Opis kierunku
Dziś żyjemy szybciej niż kilkadziesiąt lat temu, a wszechobecność i łatwo dostępność niezdrowych produktów nie sprzyjają trudnym do zaakceptowania hasłom zdrowego trybu życia. Ponadto i młodsi i starsi zmagają się z presją idealnego wyglądu. Dlatego też współcześnie dużo więcej osób zmaga się z problemami związanymi z zaburzeniami odżywiania. Dziś dietetyk to nie tylko osoba, która pomoże zbilansować dietę w celiakii czy alergii, ale bardziej terapeuta odżywiania.
Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.
Studia na kierunku „ Psychodietetyka” rzetelnie przygotowują do postawienia diagnozy problemu z jedzeniem i przeprowadzenia pacjenta przez długą drogę zmiany nawyków do zdrowia. Absolwenci zostają przygotowani do niesienia pomocy, bycia wsparciem i źródłem profesjonalnej wiedzy dla swoich pacjentów. Swoją pracą efektywnie wpływają na zdrowie i świadome odżywianie, co niesie liczne korzyści nie tylko osobiste dla ich pacjentów, ale i społeczne.
Celem studiów jest zapoznanie uczestników z praktycznymi metodami wspomagania zmian w obszarze psychodietetyki. Szczególny nacisk kładziony jest na czynniki natury psychologicznej mające wpływ na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i umiejętności diagnozowania zaburzeń żywieniowych.
Co zyskujesz?
- Podczas nauki na studiach podyplomowych poznasz tematykę psychologiczną, zdrowotną i somatyczną człowieka.
- Pogłębisz wiedzę o chorobach, które otaczają nas w życiu codziennym, takie jak: bulimia, anoreksja, miażdżyca, zaburzenia odżywiania.
- Poza wiedzą medyczną i fizjologiczną przyszli psychodietetycy pogłębią swoją wiedzę na temat psychologicznych zachowań zdrowotnych człowieka.
- Wiedza, którą zdobędziesz pomoże Ci zmienić zachowanie i motywację do leczenia oraz zdrowego odżywiania
Zdobędziesz niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci na ułożenie bilansu dietetycznego dla młodzieży, dorosłych i osób starszych.
Pogłębisz wiedzę z zakresu psychospołecznych czynników wpływających na odżywianie i styl życia człowieka. - Poznasz czynniki natury psychologicznej mające wpływ na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i umiejętności diagnozowania zaburzeń żywieniowych.
Dla kogo?
- psychologów, psychoterapeutów, pielęgniarek, lekarzy
- dietetyków, technologów żywności, studentów ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku związanym z ochroną i promocją zdrowia
- dla wszystkich osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie psychologicznych aspektów odżywiania się i zmiany nawyków żywieniowych.
Jak się zapisać?
Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.
Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.
Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.
Program studiów
NOWY PROGRAM
Program studiów podyplomowych na kierunku Psychodietetyka
Wykładowcy
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji
ul. Augustyna Kośnego 72
45-372 Opole
- pn-pt: 09:00 - 17:00
- so: 10:00 - 14:00