Opis kierunku:

Psychodietetyka to dziedzina nauki łącząca wiedzę  z obszaru psychologii z wiedzą medyczną dotyczącą diet i zdrowia.
Dzięki takiemu multidyscyplinarnemu podejściu do problemu zachowań zdrowotnych, specjaliści są w stanie skuteczniej pomagać ludziom w zmianie stylu życia, która służy poprawie zdrowia, samopoczucia i wyglądu.

 

Absolwent studiów podyplomowych na kierunku Psychodietetyka zdobędzie wiedzę i umiejętności w obszarze wsparcia osób zmagających się z problemami w sferze odżywiania, szczególnie o podłożu psychicznym. Będzie przygotowany m.in. do pracy z osobami cierpiącymi na takie zaburzenia odżywiania, jak jadłowstręt psychiczny, bulimia czy ortoreksja, a celem jego pracy będzie nie tylko wprowadzenie zmian w zakresie diety lub redukcja masy ciała pacjenta/klienta, ale także praca nad uzyskaniem równowagi w jego pozostałych sferach życia. Absolwent dowie się jak zwiększyć motywację pacjenta, jak wspomagać samoregulację, jak skutecznie zmieniać nawyki pacjentów na bardziej prozdrowotne, jak rozmawiać z pacjentem o jego emocjach.

 

sposób realizacji: online

Dla kogo ten kierunek?

 • Studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka przeznaczone są zarówno dla specjalistów (dietetycy, lekarze, technolodzy żywności), którzy chcieliby poszerzyć swoje kompetencje o skuteczne metody pracy z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych i stylu życia, jak i osób zainteresowanych wiedzą z zakresu zdrowego żywienia i psychologii odżywiania.
Dietetyka

Wymiana know-how zawsze sprzyja wypracowaniu nowych rozwiązań, Uniwersytet WSB Merito Opole, Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu i Uniwersytet Dolnośląski DSW połączyły siły w zakresie rozwoju narzędzi i standardów związanych z procesem kształcenia. Kierunek, który Cię interesuje, jest właśnie efektem tej synergii. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z całej Polski i będzie mógł czerpać z ich wiedzy i doświadczenia.

 

Małgorzata Ruczaj

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw do siebie kontakt!


Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

kontakt

Co zyskujesz?

 •     Nauczysz się nie tylko formułowania zaleceń, ale również umiejętności wsparcia w ich realizacji.
 •     Poznasz najskuteczniejsze metody terapeutyczne, w oparciu o specjalistyczną wiedzę psychodietetyczną oraz doświadczenie naszych prowadzących.
 •     Zdobędziesz kompetencje i narzędzia, które można od razu przełożyć na praktykę według swoich potrzeb i umiejętności w pracy z różnymi grupami pacjentów.
 •     Nauczysz się, jak praktycznie korzystać z psychodietetyki oraz konkretnych narzędzi psychologicznych w gabinecie dietetyka, zwiększając efektywność swojej terapii.
 •     Zdobędziesz najnowszą wiedzę na temat szeregu chorób związanych z niewłaściwym odżywianiem, takich jak na przykład: otyłość, miażdżyca, cukrzyca, czy nowotwory.
 •     Poza wiedzą z zakresu medycyny o chorobach dietozależnych i fizjologicznych aspektach zmiany zachowań zdrowotnych, zapoznasz się z bogatą wiedzą psychologiczną pozwalającą na rozumienie istoty problemów związanych z odżywianiem oraz na skuteczne motywowanie do zmiany.

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 11 marca
czesne już od
420 zł
380 zł
miesięcznie

Zapisując się do 11 marca, zyskujesz 800 zł:

 • 400 zł dzięki zniżce w czesnym,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 340  zł

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej - 1000 zł:

 • 600 zł zniżki w czesnym rozliczanej przez cały tok studiów, proporcjonalnie do wybranego systemu ratalnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka.

Liczba miesięcy nauki: 8
Liczba godzin: 187
Liczba zjazdów: 17
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00 - 17:00
Pobierz stronę do PDF