Grupa studentów.

Dobre studia, niesamowity czas, najlepsze wspomnienia

Studia to niesamowity okres. Czas nauki, świetnej zabawy, samodzielności i pierwszych poważnych obowiązków. W czasie studiów możesz rozwinąć skrzydła i świadomie kształtować swoją osobowość. W Uniwersytecie WSB Merito Opole zrobisz to z łatwością i skupisz się na tym co naprawdę ważne. 

Na uczelni:

Dziewczyna z laptopem.
masz bezpłatny dostęp do wi-fi
Studenci w bufecie z kawą.
korzystasz z wygodnych stref studenta i przyjemnego patio
kawę i przekąski kupisz w bufecie albo z automatów
Dziewczyna z dokumetami.
na uczelni jest punkt ksero
Dziewczyny pochylające się nad notatkami.

Komfortowe warunki studiowania

W głównym budynku Uniwersytetu WSB Merito Opole odbywa się większość zajęć na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Znajdziesz go na końcu ulicy Augustyna Kośnego, w dobrze skomunikowanej części Opola. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, przed uczelnią masz do dyspozycji parking a nieopodal - Teatr, kawiarnie, krytą pływalnię i punkty handlowo-usługowe. Odległość do dworca PKP i przystanków PKS również spokojnie pokonasz spacerem.

 

Więcej informacji o warunkach studiowania znajdziesz w zakładce DLACZEGO WSB MERITO.

Uczelnia bez barier

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnościami i chcesz rozpocząć studia w Uniwersytecie WSB Merito Opole, możesz skorzystać z wielu ułatwień: 

  • indywidualnego toku studiów, zmiany warunków uczestniczenia w zajęciach oraz ich zaliczania
  • możliwości wykorzystania własnych urządzeń dodatkowych, np. powiększalnika, dyktafonu
  • stypendium dla osób z niepełnosprawnościami
  • indywidualnych warunków korzystania z zasobów biblioteki i czytelni oraz przystosowanych dla osób niedowidzących stanowisk komputerowych 
  • specjalnego sprzętu: laptopów, tabletów, dyktafonów, czytników e-booków, notebooków, lupy elektronicznej
  • oznaczeń w alfabecie Braille’a usytuowanych na terenie uczelni
  • pomocy Biura Rzecznika Studenta oraz pełnomocnika dziekana ds. osób z niepełnosprawnością
  • wsparcia Biura Karier w aktywizacji zawodowej.

Jako uczelnia mamy wiele do zaoferowania i wspieramy nawet najbardziej szalone, studenckie inicjatywy. Nasi studenci spędzają czas aktywnie - zajęcia sportowe, imprezy, wycieczki, warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi w ramach kół naukowych, praktyki zagraniczne, kursy językowe to tylko niektóre z atrakcji, w które możesz się zaangażować po zajęciach.  Pamiętaj, aby często sprawdzać aktualności na www i w intranecie – dzięki temu nie ominie Cię nic ciekawego!
 

Grupa studentów w muzeum.

Zobacz co dla Ciebie mamy:

Monitor
Extranet to wewnętrzny system komunikacji z uczelnią. Sprawdzisz tutaj wszystkie stany swoich płatności, odpowiedzi na podania, plany zajęć, oceny, programy studiów, informacje dotyczące praktyk i stypendiów, godziny dyżurów władz oraz działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
Laptop
Na platformie e-learningowej Moodle zamieszczamy materiały zarówno te niezbędne na zajęciach, jak i te, które dodatkowo rozwiną Twoje kompetencje. Ponieważ masz do nich nieprzerwany dostęp, pomogą Ci w zdobywaniu wiedzy i rozwoju umiejętności, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz.
Studenci tworzący projekt.
Mężczyzna z laptopem.
Książki
Już podczas pierwszej sesji zrozumiesz, jak ważne w życiu każdego studenta są doskonale wyposażone i dobrze zorganizowane biblioteka oraz czytelnia!
Monitor
Biblioteka Cyfrowa to miejsce w którym masz dostęp online do zasobów naukowych takich jak podręczniki, case study, czyli studium przypadku, wideo z ekspertami takimi jak m.in. Natalia Hatalska czy Dorota Zawadzka oraz inne materiały dydaktyczne i edukacyjne Uniwersytetów WSB Merito i Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW..
Krawat
W Biurze Karier pomożemy Ci w wyborze ścieżki zawodowej, umożliwimy odbycie praktyki lub stażu w firmach współpracujących z Uniwersytetem WSB Merito, oraz wesprzemy w poszukiwaniach stałej pracy.
Dziekanat to niezwykle ważne dla studenta miejsce. To tutaj otrzymujesz legitymację studencką.
Grupa rozmawiających znajomych.
Mężczyzna z laptopem.
Jeśli marzysz o studiach w innym kraju, znasz języki obce i kochasz podróżować przyjdź do nas, do Centrum Współpracy Międzynarodowej, postaramy się znaleźć najlepszą propozycję dla Ciebie.
Chcesz na bieżąco wiedzieć o tym jak wygląda życie studenckie, śledzić ciekawe inicjatywy kolegów i wykładowców, złożyć życzenia urodzinowe ulubionemu portierowi, przeczytać artykuły, zobaczyć stream z absolutorium?
Organizacja
Organizacje studenckie są dużą szansą na zdobycie nowego doświadczenia i realizację dodatkowych, często bardzo dużych, projektów. Chcesz się dodatkowo rozwijać w przyjaznym gronie kolegów? Zobacz, jakie koła naukowe i inne organizacje działają w Uniwersytecie WSB Merito!
Rozmawiający znajomi.
Stowarzyszenie Absolwentów to inicjatywa, dzięki której nasi byli studenci integrują się i wspierają wzajemnie swój rozwój zawodowy.