Opis kierunku

Celem studiów jest  wyposażenie studentów w optymalny zasób wiedzy i praktycznych umiejętności pozwalający na osiągnięcie wielowymiarowego sukcesu w dziedzinie kadr i płac.  Wybierając kierunek “Kadry i płace” uczestnicy zdobędą poszukiwane i cenione kompetencje w zakresie samodzielnego wykonywania zadań związanych z rekrutacją, prowadzeniem spraw pracowniczych oraz praktycznym stosowaniem prawa pracy bez względu na wielkość organizacji w jakiej pracują lub będą pracować.

sposób realizacji studiów: tradycyjny

Wiedzą i unikatowymi umiejętnościami praktycznymi podzielą się na zasadzie uczeń-mistrz najlepsi wykładowcy, uznani fachowcy wiążący umiejętności uzyskane w pracy w urzędach państwowych z ugruntowaną praktyką w wymiarze biznesowym.  Ukończenie tego kierunku to dobra inwestycja w wykształcenie kierunkująca własną przyszłość.

uczestniczka studiów podyplomowych

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw do siebie kontakt!


Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

skontaktuj się z nami.

Co zyskujesz?

  • Studiując na kierunku Kadry i Płac zapoznasz się z najnowszymi rozwiązaniami praktycznymi w sferze kadrowej i płacowej. 
  • Szczególnie posiądziesz wiedzę w zakresie szeroko rozumianego prawa pracy, w tym przyswoisz sobie aktualne orzecznictwo sądownictwa krajowego i europejskiego w zakresie ubezpieczeń społecznych. 
  • W sposób samodzielny i kompetentny będziesz mógł wykonywać zadania związane z rekrutacją, prowadzeniem spraw pracowniczych oraz praktycznym stosowaniem prawa pracy.  
  • Zdobyte podczas studiów umiejętności kształtowania stosunków pracy, naliczania wynagrodzeń pozwolą  Ci dokonywać optymalnych wyborów spośród wielu rozwiązań. 
  • Zdobędziesz  dodatkową korzyść jaką jest  umiejętności użytkowania programów informatycznych wspomagających obsługę kadrową i płacową.

Dla kogo?

​Studia na Kierunku Kadry i Płace adresowane są zarówno do osób, które zamierzają podjąć zatrudnienie w sektorze zarządzania personelem, jak i do osób, zatrudnionych na stanowiskach kadrowo-płacowych, które pragną uzupełnić wiedzę i poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe w tej dziedzinie.

Jak się zapisać?

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Opinie uczestników

Zdecydowałam się na studia podyplomowe w WSB (obecnie Uniwersytecie WSB Merito), ponieważ zainteresował mnie kierunek Kadry i płace. Chciałam poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przepisów kadrowo-płacowych, by w niedalekiej przyszłości wykorzystać ją we własnej firmie. Najbardziej zadowolona byłam z zajęć, które miały charakter praktyczny. To właśnie na nich zależało mi najbardziej.

Marta Maliszewska

Absolwentka kierunku Kadry i płace

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
STB Consulting

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku kadry i płace w Uniwersytecie WSB Merito Opole.

Podczas studiów nauczysz się kształtowania stosunków pracy, naliczania wynagrodzeń pozwolą dokonywać optymalnych wyborów spośród wielu rozwiązań. Dodatkową korzyścią będzie umiejętność użytkowania programów informatycznych wspomagających obsługę kadrową i płacową.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 196
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Radosław Siczewski
Arkadiusz Kapuścik
Sebastian Starnawski
Tomasz Krzemienowski
Radosław Siczewski

Absolwent Wydział Zarządzania i Marketingu na Politechnice Opolskiej.  Pracę zawodową rozpoczął w 1998 r. w Oddziale ZUS w Opolu. Na  przełomie lat 2004 – 2006 był pracownikiem Departamentu Obsługi Klientów Centrali ZUS w Warszawie. Obecnie związany z opolskim Oddziałem ZUS....

Arkadiusz Kapuścik

Ukończył studia prawnicze, a także studia podyplomowe w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy w Warszawie. Ponad dwadzieścia pięć lat pracował jako inspektor pracy w Państwowej Inspekcji Pracy, z tego niemal dziesięć na stanowisku Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu. Nadzorował...

Sebastian Starnawski

Specjalizuje się w prawie pracy ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących czasu pracy a także technicznym bezpieczeństwem pracy. Jest wykładowcą prawa pracy, współpracującym z jednostkami szkoleniowymi. Ukończył studia chemiczne na Politechnice Wrocławskiej oraz...

Tomasz Krzemienowski

Absolwent prawa. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie związanym z praktycznym stosowaniem prawa pracy i kontrolą zagadnień w tym obszarze. Jest wieloletnim wykładowcą na kierunkach prawniczych studiów podyplomowych.

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00 - 17:00
Pobierz stronę do PDF