wszystkim ludzie. Atmosfera, którą tworzą, ich energia i zaangażowanie sprawiają, że czują się tutaj dobrze, rozwijają skrzydła i realizują swoje cele edukacyjne i zawodowe. Po prostu - chcą tu być.

Władze uniwersytetów

Rektor, kanclerze i dziekani. Na co dzień zajęci i zabiegani, często spotykani w przelocie na korytarzach. Niezmiennie uśmiechnięci i pomocni. To oni dbają o to, by szkoła funkcjonowała prawidłowo, brała udział w prestiżowych konkursach i rankingach, miała świetne relacje z przedsiębiorcami i pracodawcami w regionie. Decydują o programach studiów i ważnych inwestycjach uczelni. Bez nich nie odbyłaby się żadna ważna uroczystość. Chyba nikt nie może wyobrazić sobie rozpoczęcia i zakończenia roku na uniwersytecie bez czerwonego płaszcza, uśmiechu i przemowy rektora?

Kadra badawcza i badawczo-dydaktyczna 

Ważną częścią naszej wspólnoty jest kadra badawcza i badawczo-dydaktyczna. Stanowią ją doświadczeni naukowcy. To dzięki ich zaangażowaniu w pracę naukową, udziale w wielu projektach badawczych, w tym interdyscyplinarnych oraz międzynarodowych, a także licznych publikacji, uzyskaliśmy wysokie oceny w ostatniej ewaluacji naszej działalności naukowej w ramach Federacji Naukowej WSB-DSW. Ich praca przyczyniła się do tego, że zostaliśmy uniwersytetem.   

Wykładowcy

Są partnerami, doradcami i mentorami. Mogą zostać w pamięci na całe życie, bo często to oni stają się autorytetami i wyznaczają ścieżkę rozwoju. Pomocni i otwarci, ale też zdecydowani i wymagający. Wiedzą, że nie chodzi o to, by „kosić” na egzaminie, lecz o to, by studenci naprawdę rozumieli co robią, czego się uczą i w jaki sposób wykorzystają swoją wiedzę w życiu oraz w pracy. Zawsze z dystansem do siebie i otwartym umysłem - często to oni uczą się najnowszych trendów i nowoczesnych rozwiązań od swoich studentów.

Absolwenci

Nasi absolwenci to tysiące osób z całej Polski. Odważnych, przebojowych i ambitnych. Z różną wizją i pomysłem na życie, w naszej uczelni przeszli jedną z najważniejszych edukacyjnych ścieżek. To ona ostatecznie uformowała ich poglądy, pomogła w budowaniu kariery zawodowej lub zmotywowała do otwarcia własnych działalności i przedsiębiorstw. Wracają do nas, wspominają, opowiadają i dzielą się wiedzą. Często zostają naszymi wykładowcami, mając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale spore, praktyczne doświadczenie zawodowe. Ze wszystkich jesteśmy niezmiennie dumni.

Studenci

To najliczniejsza, najbardziej różnorodna grupa. Bez nich wysiłek władz i wykładowców nie miałby sensu. Dzięki nim na korytarzach jest wesoło, głośno i kolorowo. Zarażają świeżą energią i entuzjazmem - każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć! To dla nich, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem. Zaangażowanie studentów, ich porażki, sukcesy i pasje, każdego roku z nową siłą, tworzą nieprawdopodobną atmosferę i energię uczelni.

Pracownicy

Pracownicy administracji to prawdziwi bohaterowie drugiego planu. Pracują w Biurze Karier, Dziekanacie, bufecie, szatni czy bibliotece. Dbają o to, by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który może poprawić samopoczucie, jakość nauczania czy komfort przebywania w szkole, po prostu dział się gdzieś w tle. Dzięki nim uniwersytet bierze udział w targach edukacyjnych, niezmiennie powiększa swój księgozbiór, komputery i sprzęty w laboratoriach działają poprawnie, a w toaletach nie gaśnie światło. To także dzięki nim studenci mają gdzie przechowywać swoje rzeczy, a między zajęciami mogą zjeść ciepły posiłek.

Dlaczego warto być studentem na Uniwersytecie WSB Merito?

dlaczego warto
Zajęcia i wykłady, to przygoda. Uczysz się od wykładowców, ekspertów, gości specjalnych, którzy odwiedzają nas na zajęciach, oraz od siebie nawzajem.
dlaczego warto 2
Na zajęciach zarówno tradycyjnych, jak i online pracujesz warsztatowo. Dyskutujesz, rozwiązujesz problemy, szukasz rozwiązań i uczysz się nieszablonowego myślenia. Nie ma złych dróg i pytań, jeżeli prowadzą one do zdobycia wiedzy i doświadczenia.
Nasi wykładowcy, to specjaliści i bardzo im ufamy. Pomagają i wspierają w obszarach dla nas trudnych i skomplikowanych. Cierpliwie tłumaczą teorię i dzielą się doświadczeniami z własnej praktyki.
dlaczego warto1
Studia to idealny czas, by znaleźć przyjaciół. Wspólnie spędzanie czasu na uniwersytecie i pasje sprzyjają nawiązywaniu relacji.
dlaczego warto3
dlaczego warto 4
Pierwsza praca to duże przeżycie. Możesz liczyć na różne wsparcie ze strony uczelni. Biuro Karier i nasi wykładowcy są zawsze otwarci na potrzeby i problemy.
dlaczego warto 5
Oprócz uczelni i pracy bardzo ważne jest życie prywatne. To zrozumiałe, że chcesz spędzać czas z najbliższymi i realizować pasje. Studia nie zdominują Twojego życia, będą po prostu jego ważną częścią.